Kūrybos erdvės

Ieškote tinkamų sąlygų savo muzikinėms idėjoms paversti tikrove, svajojate išleisti muzikos albumą, o gal norite padovanoti bičiuliui savo balsu įskaitytą garsinę knygą? Užsukite į Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje įrengtą garso įrašų studiją.

Mūsų profesionaliai įrengtoje studijoje teikiamos aukštos kokybės specializuotos muzikos industrijų paslaugos. Studija pritaikyta kurti erdvinį 5.1 garsą, joje yra galimybė atlikti fortepijono įrašus skambinant nauju „Yamaha C-3X“ fortepijonu. Įrašytus kūrinius garso režisierius suredaguos pagal jūsų poreikius, atliks garso suvedimą ir paruoš leidybai.

Paslaugos  Kainos be PVM
Garso įrašymo paslauga  Skaičiuojama pagal individualius poreikius
Garso redagavimo paslauga  1 val. – 20,65 Eur 
Garso suvedimo paslauga 1 val. – 20,65 Eur


Paslaugas galite užsisakyti el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba atvykę į Nacionalinę biblioteką, Registracijos ir informacijos punkte (II a.) ar Muzikos ir vizualiųjų menų skaitykloje.

Užsakymas priimamas, lankytojui užpildžius šią prašymo formą. Vartotojas turi būti susipažinęs su Nacionalinės bibliotekos garso įrašų studijos paslaugų teikimo taisyklėmis.

Erdvė dirba Nacionalinės bibliotekos darbo valandomis, ją rasite adresu Gedimino pr. 51, V a., 509 kab.

Daugiau informacijos teiraukitės tel. (8 5) 239 8677 arba el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..


 

Kinas turi ypatingą galią įtraukti žmogų į jame kuriamą pasaulį: laisvas valandas skyrę geram filmui, ne tik pailsime ir atitolstame nuo dienos rūpesčių, bet ir pasisemiame kūrybinio įkvėpimo bei išminties. Nacionalinės bibliotekos Kino salė siūlo visas sąlygas šiam pomėgiui suleisti šaknis ir tapti erdve jūsų prasmingam laisvalaikiui ar darbui.

Kino salė atvira tiek paprastam lankytojui, tiek kino srities profesionalui ar pradedančiam kūrėjui. Kviečiame rezervuoti salę ir peržiūrėti Nacionalinės bibliotekos fonduose esančius vaizdo įrašus, dalyvauti pramoginiuose renginiuose, šviečiamosiose programose ir filmų kūrimo kūrybinėse dirbtuvėse. Tai – puiki erdvė kameriniams kino vakarams, filmų retrospektyvoms, kino edukaciniams renginiams, kino mėgėjų konkursams, animacijos mėgėjų festivaliams ir susitikimams su kino kūrėjais rengti. Režisierius raginame organizuoti savo filmų pristatymus, o kino mėgėjų bendruomenes – peržiūras, diskusijas ir susitikimus. Nuolatos jus džiuginsime naujomis kino iniciatyvomis ir teminiais kino vakarais bei susitikimais su režisieriais, kino menininkais, aktoriais, scenaristais, operatoriais.

Salėje yra 40 vietų. Čia įrengti projektorius ir ekranas, įdiegta 7.1 erdvinio garso sistema, yra galimybė rodyti filmus iš Blu-Ray grotuvo ar kitų skaitmeninių laikmenų.

Kino salė dirba Nacionalinės bibliotekos darbo valandomis, ją rasite adresu Gedimino pr. 51, V a., 507 kab.

Į visus kilusius klausimus dėl Kino salės veiklos ir rezervavimo jums maloniai atsakys Nacionalinės bibliotekos Paslaugų departamento Muzikos ir vizualiųjų menų skyriaus vyriausioji redaktorė Aida Vėželienė. Į ją galite kreiptis el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. (8 5) 239 8677.


 

Meno erdvės aplinka sudaro galimybę atsitraukti nuo įprastos aplinkos ir rutinos, suteikia priemonių išlaisvinti kūrybinę raišką, pristatyti kitiems ir patiems pažinti meno reiškinius. Čia organizuojame susitikimus su menininkais, meno istorijos, teorijos ir kritikos profesionalais, pedagogais, kuratoriais, kultūros vadybininkais, leidėjais ir kitais kultūros sričių atstovais. Kviečiame pasinaudoti galimybe dalyvauti įvairiapusiuose kultūriniuose mainuose ir prisiliesti prie kūrybinės patirties. Raginame ne tik tokioje veikloje dalyvauti, bet ir ją inicijuoti patiems.

Erdvėje vyks:

 • multimedinės ir edukacinės tarpdisciplininės meno programos ir projektai;
 • kūrybines dirbtuvės, meno tyrimų laboratorijos ir meno terapijos užsiėmimai;
 • knygų pristatymai;
 • savarankiška ir teminė kūrybinė veikla;
 • teminės paskaitos ir / ar jų ciklai;
 • susitikimai, diskusijos, seminarai;
 • miesto kultūrinio gyvenimo įvykių ir reiškinių pristatymai ir aptarimai.

Meno erdvėje rasite patogių baldų, medžiagų ir priemonių kūrybinėms dirbtuvėms, televizorių, kompiuterių su įdiegtomis vaizdo redagavimo programomis „Photoshop“, „Illustrator“, „InDesign“ ir kitomis „Adobe“ paketo programomis ir interaktyvia piešimo lenta. Esant poreikiui, lankytojai kviečiami atsinešti ir savo priemonių.

Esame atviri skirtingų patirčių, išsilavinimo ir įvairių amžiaus grupių žmonėms, menininkams profesionalams ir mėgėjams, meno disciplinų pedagogams, meno terapijos atstovams, akademiniam jaunimui – visiems, norintiems pažinti meno pasaulį, atrasti ir plėtoti savo kūrybines galias.

Siekiame sukurti palankią aplinką, kurioje galėtumėte kurti ir pažinti tiek tradicinius, tiek šiuolaikinius kultūros reiškinius, plėsti suvokimo ribas, bendrauti. Tikimės, kad meno erdvė taps unikalia vieta mokytis ir daugeliui dovanos įkvėpimą kurti.

Erdvė dirba Nacionalinės bibliotekos darbo valandomis, ją rasite adresu Gedimino pr. 51, V a., 535 kab.

Daugiau informacijos teiraukitės tel. (8 5) 239 8695 arba el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..


 

Muzikavimo erdvė atvira visiems grojantiems, kuriantiems ar norintiems pažinti muziką Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos lankytojams. Ši erdvė skirta repetuoti, kūrybiniams ar edukaciniams susitikimams organizuoti, dalintis patirtimi, pavieniui ar su bičiuliais imtis muzikinių improvizacijų. Taip pat čia ketiname rengti teminius susitikimus, pamokas ir paskaitas, pristatysime naujus leidinius muzikos tema, kviesime klausytis koncertų.

Norinčius tobulinti muzikinius gebėjimus ar tiesiog atsikvėpti muzikuojant su draugais kviečiame atsinešti savus instrumentus (akustines, elektrines gitaras, kitus styginius, nešiojamuosius sintezatorius, mažagabaričius perkusinius instrumentus ir kt.). Erdvėje galima iš karto įrašyti ir perklausyti vykstančią repeticiją, naudotis Nacionalinės bibliotekos elektroninės klubinės muzikos plokštelių ir natų kolekcijomis bei muzikos teorijos ir istorijos literatūra.

Čia jau rasite:

 • kompiuterį;
 • 2 kompiuterio kolonėles „Mackie CR4“;
 • 2 gitarinius kubus „Laney IRT30-112“;
 • 1 bosinės gitaros kubą „TC Electronic BG250“;
 • 3 gitarų stovus;
 • 2 natų stovus.

Erdvė dirba Nacionalinės bibliotekos darbo valandomis, ją rasite adresu Gedimino pr. 51, V a., 536 kab.

Dėl studijos rezervavimo, esamos technikos ir galimybių naudotis kitomis muzikos kūrybos priemonėmis maloniai prašome kreiptis el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. (8 5) 239 8677, (8 5) 239 8695.


Rugpjūtis
P A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Artimiausi renginiai

Parodos

2017 m. liepos 27 d. – rugpjūčio 27 d.
Andriaus Zakarausko tapybos darbų paroda „Grubi linija“
2017 m. rugpjūčio 11 d. – rugpjūčio 25 d.
Paroda „Lietuviškoji leidyba Vakarų Europoje 1944–1952“
2017 m. liepos 4 d. – rugpjūčio 30 d.
Paroda „Petras Klimas: visada ieškojau Lietuvos“
2017 m. rugpjūčio 3 d. – rugpjūčio 31 d.
Parodos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento erdvėse
2017 m. rugpjūčio 9 d. – rugsėjo 8 d.
Vieno eksponato paroda „Maištaujanti knyga, plečianti horizontus“

Kinas

2017 m. rugpjūčio 23 d.
18:00
Izraelio kino vakarai. „Išnaša“ Rež. Joseph Cedar
2017 m. rugpjūčio 25 d. – rugpjūčio 25 d.
12:00
Vytauto V. Landsbergio filmo „Jono Meko antologija“ peržiūra