Konsultacijos ir mokymai

Nacionalinė biblioteka siūlo naudotis socialinių ir humanitarinių mokslų informacijos paieškos konsultantų pagalba. Užsisakykite individualią konsultaciją, kurios metu supažindinsime su biblioteka ir jos teikiamomis paslaugomis, padėsime susigaudyti informacijos šaltinių gausoje, patarsime, kaip ieškoti Jus dominančios informacijos, atsakysime į Jūsų klausimus.

Siūlome pagalbą:

 • ieškant teminės, faktografinės, adresinės informacijos jus dominančia tema;
 • sudarant bibliografinių nuorodų sąrašą;
 • atrenkant jus dominančios temos dokumentus, esančius Nacionalinėje bibliotekoje;
 • sužinant apie naujus Nacionalinės bibliotekos išteklius ir paslaugas;
 • atliekant paiešką prenumeruojamose duomenų bazėse ir atvirosios prieigos ištekliuose;
 • tvarkant iš duomenų bazių atsirinktas bibliografines nuorodas ir straipsnius;
 • sudarant asmeninę bibliografiją.

Informacijos paieškos šaltiniai:

 • Nacionalinės bibliotekos elektroniniai katalogai;
 • Nacionalinės bibliotekos dokumentų fondai;
 • Nacionalinės bibliotekos prenumeruojamos duomenų bazės;
 • atvirosios prieigos ištekliai;
 • kitų bibliotekų informacijos ištekliai.

Norėdami gauti pagalbą informacijos paieškos klausimais, užsisakyti individualią konsultaciją, pasiūlyti bibliotekai įsigyti leidinius Jus dominančia tema, prašome rašyti Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..


Siūlome naudotis informacijos paieškos pagalba

 • Ieškote informacijos? Nuo ko pradėti? Kaip rasti ir užsakyti leidinį? (Atsisiųsti PDF ›)
 • Kaip rasti bibliografinę informaciją apie reikalingą straipsnį? (Atsisiųsti PDF ›)
 • Kaip vieno langelio principu atlikti informacijos paiešką visose Nacionalinės bibliotekos prenumeruojamose užsienio duomenų bazėse ir įvairiuose atvirosios prieigos ištekliuose? (Vaizdo įrašas ›pateiktis ›)
 • Kaip naudotis naujomis portalo www.ibiblioteka.lt paslaugomis? (Vaizdo įrašas ›)

Siūlome naudotis informacijos paieškos pagalba portale www.ibiblioteka.lt


Siūlome naudotis informacijos paieškos pagalba portale www.epaveldas.lt


Patarimai kaip efektyviai naudotis Infolex paieškos sistema


 

Dėmesio! Birželio–rugpjūčio mėnesiais mokymai nevyks. Jei Jūsų yra 3 ar didesnė žmonių grupė ir norėtumėte dalyvauti mokymuose susisiekite su mumis el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..


Nacionalinėje bibliotekoje planuojame mokymus keliomis temomis.

Nacionalinės bibliotekos paslaugos:

 • Vartotojo ABC: supažindinimas su bibliotekoje ir nuotoliniu būdu teikiamomis paslaugomis, vartotojų aptarnavimo tvarka;
 • Informacijos paieška Nacionalinės bibliotekos kataloguose ir duomenų bazėse;
 • Lietuviškos elektroninės knygos (www.ibiblioteka.lt);
 • Lietuviški Nacionalinės bibliotekos elektroniniai ištekliai (www.epaveldas.lt);
 • Naudojimasis valstybinės ir nacionalinės bibliografijos leidiniais, Nacionalinės bibliografijos duomenų banku;
 • Teisės aktų paieška lietuviškoje teisinėje duomenų bazėje „Infolex“. Pagrindinės žinios;
 • Teismų praktikos bylų paieška lietuviškoje teisinėje duomenų bazėje „Infolex“. Pagrindinės žinios.

Informacinis raštingumas:

 • Pagalba rašantiems ir studijuojantiems: Refworks;
 • Informacijos paieška duomenų bazėse;
 • Atvirosios prieigos ištekliai;
 • Informacijos paieška internete: strategija.

Mokymai teikiami nemokamai, tačiau būtina registracija.

Mokymų trukmė – iki 1 val., susitikimo vieta – III a., prie vitražo. Jei numatytas mokymų laikas nėra tinkamas, o jūs registruojatės drauge su kitais asmenimis ir sudarote 3 ar daugiau žmonių grupę, susisiekite su mumis el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., suderinsime jums patogų mokymų laiką.

Mokymai vedami lietuvių kalba, užsiėmimų metu lankytojai gali naudotis savo nešiojamaisiais kompiuteriais.


Mokymų temos

Vartotojo ABC: supažindinimas su bibliotekoje ir nuotoliniu būdu teikiamomis paslaugomis, aptarnavimo tvarka. Mokymuose akcentuojami lankytojui aktualiausi aptarnavimo aspektai, pristatomos pagrindinės paslaugos ir svarbiausios naudojimosi jomis taisyklės.


Informacijos paieška Nacionalinės bibliotekos kataloguose ir duomenų bazėse. Mokymuose supažindiname su Nacionalinės bibliotekos katalogais ir duomenų bazėmis (žr. www.lnb.lt › Atradimai), jų ypatybėmis. Išmoksite rasti reikiamus dokumentus, juos užsisakyti, rezervuoti, pratęsti užsakymą, išsaugoti paieškos rezultatus.


Lietuviškos elektroninės knygos (www.ibiblioteka.lt). Mokymuose pristatoma galimybė skaityti Nacionalinės bibliotekos prenumeruojamas lietuviškas el. knygas portale www.ibiblioteka.lt, supažindinama su jų paieškos procesu, skolinimosi ir naudojimosi sąlygomis.


Lietuviški Nacionalinės bibliotekos elektroniniai ištekliai (www.epaveldas.lt). Mokymuose supažindiname su virtualaus elektroninio paveldo portalo www.epaveldas.lt turiniu, paieška, informacijos peržiūra. Pristatome lietuvių literatūros klasikos kūrinių elektroninių knygų biblioteką (e. klasika).


Informacijos paieška prenumeruojamose duomenų bazėse. Mokymuose supažindiname su Nacionalinės bibliotekos prenumeruojamomis užsienio duomenų bazėmis, pristatome vieno langelio principu vykdomą paiešką, naudojantis EBSCO Discovery Service, informuojame, kokiomis paslaugomis gali naudotis virtualūs vartotojai.


Atvirosios prieigos ištekliai. Mokymuose supažindiname su atvirąja prieiga: atvirosios prieigos žurnalais, knygomis, talpyklomis, atviraisiais švietimo ištekliais, didžiaisiais duomenimis. Pateikiama Europos ir Lietuvos atvirosios prieigos plėtros apžvalga.


Informacijos paieška internete: strategija. Mokymuose supažindiname su informacijos paieškos internete strategijos planavimu, informacijos paieškos etapais, išmaniąja paieška, rezultatų analize, informacijos tvarkymo ir organizavimo procesais.


Teisės aktų paieška lietuviškoje teisinėje duomenų bazėje „Infolex“. Pagrindinės žinios.
Mokymuose supažindinama, kaip susirasti reikalingą teisės aktą. Pristatomi konkretaus dokumento ryšiai su kitais nacionaliniais ir Europos Sąjungos teisės aktais, projektais, lydimąja medžiaga, bylomis.


Teismų praktikos bylų paieška lietuviškoje teisinėje duomenų bazėje „Infolex“. Pagrindinės žinios.
Mokymuose supažindinama, kaip susirasti reikalingas bylas naudojant įvairius „Infolex“ teismų praktikos paieškos filtrus. Pristatoma, kaip rastų bylų sąraše suprasti šalia pateikiamų rezultatų rodomą papildomą teisinę informaciją, ryšius su kitomis bylomis ir cituojamais teisės aktais.


Pagalba rašantiems ir studijuojantiems: Refworks. Mokymuose supažindiname su bibliografinių nuorodų ir straipsnių tvarkymo programa Refworks. Pristatomos šios programos galimybės, kurios leidžia kaupti ir tvarkyti iš prenumeruojamų užsienio duomenų bazių ar kitų informacijos šaltinių surinktus bibliografinius duomenis, grupuoti juos pagal temas ar kitus požymius, redaguoti, keistis jais su kolegomis, rengti bibliografinius nuorodų sąrašus, įterpti cituojamo teksto pirminio šaltinio informaciją ir kt.


Naudojimasis valstybinės ir nacionalinės bibliografijos leidiniais, Nacionalinės bibliografijos duomenų banku. Mokymuose supažindiname su Valstybinės ir nacionalinės bibliografijos leidinių rūšimis ir tipais, paskirtimi, naudojimosi jomis galimybėmis. Pristatoma Nacionalinės bibliografijos duomenų banko (NBDB), kaip dokumentinio kultūros paveldo registro, jo paskirties, turinio, įvairiapusės paieškos jame galimybės.


Pažintis su natografijos programa „Sibelius“. Nacionalinės bibliotekos Muzikos ir vizualiųjų menų skaityklos kompiuteriuose įdiegta profesionali natografijos programa „Sibelius“, leidžianti kurti muziką, ją aranžuoti, rengti leidybai ar mokytis. Mokymuose susipažinsite su programos funkcionalumo pagrindais ir sužinosite, kaip naudotis pagrindiniais jos įrankiais. Juos išklausę, žinias galėsite pritaikyti savo poreikiams: muzikos teorijai ar muzikiniam raštui perprasti, klausai lavinti, muzikos instrumentams ir tembrams pažinti, muzikiniam tekstui rašyti, kūriniams aranžuoti, kurti, rengti medžiagą leidybai ir kt.


 

Portalo www.pluralsight.com mokymai (anglų kalba)

Kviečiame rinktis iš daugybės mokymų:

Mokymus sudaro vaizdo medžiaga, transkriptas (vaizdo medžiaga, pateikta tekstu) ir užduotys. Galite rinktis iš trijų kursų sudėtingumo lygių:

 1. pradedantiesiems (beginner);
 2. vidutinio sudėtingumo (intermediate);
 3. pažengusiems (advanced).

Kur kreiptis ir kaip naudotis?

Pirmas žingsnis: norint mokytis, reikalingas Nacionalinės bibliotekos skaitytojo pažymėjimas, kuriuo galėtumėte jungtis prie kompiuterio. Pažymėjimą galite įsigyti pagrindiniame registracijos ir informacijos punkte (II a.) arba portale www.ibiblioteka.lt. Registracijos kainas ir taisykles rasite čia ›

Antras žingsnis: kreipkitės į Muzikos ir vizualiųjų menų, Humanitarinių mokslų ar Socialinių mokslų skaityklų darbuotojus, jie jums suteiks prieigą prie svetainės ir išduos ausines, kad galėtumėte mokytis netrukdydami kitiems skaitytojams (galite atsinešti ir savas).


 

Rugpjūtis
P A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Artimiausi renginiai

Parodos

2017 m. liepos 27 d. – rugpjūčio 27 d.
Andriaus Zakarausko tapybos darbų paroda „Grubi linija“
2017 m. rugpjūčio 11 d. – rugpjūčio 25 d.
Paroda „Lietuviškoji leidyba Vakarų Europoje 1944–1952“
2017 m. liepos 4 d. – rugpjūčio 30 d.
Paroda „Petras Klimas: visada ieškojau Lietuvos“
2017 m. rugpjūčio 3 d. – rugpjūčio 31 d.
Parodos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento erdvėse
2017 m. rugpjūčio 9 d. – rugsėjo 8 d.
Vieno eksponato paroda „Maištaujanti knyga, plečianti horizontus“

Kinas

2017 m. rugpjūčio 23 d.
18:00
Izraelio kino vakarai. „Išnaša“ Rež. Joseph Cedar
2017 m. rugpjūčio 25 d. – rugpjūčio 25 d.
12:00
Vytauto V. Landsbergio filmo „Jono Meko antologija“ peržiūra