Renginių kalendorius

Izraelio kino vakarai. „Adžiami“ Rež. Scandar Copti, Yaron Shani
2017 m. liepos 26 d. 18.00 val. 

Ką žinote apie Izraelio kiną? Šis klausimas turbūt ne vieną priverstų raudonuoti. Galbūt iš bendro išprusimo bandytumėte atsakyti, kad tai – filmai apie Izraelio istoriją, krikščionybę, žydų ir arabų santykius. Tačiau retas kuris galėtų paminėti filmų pavadinimus, režisierių ar aktorių pavardes. Kultūriškai, istoriškai ir teritoriškai per tolimi kaimynai? Ką gi, laikas susipažinti.

Laukiame jūsų Izraelio kino vakaruose, kurie prasidės liepos pabaigoje ir džiugins kiekvieną trečiadienį iki pat rugpjūčio pabaigos. Vakarus ves tarptautinių santykių specialistas Giedrius Jokubauskis.

„Adžiami“ (orig. Ajami)
Rež. Scandar Copti, Yaron Shani, 2010 m., 120 min. 
Sekite renginio naujienas „Facebook“ paskyroje ›››

2010 m. „Oskaro“ apdovanojimui geriausio užsienio filmo kategorijoje nominuotas filmas žvelgia į religines ir etnines skirtis Izraelio visuomenėje. Filmo kūrėjai patys atstovauja skirtingoms srovėms: S. Copti yra palestinietis, o Y. Shani – izraelietis, ir tai intriguoja tik stipriau. Veiksmo vieta – Jafos (Tel Avivo dalis) rajonas Adžiami, garsėjantis nusikalstamumu ir aukštu nedarbo lygiu. Filmo objektas – Jafos gatvės, gangsteriai, policininkai, narkotikų prekeiviai, tapę platesnio religinio konflikto dalyviais. Čia išvysite ir senos geros Romeo ir Džiuljetos istorijos pėdsakų.

„Adžiami“ yra vienas iš retų Izraelio filmų, kuriame, užuot kalbėjus apie skirtingų Izraelio visuomenės etninių ir religinių grupių sugyvenimą, žvelgiama į tamsiąją traibalizmo ir sektariškumo pusę. Žydai ir arabai, krikščionys ir musulmonai, turtingi ir vargšai, valstiečiai ir miestiečiai, vyrai ir moterys, jaunimas ir senoliai – visi jie yra sudėtingo susiskaldžiusio pasaulio aukos.

Pagrindinės filmo temos – socialinio susiskaldymo lemtos tragedijos, praradimai ir smurtas. Siužeto linija – nelaimingų įvykių seka. Gatvėje nušaunamas vyras. Kerštaujant už jį, per klaidą nužudomas niekuo dėtas žmogus. Negyvi jau du žmonės – tai reiškia dar daugiau keršto, dar daugiau šeimų, įsitraukusių į jo planus. Nors nėra jokių apčiuopiamų įrodymų, abi konflikto pusės jaučiasi vienodai teisios.

Įtampos, veiksmo, adrenalino ir stulbinančių dramatinių posūkių pilnas „Adžiami“ gyvenimas suvaidintas tik iš dalies, didžioji filmo aktorių dalis nėra profesionalai, tai – tikri Jafos gyventojai. Žiūrėti filmą nėra lengva, tačiau tai atsveria intelektualus jo sumanymas ir įvairiapusė kūrybinės komandos meistrystė.

Atkreipiame dėmesį, kad filmas bus rodomas originalo kalba su angliškais subtitrais.

Trumpai

Datos liepos 26 d.
Laikas 18 val.
Vieta Kino salė, V a.
Įėjimas laisvas

Liepa
P A T K Pn Š S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Parodos

2017 m. liepos 27 d. – rugpjūčio 30 d.
Andriaus Zakarausko tapybos darbų parodos „Grubi linija“
2017 m. gegužės 22 d. – liepos 26 d.
Paroda „Strašuno bibliotekos žmonės ir knygos“
2017 m. liepos 4 d. – rugpjūčio 30 d.
Paroda „Petras Klimas: visada ieškojau Lietuvos“
2017 m. liepos 3 d. – liepos 31 d.
Annes Frank gyvenimą atskleidžianti paroda