Sigutės Ach albumo „Balta ir spalvota“ pristatymas ir kūrybinės dirbtuvės

„Balta ir spalvota“ – antrasis Sigutės Ach kūrybos albumas, apimantis 2008–2016 m. kūrybinį dailininkės gyvenimo etapą. Autorės parinktas pavadinimas kviečia klausytis balto popieriaus tylos, išdrįsti paversti jį spalvotu ir ryžtis gyventi visavertiškai, kūrybingai. Sigutės darbai šį kartą atsiveria stipriai, brandžiai. Knygoje autorę jaudina gyvenimo gelmės klausimas, įaudžiamas į nepaprasto turtingumo grafinius kūrinius – lyg siūlas į pasakų kilimą.

„Sigutė Ach – taip nuo 1998 m. pasirašau po savo paveikslais, freskomis, tekstais ir iliustracijomis. Tais metais dažnai nejučia aikteldavau: „Ach…“ Nedidelis žodelis įsiterpdavo į mano kalbą gerokai dažniau nei įprasta, ir draugai ėmė mane pravardžiuoti. „Kaip gyveni, Sigute… Ach?“ Buvo juokinga, tad ėmiau taip ir pasirašinėti, net neįtardama, kad žengiu lemtingą žingsnį.

Dabar dažnai pagalvoju, kad Sigutė Ach – tai būsena, įkvėpimas džiaugtis visu gyvenimu, nedalinant jo į kasdienes ir šventines dienas, į rytus ir vakarus. Tai pasitikėjimas kiekvieno širdy glūdinčia meile ir išmintim, didžiule jėga, keičiančia, auginančia, šviesinančia žmogų ir jo pasaulį“, – šviesiai ir įkvepiančiai prisistato menininkė.

Knygos „Balta ir spalvota“ pasirodymo proga Sigutė Ach susitiks su gerbėjais, pasakos apie savo jaukiai gilų pasaulį, atsakys į publikos klausimus. Kviečiame į romantišką ir jaukų susitikimą, palytėtą kūrybos sparnų, kuriuos taip mėgsta vaizduoti Sigutė. Po albumo pristatymo vyks dirbtuvėlės „Akvarelinė popietė vaizduotės tema“, kuriose liesime mažas akvarelines improvizacijas. Daugiau apie jas skaitykite čia ›

Renginys vyks kovo 25 d. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos (Gedimino pr. 51, Vilnius) Vaikų ir jaunimo literatūros departamento erdvėse, I a. 13 val. prasidės susitikimas su menininke, 14 val. kviesime į kūrybines dirbtuves. Numatoma renginių trukmė – po 1 val. Organizatorės – Nacionalinė biblioteka ir leidykla „Nieko rimto“.

Įėjimas į knygos pristatymą laisvas, tačiau norinčius dalyvauti dirbtuvėse kviečiame registruotis el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. iki kovo 23 dienos. Albumo pristatymo proga dirbtuvės nemokamos.

Sekite renginio naujienas „Facebook“ paskyroje ›

Liepa
P A T K Pn Š S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Artimiausi renginiai

Parodos

2017 m. rugpjūčio 3 d. – rugpjūčio 31 d.
Parodos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento erdvėse
2017 m. liepos 4 d. – rugpjūčio 30 d.
Paroda „Petras Klimas: visada ieškojau Lietuvos“
2017 m. liepos 3 d. – liepos 31 d.
Annes Frank gyvenimą atskleidžianti paroda
2017 m. liepos 27 d. – rugpjūčio 27 d.
Andriaus Zakarausko tapybos darbų paroda „Grubi linija“