Mokymai

Nacionalinėje bibliotekoje planuojame mokymus keliomis temomis.

Nacionalinės bibliotekos paslaugos:

 • Vartotojo ABC: supažindinimas su bibliotekoje ir nuotoliniu būdu teikiamomis paslaugomis, vartotojų aptarnavimo tvarka;
 • Informacijos paieška Nacionalinės bibliotekos kataloguose ir duomenų bazėse;
 • Lietuviškos elektroninės knygos (www.ibiblioteka.lt);
 • Lietuviški Nacionalinės bibliotekos elektroniniai ištekliai (www.epaveldas.lt).

Informacinis raštingumas:

 • Pagalba rašantiems ir studijuojantiems: Refworks;
 • Informacijos paieška prenumeruojamose duomenų bazėse;
 • Atvirosios prieigos ištekliai;
 • Informacijos paieška internete: strategija;
 • Naudojimasis valstybinės ir nacionalinės bibliografijos leidiniais, Nacionalinės bibliografijos duomenų banku.
 • Teisės aktų paieška lietuviškoje teisinėje duomenų bazėje „Infolex“. Pagrindinės žinios.
 • Teismų praktikos bylų paieška lietuviškoje teisinėje duomenų bazėje „Infolex“. Pagrindinės žinios.

Mokymai teikiami nemokamai, tačiau būtina registracija.

Mokymų trukmė – iki 1 val., susitikimo vieta – III a., prie vitražo. Jei numatytas mokymų laikas nėra tinkamas, o jūs registruojatės drauge su kitais asmenimis ir sudarote 3 ar daugiau žmonių grupę, susisiekite su mumis el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., suderinsime jums patogų mokymų laiką.

Mokymai vedami lietuvių kalba, užsiėmimų metu lankytojai gali naudotis savo nešiojamaisiais kompiuteriais.


Mokymų grafikas kovo mėnesį

Vartotojo ABC: supažindinimas su bibliotekoje ir nuotoliniu būdu teikiamomis paslaugomis, aptarnavimo tvarka. Mokymuose akcentuojami lankytojui aktualiausi aptarnavimo aspektai, pristatomos pagrindinės paslaugos ir svarbiausios naudojimosi jomis taisyklės.


Informacijos paieška Nacionalinės bibliotekos kataloguose ir duomenų bazėse. Mokymuose supažindiname su Nacionalinės bibliotekos katalogais ir duomenų bazėmis (žr. www.lnb.lt › Atradimai), jų ypatybėmis. Išmoksite rasti reikiamus dokumentus, juos užsisakyti, rezervuoti, pratęsti užsakymą, išsaugoti paieškos rezultatus.


Lietuviškos elektroninės knygos (www.ibiblioteka.lt). Mokymuose pristatoma galimybė skaityti Nacionalinės bibliotekos prenumeruojamas lietuviškas el. knygas portale www.ibiblioteka.lt, supažindinama su jų paieškos procesu, skolinimosi ir naudojimosi sąlygomis.


Lietuviški Nacionalinės bibliotekos elektroniniai ištekliai (www.epaveldas.lt). Mokymuose supažindiname su virtualaus elektroninio paveldo portalo www.epaveldas.lt turiniu, paieška, informacijos peržiūra. Pristatome lietuvių literatūros klasikos kūrinių elektroninių knygų biblioteką (e. klasika).


Informacijos paieška prenumeruojamose duomenų bazėse. Mokymuose supažindiname su Nacionalinės bibliotekos prenumeruojamomis užsienio duomenų bazėmis, pristatome vieno langelio principu vykdomą paiešką, naudojantis EBSCO Discovery Service, informuojame, kokiomis paslaugomis gali naudotis virtualūs vartotojai.


Atvirosios prieigos ištekliai. Mokymuose supažindiname su atvirąja prieiga: atvirosios prieigos žurnalais, knygomis, talpyklomis, atviraisiais švietimo ištekliais, didžiaisiais duomenimis. Pateikiama Europos ir Lietuvos atvirosios prieigos plėtros apžvalga.


Informacijos paieška internete: strategija. Mokymuose supažindiname su informacijos paieškos internete strategijos planavimu, informacijos paieškos etapais, išmaniąja paieška, rezultatų analize, informacijos tvarkymo ir organizavimo procesais.

 • Mokymai nevyks

Teisės aktų paieška lietuviškoje teisinėje duomenų bazėje „Infolex“. Pagrindinės žinios.
Mokymuose supažindinama, kaip susirasti reikalingą teisės aktą. Pristatomi konkretaus dokumento ryšiai su kitais nacionaliniais ir Europos Sąjungos teisės aktais, projektais, lydimąja medžiaga, bylomis.


Teismų praktikos bylų paieška lietuviškoje teisinėje duomenų bazėje „Infolex“. Pagrindinės žinios.
Mokymuose supažindinama, kaip susirasti reikalingas bylas naudojant įvairius „Infolex“ teismų praktikos paieškos filtrus. Pristatoma, kaip rastų bylų sąraše suprasti šalia pateikiamų rezultatų rodomą papildomą teisinę informaciją, ryšius su kitomis bylomis ir cituojamais teisės aktais.


Pagalba rašantiems ir studijuojantiems: Refworks. Mokymuose supažindiname su bibliografinių nuorodų ir straipsnių tvarkymo programa Refworks. Pristatomos šios programos galimybės, kurios leidžia kaupti ir tvarkyti iš prenumeruojamų užsienio duomenų bazių ar kitų informacijos šaltinių surinktus bibliografinius duomenis, grupuoti juos pagal temas ar kitus požymius, redaguoti, keistis jais su kolegomis, rengti bibliografinius nuorodų sąrašus, įterpti cituojamo teksto pirminio šaltinio informaciją ir kt.


Naudojimasis valstybinės ir nacionalinės bibliografijos leidiniais, Nacionalinės bibliografijos duomenų banku. Mokymuose supažindiname su Valstybinės ir nacionalinės bibliografijos leidinių rūšimis ir tipais, paskirtimi, naudojimosi jomis galimybėmis. Pristatoma Nacionalinės bibliografijos duomenų banko (NBDB), kaip dokumentinio kultūros paveldo registro, jo paskirties, turinio, įvairiapusės paieškos jame galimybės.


Kovas
P A T K Pn Š S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Artimiausi renginiai

2017 m. vasario 15 d. – kovo 31 d.
Lietuvos mokinių fotografijos paroda
2017 m. kovo 15 d. – balandžio 10 d.
Paroda apie karą Ukrainoje „Gyvenimas ant nulinės ribos“
2017 m. kovo 21 d. – balandžio 7 d.
Paroda „Spalva Lietuvos fotografijoje“
2017 m. kovo 26 d.
13:00
Popietė šeimoms „Kviečiu pavasarį“
2017 m. vasario 15 d. – kovo 31 d.
Lietuvos mokinių fotografijos paroda
2017 m. kovo 15 d. – balandžio 10 d.
Paroda apie karą Ukrainoje „Gyvenimas ant nulinės ribos“
2017 m. kovo 21 d. – balandžio 7 d.
Paroda „Spalva Lietuvos fotografijoje“