Seminaras kultūros paveldo skaitmenintojams

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka gegužės 16 d. į seminarą „Skaitmeninto dokumentinio paveldo viešinimas portale www.epaveldas.lt. Ar tik autorių teisės svarbu?“ sukvietė atminties institucijų specialistus, kuriems aktualus dokumentų skaitmeninimas ir jo sklaida.

Seminaro organizatoriai turėjo du tikslus: supažindinti su Autorių teisių ir Gretutinių teisių įstatymų taikymu atsižvelgiant į vertėjų, iliustratorių teises, kolektyvinį autorių teisių administravimą, bibliotekų bendradarbiavimo su šiomis asociacijomis galimybes, numatytas įstatymų, kūrinių ir gretutinių teisių objektų skaitmeninimo ir viešo skelbimo procese. Taip pat siekta pristatyti Nacionalinės bibliotekos projektą „Lietuvių literatūros klasikos kūrinių perkėlimas į elektroninę erdvę – turinio plėtra“, kuris iš dalies finansuojamas Kultūros ministerijos „Kūrybinės veiklos, autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programos“ lėšomis. Kita dalis buvo skirta skaitmeninimo bibliotekose patirtims, naujausiems projektams.

Seminare pranešimus skaitė Aušra Trabšienė, Nacionalinės bibliotekos Informacijos išteklių departamento Skaitmeninimo skyriaus vyriausioji bibliotekininkė, Jūratė Usonienė, Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto Privatinės justicijos instituto profesorė, Edita Ivanauskienė, „TRINITI Lietuva“ advokatė, patentinė patikėtinė.

Apie jau sėkmingai įgyvendintus ir naujus dokumentinio ir kultūrinio paveldo skaitmeninimo projektus seminaro dalyviams papasakojo Audronė Palionienė, Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Krašto kultūros paveldo sklaidos skyriaus vedėja, Egidijus Gotalskis, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos Skaitmeninimo skyriaus vedėjas, Kristina Bartkienė, Kauno apskrities viešosios bibliotekos Informacinių paslaugų vyresnioji metodininkė. Skaitmeninto paveldo galimybes, kuriant virtualiosios realybės paslaugas, aptarė Eugenijus Stratilatovas, Nacionalinės bibliotekos Strateginio plėtros departamento direktorius.

Seminaro dalyvius, svečius ir pranešėjus pasveikino Sandra Leknickienė, Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus pavaduotoja informacijos išteklių ir paslaugų plėtrai, ir Jolita Steponaitienė, Informacijos išteklių departamento direktorė.

Rugpjūtis
P A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Artimiausi renginiai

Parodos

2017 m. liepos 27 d. – rugpjūčio 27 d.
Andriaus Zakarausko tapybos darbų paroda „Grubi linija“
2017 m. rugpjūčio 11 d. – rugpjūčio 25 d.
Paroda „Lietuviškoji leidyba Vakarų Europoje 1944–1952“
2017 m. liepos 4 d. – rugpjūčio 30 d.
Paroda „Petras Klimas: visada ieškojau Lietuvos“
2017 m. rugpjūčio 3 d. – rugpjūčio 31 d.
Parodos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento erdvėse
2017 m. rugpjūčio 9 d. – rugsėjo 8 d.
Vieno eksponato paroda „Maištaujanti knyga, plečianti horizontus“

Kinas

2017 m. rugpjūčio 23 d.
18:00
Izraelio kino vakarai. „Išnaša“ Rež. Joseph Cedar
2017 m. rugpjūčio 25 d. – rugpjūčio 25 d.
12:00
Vytauto V. Landsbergio filmo „Jono Meko antologija“ peržiūra