Nacionalinė biblioteka ir tarptautinių profesionalų tinklas „GLL | Global Lithuanian Leaders“ – partneriai

Nacionalinė biblioteka, plėsdama savo partnerių ratą, pasirašė bendradarbiavimo sutartį su tarptautiniu profesionalų tinklu „GLL | Global Lithuanian Leaders“ (toliau – GLL).

Skaityti daugiau...

S. Eidrigevičiaus paroda „Šaknys ir šakos“

Kviečiame pasižvalgyti po grafiko, tapytojo, plakatisto, iliustratoriaus ir įvairių instaliacijų kūrėjo Stasio Eidrigevičiaus 1971–2012 m. kurtų darbų parodą „Šaknys ir šakos“.

Skaityti daugiau...

Apie kalbos vertybes: laisvę, kultūrą, kūrybą

Valstybinė lietuvių kalbos komisija kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Nacionaline biblioteka kviečia į apskritojo stalo pokalbį „Kalba kultūroje: gniaužiama ar kuriama?“, skirtą Lietuvių kalbos kultūros metams.

Skaityti daugiau...

Knyga, tiesianti tiltą tarp dviejų iškankintų tautų sielų

Nacionalinė biblioteka kviečia į Arkadijaus Vinokuro knygos „Mes nežudėme“, kurią 2017 m. išleido Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, pristatymą.

Skaityti daugiau...

Nacionalinėje bibliotekoje lankėsi Gruzijos ambasadorė

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje šiandien svečiavosi Gruzijos ambasadorė Lietuvoje Khatuna Salukvadze ir konsulas Irakli Gigauri.

Skaityti daugiau...

Diskusija „Valstybinės šventės: ar (ne)mokame švęsti?“

Tarptautinių profesionalų tinklas „GLL | Global Lithuanian Leaders“, bendradarbiaudamas su verslo teisės advokatų kontora „Triniti“, portalu Lrt.lt ir Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, tęsia diskusijų ciklą „Lietuva3“ šalies raidai ir gyvenimo aplinkai svarbiomis temomis. Artėjant Vasario 16-ajai, kviečiame į penktąją šio sezono diskusiją tema „Valstybinės šventės: ar (ne)mokame švęsti?“.

Skaityti daugiau...

S. Žvirgždo paskaitų ciklas: „Geismai ir grožis Lietuvos fotografijoje“

Kviečiame į Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, fotografijos istorijos tyrinėtojo, fotografo Stanislovo Žvirgždo paskaitą iš 11 susitikimų ciklo apie Lietuvos fotografiją. Šįsyk nagrinėsime kur kas pikantiškesnes temas nei iki šiol.

Skaityti daugiau...

„Metai“ bibliotekoje“: vasaris

Kultūrinių renginių kupiną Knygų mugės savaitę siūlome pasitikti Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Vasario 20 dieną, pirmadienį, 17 val.

Skaityti daugiau...

Užgavėnių kaukių dirbtuvės

Artėjant Užgavėnėms, po kurių jau galima drąsiai pradėti laukti pavasario, kviečiame 6–12 metų vaikus ir jų tėvelius į edukacinę programą apie tradicines Užgavėnių kaukes.

Skaityti daugiau...

Nacionalinė biblioteka bendradarbiaus su Vilniaus universiteto Teisės klinika

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka plečia partnerių ratą – šiandien pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Vilniaus universiteto Teisės klinika.

Skaityti daugiau...

Kūrybinėse dirbtuvėse – pažintis su tėvų vaikystės žaislais

Sakoma, kad iš tikrųjų žmonės žaisti nenustoja – augant keičiasi tik jų žaislų mastas ir pobūdis. Vis dėlto šį kartą pažvelgsime būtent į vaikystės žaislų istoriją, nuo kurios ir prasideda žingsniai kitų žaidimų link. Ne tik pažvelgsime, bet ir pačiupinėsime.

Skaityti daugiau...

Susitikimas su Stasiu Eidrigevičiumi

Kviečiame į susitikimą su tarptautinį pripažinimą pelniusiu dailininku, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu Stasiu Eidrigevičiumi, kurio knyga „Giedanti gaidžio galva“ dalyvauja „Metų knygos“ rinkimuose.

Skaityti daugiau...

V. Jasukaitytės ir kvarteto „Katarsis4“ kūrybos vakaras „La Loba“

Atšventus Vasario 16-ąją, kviečiame pasiklausyti Nepriklausomybės Akto signatarės, rašytojos, poetės Vidmantės Jasukaitytės ir saksofonų kvarteto „Katarsis4“ poetinės-muzikinės kompozicijos „La Loba“.

Skaityti daugiau...

Nacionalinė biblioteka pristatyta Britų bibliotekoje

Vasario 7–8 dienomis Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas Londone, Britų bibliotekoje (British Library) dalyvavo Tarptautinio standartinio vardo identifikatoriaus (angl. The International Standard Name Identifier, ISNI) metodo taikymo vadovų susitikime, kuriame buvo pristatyta šio standarto globalios veiklos strategija. Taip pat buvo pristatytas ISNI veiklos modelis, valdymas ir sąveikumas su kitų valstybių informacinėmis sistemomis. Be to, susitikime vyko konsultacijos dėl integruotų informacijos valdymo sistemų diegimo galimybių Lietuvos viešosiose ir mokslinėse bibliotekose. Nacionalinės bibliotekos vadovas dalyvavo darbo susitikimuose su Britų bibliotekos atstovais, juose buvo apžvelgtos didžiųjų duomenų perspektyvos ir tolesnis abiejų šalių nacionalinių bibliotekų bendradarbiavimas. Sutarta artimiausiu metu parengti Lietuvos nacionalinės bibliotekos ir Britų bibliotekos tarpinstitucinio bendradarbiavimo sutartį.

Skaityti daugiau...

Parodoje – 115 Lietuvos autorių knygų, išverstų į 33 pasaulio kalbas

Parodoje – 115 Lietuvos autorių knygų, išverstų į 33 pasaulio kalbas

Atsižvelgdamas į 2017 metų Vilniaus knygų mugės temą „Lietuviški ženklai pasaulyje“, Lietuvos kultūros institutas, bendradarbiaudamas su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, rengia Lietuvos literatūros vertimų parodą „Lietuviškos knygos pasaulyje“. Parodoje eksponuojama 115 Lietuvos autorių knygų, išleistų įvairiose užsienio šalyse 33 pasaulio kalbomis. Paroda atidaroma vasario 14 d. 11 val.

Skaityti daugiau...

Bibliografinė informacija apie Lietuvoje išleistus ir numatomus leisti leidinius (vasario 6–12 d.)

Pasirodė nauji valstybinės bibliografijos leidiniai:

Skaityti daugiau...

Vilniaus knygų mugės spaudos konferencija

Kviečiame į 18-osios Vilniaus knygų mugės spaudos konferenciją. Lietuviškus ženklus pasaulyje atrasti kviečiantys mugės organizatoriai pristatys svarbiausias naujienas, renginius, diskusijas ir laukiamiausius svečius iš Lietuvos ir užsienio.

Skaityti daugiau...

Nacionalinė biblioteka valstybingumo šventės maršrutuose „Geltona. Žalia. Raudona“

Minėdama Vasario 16-osios šventę, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka prisideda prie projekto „Valstybingumo maršrutai. Geltona. Žalia. Raudona“, raginančio švęsti ir pažinti Lietuvos paveldą, žmones ir valstybę.

Skaityti daugiau...

Duris atveria Nacionalinės bibliotekos dirbtuvės vaikams ir jaunimui PATS SAU

Namuose nerandi ramaus kampo svarbiam mokyklos projektui užbaigti? O gal tiesiog mėgsti konstruoti ar užsiimti rankdarbiais? Nuo vasario 16 d. lankytojų laukia Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos dirbtuvės PATS SAU, kuriose tikrai atsiras vietos tavoms idėjoms brandinti ir dėžė iš jų gimusiems kūriniams priglausti.

Skaityti daugiau...

Dokumentinė paroda „Juozas Urbšys: gyvenimu liudiju istoriją“

Juozas Urbšys (1896–1991) – Lietuvos užsienio reikalų ministras, diplomatas, karininkas, vertėjas.

Skaityti daugiau...

vasario 2017
P A T K Pn Š S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28

Artimiausi renginiai

2017 m. vasario 15 d. – 2017 m. kovo 31 d.
Lietuvos mokinių fotografijos paroda
2017 m. vasario 20 d.
10:00
Rytmečio skaitymai: „Himno istorija vaikams“
2017 m. vasario 11 d. – 2017 m. balandžio 1 d.
11:00
Dizaino laboratorija vaikams „D Juniors | Superherojus“
2017 m. vasario 20 d.
15:00
Apskritojo stalo pokalbis „Kalba kultūroje: gniaužiama ar kuriama?“
2017 m. vasario 20 d.
17:00
„Metai“ bibliotekoje“: vasaris
2017 m. sausio 4 d. – 2017 m. kovo 8 d.
18:00
Stanislovo Žvirgždo paskaitų ciklas