Įteiktos nominacijos „Balto filologo skrynelė 2016“

Kovo 24 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko Lietuvos kalbų pedagogų asociacijos (LKPA) nominacijų ,,Balto filologo skrynelė 2016“ įteikimo ceremonija. Svečius, organizatorius ir nominantus pasveikino Nacionalinės bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas, Latvijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotas ambasadorius Lietuvoje J. E. p. Einaras Semanis, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Mokymosi visą gyvenimą departamento Pedagogų veiklos skyriaus vedėja Vilma Bačkiūtė. Renginį atidarė LKPA prezidentė dr. Roma Kriaučiūnienė.

Skaityti daugiau...

Paskaitų ciklas „Mano profesija“ kviečia į susitikimą su režisieriumi Rimu Driežiu

Minėdama Tarptautinę teatro dieną, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į susitikimą su Vilniaus teatro „Lėlė“ režisieriumi ir dailininku Rimu Driežiu. Tai antrasis kultūros srities profesionalų paskaitų ciklo „Mano profesija“ renginys, kuriame lėlių teatro atstovas, save vadinantis tiesiog lėlininku, atskleis nematomus savo profesijos užkulisius.

Skaityti daugiau...

Rytmečio susitikimas su profesoriumi V. Landsbergiu

Kovo 28 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Vaikų ir jaunimo literatūros departamente, rengiamuose rytmečio skaitymuose svečiuosis žymus politikas, meno, muzikos ir kultūros istorikas profesorius Vytautas Landsbergis. Susitikimas organizuojamas Lietuvos įstojimo į NATO metinių išvakarėse, tad jauniesiems bibliotekos lankytojams svečias papasakos apie šio įvykio svarbą ir kartu paskaitys savo kūrybos ištraukų.

Skaityti daugiau...

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai pasižymėję vaikų literatūros kūrėjai

Balandžio 2 d., per H. Ch. Anderseno gimtadienį, visame pasaulyje minima Tarptautinė Vaikų knygos diena. Tradiciškai šią dieną Vilniuje, Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti labiausiai 2016 m. pasižymėję vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai bei skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai.

Skaityti daugiau...

Muzikavimo erdvė jau atvira repeticijoms

Žengiame dar vieną žingsnį, paliekantį nebylų ir kiek rūstoką tradicinės bibliotekos veidą istorijos vadovėlių puslapiams. Atgal nesidairome: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia naudotis ką tik įrengta muzikavimo erdve, atvira grojantiems, kuriantiems ar norintiems pažinti muziką.

Skaityti daugiau...

Nacionalinė biblioteka prisideda prie sveikinimų Europos Sąjungai

Europos Sąjungai sukanka 60 metų. Nacionalinė biblioteka prisideda prie sveikinimų šia įvairiomis plotmėmis svarbia proga. Plėsdami bendradarbiavimo sritis ir ieškodami naujų partnerių, siekiame integruotis į tarptautinę bendruomenę ir taip skatinti bibliotekų lankomumą, žinių, kultūros ir mokslo sklaidą. Sienų tarp ES šalių atvirumas suteikia galimybę šiuos siekius paversti tikrove.

Skaityti daugiau...

Kertinių skaitinių žemėlapis

Veikiausiai pirmųjų žemėlapių linijos gimė siekiant kam nors apsibrėžti savą, priglobusią ir maitinančią žemę ir suvokti jos ribas. Nejučia žymimės ne tik namų, bet ir brangių žmonių rato, jausmus užantspauduojančios muzikos, kvapų ar skaitinių kontūrus – patirčių teritoriją. Į savąją mums šią savaitę pažvelgti leidžia Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Dokumentinio paveldo tyrimų departamento Judaikos skyriaus vadovė Lara Lempertienė.

Skaityti daugiau...

Popietė šeimoms „Kviečiu pavasarį“

Išvijus žiemą, bet nesulaukiant išsiilgtos saulės ir šilumos, rodos, norisi balsu kviestis: „Pavasari!!!“ Nors pirmajam pavasario mėnesiui artėjant į pabaigą šiltos popietės dar mūsų nedžiugina taip, kaip norėtume, apie bundančią gamtą primena parskrendantys paukščiai – į Lietuvą jau sugrįžo 40 rūšių.

Skaityti daugiau...

Sigutės Ach albumo „Balta ir spalvota“ pristatymas ir kūrybinės dirbtuvės

„Balta ir spalvota“ – antrasis Sigutės Ach kūrybos albumas, apimantis 2008–2016 m. kūrybinį dailininkės gyvenimo etapą. Autorės parinktas pavadinimas kviečia klausytis balto popieriaus tylos, išdrįsti paversti jį spalvotu ir ryžtis gyventi visavertiškai, kūrybingai. Sigutės darbai šį kartą atsiveria stipriai, brandžiai. Knygoje autorę jaudina gyvenimo gelmės klausimas, įaudžiamas į nepaprasto turtingumo grafinius kūrinius – lyg siūlas į pasakų kilimą.

Skaityti daugiau...

Muzikos kūrybinės dirbtuvės žadins talentus

Kviečiame vaikučius ir jų tėvelius muzikuoti kartu pagal visame pasaulyje populiarią, japonų mokslininko Shinichi Suzuki (1898–1998 m.) sukurtą metodiką. Skirtingai nei vakarietiškos ugdymo programos, S. Suzuki metodas teigia, kad talentas slypi kiekviename iš mūsų, belieka jį atskleisti.

Skaityti daugiau...

Nacionalinė biblioteka – demokratijos mokyklose skleidėjų gretose

Kovo 22 dieną Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko konferencija „Demokratija šiuolaikinėje mokykloje. Misija įmanoma?“ Konferencijoje skirtingos Vilniaus miesto mokyklos dalinosi patirtimi pritaikant demokratinius procesus savo ugdymo įstaigose. Mokyklų bendruomenių atstovai pristatė atrastas ar pačių sukurtas priemones, paverčiančias mokyklas tvaresnėmis, stipresnėmis ir išskiriančias iš kitų. Dalyvauti buvo kviečiami visi norintieji – tiek mokytojai, tiek mokiniai ir jų tėvai.

Skaityti daugiau...

Nacionalinė biblioteka tęsia renginių programą, skirtą Lietuvių kalbos kultūros metams

Kovo 22 d. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas susitiko su knygų leidybos mecenatu, verslininku Mindaugu Karaliumi ir Krašto apsaugos ministerijos Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamento atstove Aušra Vaitkevičiūte. Susitikime buvo aptarti renginių, skirtų valstybinei kalbai puoselėti ir populiarinti, planai. Sutarta bendradarbiauti inicijuojant diskusijas, edukacinius užsiėmimus ir susitikimus su visuomene aktualiomis lietuviškų vardų vartosenos ir populiarinimo temomis.

Skaityti daugiau...

Nacionalinės bibliotekos lankytojams teikiamos nemokamos teisinės konsultacijos

Vilniaus universiteto Teisės klinika vykdo projektą „Nemokama teisinė pagalba Lietuvos regionuose“, kuriuo siekiama įdiegti nuotolinio konsultavimo sistemą, atidarant prieigos taškus įvairių regionų seniūnijose, bibliotekose ir mokyklose.

Skaityti daugiau...

Atidaryta paroda „Spalva Lietuvos fotografijoje“

Kovo 21 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje atidaryta paroda „Spalva Lietuvos fotografijoje“. Atidarymo renginyje svečius pasveikino Nacionalinės bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas, įžvalgomis apie spalvotosios fotografijos istoriją dalinosi Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza, Vito Luckaus fotografijos archyvo vadovė, parodos organizatorė Ieva Meilutė ir Kultūros politikos departamento Muziejų, bibliotekų ir archyvų skyriaus vedėja dr. Rūta Pileckaitė.

Skaityti daugiau...

Vilniaus Rotary klubo nariai lankėsi Nacionalinėje bibliotekoje

Kovo 21 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje lankėsi Vilniaus Rotary klubo nariai. Garbūs svečiai susipažino su bibliotekos veikla, erdvėmis ir galimomis bendradarbiavimo perspektyvomis. Vilniaus Rotary klubo nariai dalyvavo Nacionalinės bibliotekos Informacijos išteklių departamento Dokumentų konservavimo ir restauravimo skyriaus vadovo Algirdo Plioplio vestoje ekskursijoje po bibliotekos erdves.

Skaityti daugiau...

Nacionalinėje bibliotekoje lankėsi Konstitucinio Teismo atstovai

Kovo 20 dieną Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje lankėsi Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo kanclerė dr. Ingrida Danėlienė ir Administravimo ir protokolo skyriaus vedėja Rūta Svirnelienė. Nacionalinės bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas šios institucijos atstovėms pristatė bibliotekos vykdomą veiklą ir atnaujintas erdves.

Skaityti daugiau...

Nacionalinėje bibliotekoje jau veikia nauja profesionaliai įrengta garso įrašų studija

Nuo šiol mūsų lankytojai gali save realizuoti dar kūrybiškiau: svajojate įrašyti muzikos kūrinį, padovanoti bičiuliui savo balsu įskaitytą garsinę knygą, įamžinti savo tekstus, eiles ar kitą kūrybą? O gal muzikuojate – vienas (-a) ar su grupe – ir pageidaujate įrašyti profesionaliai parengtą albumą ar dainą? Visa tai galite padaryti Nacionalinėje bibliotekoje.

Skaityti daugiau...

Skirtingų greičių Europa: Lenkija renkasi ES periferiją?

Kodėl Lenkija triuškinančiai pralaimėjo Europos Vadovų Taryboje balsuojant dėl pirmininko posto? Kuo čia dėtas Varšuvos sukilimas? Kaip Lenkijos pilietinį karą primenanti vidaus politika veikia tarptautinius reikalus? Kokios, Lenkijos požiūriu, kelių greičių Europos perspektyvos?

Skaityti daugiau...

Paskutinėje ciklo paskaitoje S. Žvirgždas pasakos apie fotografiją nelaisvėje

Kviečiame į paskutinę Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, fotografijos istorijos tyrinėtojo, fotografo Stanislovo Žvirgždo paskaitą iš susitikimų ciklo apie Lietuvos fotografiją.

Skaityti daugiau...

„Veiksmo savaitė be patyčių“ kviečia į diskusiją „Patyčios? Humoras? Kritika?“

VšĮ „Vaikų linija“ kovo 20–26 dienomis skelbia jau aštuntąją „Veiksmo savaitę be patyčių“, kviečiančią atsigręžti į patyčių mastą ir pasekmes, pasidalyti patyčių prevencijos patirtimis, užtikrinti kasdienę kovą su šia skausminga problema.

Skaityti daugiau...

Kovas
P A T K Pn Š S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Artimiausi renginiai

2017 m. vasario 15 d. – kovo 31 d.
Lietuvos mokinių fotografijos paroda
2017 m. kovo 15 d. – balandžio 10 d.
Paroda apie karą Ukrainoje „Gyvenimas ant nulinės ribos“
2017 m. kovo 21 d. – balandžio 7 d.
Paroda „Spalva Lietuvos fotografijoje“
2017 m. kovo 26 d.
13:00
Popietė šeimoms „Kviečiu pavasarį“
2017 m. vasario 15 d. – kovo 31 d.
Lietuvos mokinių fotografijos paroda
2017 m. kovo 15 d. – balandžio 10 d.
Paroda apie karą Ukrainoje „Gyvenimas ant nulinės ribos“
2017 m. kovo 21 d. – balandžio 7 d.
Paroda „Spalva Lietuvos fotografijoje“