Rugpjūčio 25 d.: susitikimas su prof. Kęstučiu Skrupskeliu

„Esu iš tų žmonių, kuriems taiklus ir tikslus žodis vertas šimto vaizdų. Vis dar tikiu žodžiais. Kiek įmanoma norėčiau išlaikyti rašymo ir skaitymo kultūrą, nes be to neįmanoma kvalifikuotai perduoti idėjų“, – sako žymus išeivijos istorikas ir filosofas, knygų autorius, Vytauto Didžiojo universiteto garbės daktaras profesorius Kęstutis Skrupskelis. Jei pasiilgote intelektualaus, ramaus pokalbio, turiningo, mąstyti kviečiančio dialogo laukiame jūsų Nacionalinėje bibliotekoje Adolfo Damušio demokratijos centro organizuojamame renginyje.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 17 d.: IFLA lydinčioji konferencija: genealogijos ir vietos istorijos sesija. 2-oji diena

IFLA konferencijos „Įvairialypių tapatumų iššūkiai. Daugiatautiškumas genealogijoje, lokalinėje istorijoje ir regioninėje atmintyje: bibliotekų ir kitų atminties institucijų iššūkiai bei galimybės“ antroji diena buvo skirta genealogijai ir vietos istorijai. Į sesiją atvykę pranešėjai iš įvairių šalių dalinosi patirtimis bei pasiekimais ir siūlė būdus, kaip paskatinti bibliotekas, kitas atminties institucijas aktyviau prisidėti prie veiklos, įtraukiančios bendruomenes ir skatinančios geriau pažinti tiek savo giminės, tiek savo krašto praeitį.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 25 d.: Vytauto V. Landsbergio filmo „Jono Meko antologija“ peržiūra

Paskutinį vasaros penktadienį, perpiet, kviečiame žiūrėti režisieriaus Vytauto V. Landsbergio filmą „Jono Meko antologija“. Be mūsų, susitiksiančių Nacionalinės bibliotekos kino klube, juo gėrėjosi žiūrovai tarptautiniuose kino festivaliuose Norvegijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje ir kino forume „Arsanalas“ Latvijoje.

Skaityti daugiau...

Pirmasis Kinijos nacionalinės bibliotekos vadovų vizitas mūsų bibliotekoje

Rugpjūčio 17 d. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas priėmė Kinijos nacionalinės bibliotekos delegaciją, vadovaujamą direktoriaus pavaduotojo Sun Yigango. Susitikime aptartos abiejų institucijų bendradarbiavimo iniciatyvos ir sritys, pasikeista simbolinėmis dovanomis.

Skaityti daugiau...

Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. Puikus to pavyzdys – rugpjūčio 16–17 dienomis Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vykęs nevyriausybinės organizacijos „Elektroninė informacija bibliotekoms“ (angl. Electronic Information for Libraries, EIFL) iniciatyvos „Jaunieji Afrikos bibliotekų novatoriai“ (angl. The Young African Library Innovators initiative, YALI) viešųjų bibliotekų inovacijų seminaras. Rugpjūčio 14–15 d. Lietuvoje ir Lenkijoje vykstančiais renginiais ir vizitais siekiama Afrikos viešųjų bibliotekų atstovams perduoti kitų besivystančių ir pereinamosios ekonomikos šalių patirtis ir idėjas.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 18 d.: režisieriaus Arūno Matelio filmų peržiūra

Netrukus minėsime daug skambių pavadinimų, siekdami pagrįsti savo kvietimą atvykti į puikaus kūrėjo Arūno Matelio filmų peržiūrą. Bet jūs tikriausiai jau žinote, kad Nacionalinės bibliotekos kino klubas yra kokybės ženklas savaime, ar ne? Tad tiesiog smalsumo vedami žvilgtelėkime į režisieriaus pasiekimus.

Skaityti daugiau...

Liepos 26–rugpjūčio 28 d.: pažintiniai Izraelio kino vakarai su Giedriumi Jokubauskiu

Ką žinote apie Izraelio kiną? Šis klausimas turbūt ne vieną priverstų raudonuoti. Galbūt iš bendro išprusimo bandytumėte atsakyti, kad tai – filmai apie Izraelio istoriją, krikščionybę, žydų ir arabų santykius. Tačiau retas kuris galėtų paminėti filmų pavadinimus, režisierių ar aktorių pavardes. Kultūriškai, istoriškai ir teritoriškai per tolimi kaimynai? Ką gi, laikas susipažinti.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 8, 22 ir 29 d.: kūrybinės dirbtuvės „Tapyba ant akmenukų“

Turime jums staigmeną. Akmenukų iš Baltijos pajūrio! Tiesa, jie kol kas beveidžiai ir laukia jūsų teptukų prisilietimų. Kviečiame į estetinio malonumo ir praktinės naudos suteikiančias kūrybines dirbtuves Nacionalinėje bibliotekoje.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 16 d.: IFLA lydinčiosios konferencijos atviroji sesija. 1-oji diena

Šiandien prasidėjo dvi dienas vyksianti IFLA lydinčiosios konferencijos atviroji sesija tema „Įvairialypių tapatumų iššūkiai. Daugiatautiškumas genealogijoje, lokalinėje istorijoje ir regioninėje atmintyje: bibliotekų ir kitų atminties institucijų iššūkiai bei galimybės“. Pirmoji konferencijos diena skirta elektroniniam mokymui ir mokymuisi – jo strategijai bei iššūkiams aptarti, taip pat pristatoma šiuolaikinių skaitmeninių medijų praktinė nauda mokymosi procesams.

Skaityti daugiau...

Gyčio Lukšo dovana Nacionalinės bibliotekos lankytojams

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, kino ir televizijos filmų režisierius Gytis Lukšas dovanoja Nacionalinės bibliotekos lankytojams savo filmus. Pavasarį kvietėme į šio kūrėjo kino peržiūras – negalėjusieji dalyvauti tuomet dabar turės puikią progą susiorganizuoti asmenines kino valandėles, skirtas G. Lukšo kūrybai. 

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 17 d.: dokumentinio filmo „Sielų daktaras“ peržiūra

Džiaugiamės, kad kelią į  Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką atranda vis daugiau įdomaus kino gerbėjų ir vertintojų. Mes ir vėl laukiame visų naujame kino seanse. Šįkart publicistas, žurnalistas, Adolfo Damušio demokratijos studijų centro vadovas Vidmantas Valiušaitis pristatys Algio Kuzmicko dokumentinį filmą „Sielų daktaras“. Tai pasakojimas apie unikalią asmenybę, filantropą, visuomenininką, ateitininką, Lietuvos patriotą, medicinos mokslų daktarą Petrą Kisielių.

Skaityti daugiau...

Bibliografinė informacija apie Lietuvoje išleistus ir numatomus leisti leidinius (rugpjūčio 7–13 d.)

Pasirodė nauji valstybinės bibliografijos leidiniai:

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 22 d.: diskusija „Lietuviška tapatybė pasaulyje“

Visus, ką domina lietuviškumo globaliame pasaulyje situacija, kviečiame dalyvauti karštoje diskusijoje. Kokia yra Lietuva pasaulyje? Kokią mūsų šalį mato tautiečiai svetur? Ar emigrantai išsaugos lietuvišką tapatybę ir grįš į tėvynę? Šiuos ir kitus klausimus kels pokalbio organizatoriai – Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) dėstytojai, pasaulio lituanistinių mokyklų mokytojai, visuomenininkai.

Skaityti daugiau...

Bemiegiai takai, vedantys knygų link

Ne veltui Justina yra teisininkė. Skaitant jos rekomendacijas, iš pirmos įspūdžių eilės nesitraukia jos minčių tiesumas. Kelia ranką ir mojuoja, neleidžia nusigręžti. Jos atrastos savos tiesos apie knygas ir kelius, kuriais šios ją pasiekė, ar būdus, kuriais pakvietė pasilikti. Žavinga.

Skaityti daugiau...

Suprasti praeitį – žinomų žmonių nuomonės apie giminės istorijos svarbą. II dalis

Dvi dienas IFLA lydinčiosios konferencijos metu Nacionalinėje bibliotekoje bus diskutuojama, kaip išsaugoti tapatumą genealogijoje, regioninėje atmintyje, kaip skatinti ir palaikyti supratimą tarp skirtingų regionų, kaip tai integruoti į švietimo ir kultūros įstaigų darbą, bus įvertintos bibliotekų ir kitų atminties institucijų galimybės dalyvauti šiame reikšmingame procese. Ta proga, kreipėmės į žinomus Lietuvos visuomenės, mokslo atstovus, prašydami pasidalinti mintimis apie istorinių šaknų žinojimo reikšmę.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 17–18 d.: literatūros popietės visai šeimai Palangos vasaros skaitykloje

Vasarą pajūryje mažieji poilsiautojai taškosi įšilusio jūros vandens balose, bėgioja nuo bangų (tyčia leisdami joms grybštelėti blauzdas), dailina spalvinimo knygeles ir išdidžiai nešiojasi riestainių trupinius lūpų kampučiuose, prikandę liežuvį projektuoja smėlio miestus, tampo mamų sijonus eidami pro ledų šaldytuvus, o kai viskas pabosta...

Skaityti daugiau...

Kuo lietuvių ir užsienio auditorijai svarbus prezidentas K. Grinius?

Dr. Kazys Grinius buvo iškilus XIX–XX a. visuomenės ir kultūros veikėjas, politikas. Nuveikęs daugybę prasmingų darbų, labiausiai lietuvių atmintyje K. Grinius įsirėžė kaip trečiasis Lietuvos Respublikos prezidentas. Tačiau kuo svarų indėlį į Lietuvos istoriją įnešęs politikas svarbus šiuolaikinei visuomenei? Kiek jis įdomus ir žinomas platesnei, ne lietuvių auditorijai?

Skaityti daugiau...

Suprasti praeitį – žinomų žmonių nuomonės apie giminės istorijos svarbą. I dalis

Rugpjūčio 19–25 d. Vroclave (Wroclaw, Lenkija) vyks 83-ioji IFLA konferencija „Bibliotekos. Solidarumas. Visuomenė“. Prieš šį reikšmingą tarptautinį įvykį Nacionalinėje bibliotekoje rengiama IFLA lydinčioji konferencija. Joje viena iš nagrinėjamų temų – istorinės ir kultūrinės atminties išsaugojimo ir skatinimo problemos. Prisidėdama prie prasmingo tarptautinio įvykio laukimo, Nacionalinė biblioteka kreipėsi į žinomus Lietuvos žmones, prašydama pasidalinti mintimis apie genealogijos ir giminės istorijos žinojimo svarbą. Savo nuomonę išdėstė mokslininkai, istorikai, žurnalistai, ekonomistai. Dalinamės jų atsakymais.

Skaityti daugiau...

Palangos vasaros skaitykloje – karikatūrų paroda

Visus, pavargusius nuo prastų orų ir prarandančius viltį prie jūros sulaukti saulės ir šilumos, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykla kviečia apsilankyti čia iki rugpjūčio pabaigos veiksiančioje tradicinėje karikatūrų parodoje.

Skaityti daugiau...

Prof. dr. R. Gudauskas: vertybinių krizių pasaulyje trūksta pilietinio žmonių solidarumo

Interviu su Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generaliniu direktoriumi, pasitinkant IFLA konferenciją

Skaityti daugiau...

Rugpjūtis
P A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Artimiausi renginiai

Parodos

2017 m. liepos 27 d. – rugpjūčio 27 d.
Andriaus Zakarausko tapybos darbų paroda „Grubi linija“
2017 m. rugpjūčio 11 d. – rugpjūčio 25 d.
Paroda „Lietuviškoji leidyba Vakarų Europoje 1944–1952“
2017 m. liepos 4 d. – rugpjūčio 30 d.
Paroda „Petras Klimas: visada ieškojau Lietuvos“
2017 m. rugpjūčio 3 d. – rugpjūčio 31 d.
Parodos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento erdvėse
2017 m. rugpjūčio 9 d. – rugsėjo 8 d.
Vieno eksponato paroda „Maištaujanti knyga, plečianti horizontus“

Kinas

2017 m. rugpjūčio 23 d.
18:00
Izraelio kino vakarai. „Išnaša“ Rež. Joseph Cedar
2017 m. rugpjūčio 25 d. – rugpjūčio 25 d.
12:00
Vytauto V. Landsbergio filmo „Jono Meko antologija“ peržiūra