Telefonas Klaustukas Sitemap
×

Įspėjimas

JUser: :_load: Nepavyko įkelti nario su id: 786

Kūrybos ir laisvalaikio erdvės

Dirbtuvės PATS SAU

Namuose nerandi ramaus kampo svarbiam mokyklos projektui užbaigti? O gal tiesiog mėgsti konstruoti ar užsiimti rankdarbiais? Šiose dirbtuvėse tikrai atsiras vietos tavoms idėjoms brandinti ir dėžė iš jų gimusiems kūriniams priglausti. Kenti idėjų badą? Ne bėda – patys idėjų turime apsčiai ir draugiškai jomis dalijamės. Nedrąsu vienam? Ateik su draugais!

Kas tai?

PATS SAU – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos atviros dirbtuvės mokyklinio amžiaus vaikams ir jaunuoliams. PATS SAU – Pasidaryk, Atrask, Tausok, Smalsauk, Siek, Atpažink, Užfiksuok.

Užsuk į Nacionalinę biblioteką – čia rasi per dvi dešimtis įrengtų individualaus darbo vietų, 3D spausdintuvą, vinilo ir kaitrinių plėvių pjaustiklį, kaitrinį presą, mini sublimacinį spausdintuvą, robotikos ir elektronikos rinkinius, programuoti skirtus mikrokompiuterius, kompiuterius su reikiama programine įranga ir įvairių medžiagų tavo idėjoms paversti apčiuopiamomis. Pavargę ar laukiantys stropiųjų darbininkų galės atsikvėpti poilsio ir skaitymo erdvėje.

Jei bus akivaizdu, kad esi nebe mokyklinio amžiaus, pasiliekame teisę prašyti parodyti galiojantį moksleivio pažymėjimą. Nebent tave lydės tokį pažymėjimą turintis asmuo.

Laukiame ir mokinių grupių, kurioms siūlysime įvairių kūrybinių programų – nuo robotų kūrimo iki filmavimo.

Darbo laikas

Rugsėjį–birželį:
pirmadieniais–penktadieniais 12.00–20.00 val.
šeštadieniais–sekmadieniais 12.00–18.00 val.

Darbo dienomis nuo 10.00 iki 12.00 val. laikas skiriamas per Kultūros paso paslaugą užsiregistravusiems arba mokinių grupėms. 

Liepą–rugpjūtį:
pirmadieniais–penktadieniais 10.00–18.00 val.
šeštadieniais–sekmadieniais nedirbame

P.S. Apie darbo laiko pokyčius visuomet informuojame savo Facebook ir Instagram paskyrose. Kviečiame sekti!

Registracija ir informacija

Tel. (8 5) 239 8580
El. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 
Kviečiame sekti dirbtuvių naujienas „Facebook“ paskyroje › 

Svarbu

 • Mokinių grupes prašome registruotis iš anksto. Jas turėtų lydėti mokytojas arba ekskursijos vadovas, kuris atvykęs į sutartą užsiėmimą turėtų pateikti lydinčio asmens sutikimą ir moksleivių grupės narių sąrašą
 • Pavieniams dirbtuves lankantiems mokiniams (iki 12 metų) pirmą sykį draugiją turėtų palaikyti suaugęs už jį atsakingas asmuo.
 • Jaunesniems nei 16 metų asmenims pirmo apsilankymo metu būtinai reikia pateikti tėvų / globėjų sutikimą ir susipažinti su dirbtuvių lankymo taisyklėmis.
 • Atvykusiems be išankstinės rezervacijos laisvos darbo vietos užtikrinti negalime.
 • Dirbtuvės įsikūrusios pirmame Nacionalinės bibliotekos (Gedimino pr. 51, Vilnius) aukšte, 114 kabinete.

 

Kviečiame savarankiškai išbandyti siūlomus „Žingsnis po žingsnio“ projektus, o jei namuose neturėsite reikiamų medžiagų – pasisemti idėjų, kurias galėsite įgyvendinti atvykę į dirbtuves.

Garso įrašų studija

Ieškote tinkamų sąlygų savo muzikinėms idėjoms paversti tikrove, svajojate išleisti muzikos albumą, o gal norite padovanoti bičiuliui savo balsu įskaitytą garsinę knygą? Užsukite į Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje įrengtą garso įrašų studiją.

Mūsų profesionaliai įrengtoje studijoje teikiamos aukštos kokybės specializuotos muzikos industrijų paslaugos. Studija pritaikyta kurti erdvinį 5.1 garsą, joje yra galimybė atlikti fortepijono įrašus skambinant nauju „Yamaha C-3X“ fortepijonu. Įrašytus kūrinius garso režisierius suredaguos pagal jūsų poreikius, atliks garso suvedimą ir paruoš leidybai.

Kainos

Paslaugos  Kainos be PVM
Garso įrašymo paslauga  Skaičiuojama pagal individualius poreikius
Garso redagavimo paslauga  1 val. – 23,39 Eur
Garso suvedimo paslauga 1 val. – 23,39 Eur

Paslaugas galite užsisakyti el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Užsakymas priimamas, lankytojui užpildžius šią prašymo formą. Vartotojas turi būti susipažinęs su Nacionalinės bibliotekos garso įrašų studijos paslaugų teikimo taisyklėmis.

Erdvė dirba Nacionalinės bibliotekos darbo valandomis, ją rasite adresu Gedimino pr. 51, V a., 509 kab.

Daugiau informacijos teiraukitės el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Kino salė

Kino salė – puiki erdvė kameriniams kino vakarams, filmų retrospektyvoms, kino edukaciniams renginiams, kino mėgėjų konkursams, animacijos mėgėjų festivaliams ir susitikimams su kino kūrėjais rengti.

Salėje yra 22 vietos. Sukomplektuota filmų peržiūroms reikalinga technika (projektorius, erdvinio garso sistema 7.1, kompiuteris). Filmus galima žiūrėti DVD, Blu-Ray, VHS formatu. Taip pat prisijungti prie interneto. Kompiuteryje įdiegta Windows operacinė sistema. Filmus galima atsinešti ir peržiūrėti iš atmintuko mov ir mp4 formatu.

Pastaba: Visa įranga sukomplektuota ir pritaikyta Microsoft Windows operacinėms sistemoms. Iškomplektuoti įrangą draudžiama.

Visais klausimais dėl Kino salės nuomos renginiams prašome kreiptis el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba tel.: (8 5) 239 8522, (8 683) 44756 – suteiksime jus dominančią informaciją ar rezervuosime patalpas. Daugiau informacijos apie erdvių renginiams nuomą rasite čia ›

Kino salė dirba Nacionalinės bibliotekos darbo valandomis, ją rasite adresu Gedimino pr. 51, V a., 507 kab.

Medijų dirbtuvės

Tai – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos erdvė, skirta asmeniniams, nekomerciniams projektams, susijusiems su įvairiomis naudojamomis medijomis: garsu, vaizdu, programiniu kodu, erdviniu modeliavimu ar virtualia realybe.

Ši erdvė orientuota į bibliotekos lankytojus, kurie jau „nebetelpa“ su savo projektais namuose ir ieško daugiau galimybių.

 • Radote spintoje fotojuostelių, skaidrių su jūsų ar tėvų žygiais į kalnus – norite jas perkelti į skaitmeninę erdvę?
 • Svajojate fotolaboratorijoje savarankiškai pasidaryti nuotraukų – stebėti, kaip raudonų lempų šviesoje fotopopieriuje išryškėja vaizdas?
 • Svarstote, kur įsirašyti ir susimontuoti garsą ar vaizdą?
 • Norėtumėte suskaitmeninti garso ar videokasetes (nes vaizdas jose gali išnykti), bet neturite aparato, kuris galėtų jas atkurti?
 • Norite, panaudodami valdiklius, jutiklius ir seno spausdintuvo detales, sukurti katę maitinantį aparatą, išmanųjį šiltnamį ar po namus važinėjanti robotuką?
 • Knieti užsidėti virtualiosios realybės akinius ir pasinerti į kitą realybę?

Visa tai galima nuveikti Nacionalinės bibliotekos Medijų dirbtuvėse! Darbuotis, be abejo, teks savarankiškai, bet visada galėsite tikėtis dirbtuvių kuratorių techninės pagalbos.

Kas tai?

Dirbtuvėse yra 10 individualių darbo vietų su kompiuteriais, pritaikytais įvairioms veikloms: fotojuostelėms skenuoti, vaizdo garsui montuoti, programuoti, 3D grafikai, virtualiajai realybei kurti. Įrengta fotolaboratorija, galima naudotis įranga, skirta kino juostų, vaizdo ir garso kasečių peržiūrai, leisti įvairaus formato garso juostas.

Paruošta erdvė, kurioje galima kurti projektus naudojant programuojamus „Arduino“ ir kt. valdiklius, išsibandyti įvairius sensorius ir priedus.

Dar įvairiapusiškesnės šios dirbtuvės tampa dėl to, kad jose atliekamiems projektams įgyvendinti prireikus galima naudotis ir dirbtuvių PATS SAU įranga (3D spausdintuvas, vinilo ir kaitrinių plėvių pjaustiklis, kaitrinis presas, lazerinė pjaustyklė) ir įvairiais įrankiais.

Darbo laikas

Darbo laikas: rugsėjo–birželio mėn.liepos–rugpjūčio mėn. 

Registracija ir informacija

Konsultacijoms:
Tel. (8 5) 239 8580
El. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Registracijos forma ›

Rezervuojant darbo vietą Medijų dirbtuvėse, būtina nurodyti projekto turinį ir veiklos pobūdį, veiklai vykdyti preliminariai reikalingą įrangą.

O gal norite tik pasižvalgyti? Praneškite mums ir mes pabandysime suderinti tinkamą laiką jūsų ekskursijai.

Kviečiame dirbtuvių naujienas sekti „Facebook“ paskyroje ›

Svarbu

 • Atvykusiems be išankstinės rezervacijos laisvos darbo vietos užtikrinti negalime.
 • Dirbtuvės įsikūrusios Nacionalinės bibliotekos rūsyje (Gedimino pr. 51, Vilnius), 001 patalpoje. Informaciją apie Medijų dirbtuves taip pat galite gauti PATS SAU dirbtuvėse, 114 kabinete.
Muzikavimo erdvė

Muzikavimo erdvė atvira visiems grojantiems, kuriantiems ar norintiems pažinti muziką Nacionalinės bibliotekos lankytojams. Ši erdvė skirta repetuoti, kūrybiniams ar edukaciniams susitikimams organizuoti, dalintis patirtimi, pavieniui ar su bičiuliais imtis muzikinių improvizacijų. Taip pat čia ketiname rengti teminius susitikimus.

Norinčius tobulinti muzikinius gebėjimus ar tiesiog atsikvėpti muzikuojant su draugais kviečiame atsinešti savus instrumentus (akustines, elektrines gitaras, kitus styginius, nešiojamuosius sintezatorius, nedidelius perkusinius instrumentus ir kt.). Erdvėje galima iš karto įrašyti ir perklausyti repeticijos garso įrašą.

Čia jau rasite:

 • pianiną;
 • kompiuterį;
 • 2 kompiuterio kolonėles „Mackie CR4“;
 • 2 gitarinius kubus „Laney IRT30-112“;
 • 1 bosinės gitaros kubą „TC Electronic BG250“;
 • 4 mikrofonus (su jiems skirtais stovais);
 • 2 gitarų stovus;
 • 2 koncertines kėdutes gitaristams;
 • 2 natų stovus.

Erdvė dirba Nacionalinės bibliotekos darbo valandomis, ją rasite adresu Gedimino pr. 51, V a., 536 kab.

Naudojimosi sąlygos:

 • Muzikavimo erdve nemokamai 2 valandas per dieną gali naudotis vartotojai, turintys Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje registruotą skaitytojo pažymėjimą. Neturint pažymėjimo arba išnaudojus nemokamų valandų limitą, 1 val. kaina – 57,00 Eur (be PVM).
 • Savarankiškai Muzikavimo erdvę galima rezervuoti prieš savaitę rezervacijos tinklalapyje menai.lnb.lt, el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba atvykus į Nacionalinę biblioteką – Muzikos ir vizualiųjų menų skaitykloje.
 • Pasikeitus planams, rezervaciją prašome atšaukti. Du kartus neatėjęs į Muzikavimo erdvę ir neatšaukęs rezervacijos, vartotojas netenka teisės naudotis Muzikavimo erdve du mėnesius.
 • Vartotojui pavėlavus atvykti 15 minučių, Muzikavimo erdvės rezervacija atšaukiama.
 • Prieš naudojantis Muzikavimo erdve būtina susipažinti su naudojimosi Muzikavimo erdve taisyklėmis.

Kilus klausimams dėl Muzikavimo erdvės rezervavimo, esamos technikos ir galimybių naudotis kitomis muzikos kūrybos priemonėmis maloniai prašome kreiptis el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Pažinimo erdvė-Laimės Lukošiūnienės salė

Erdvė skirta lankytojų kultūriniams, pažintiniams edukaciniams, mokymosi, kūrybiniams ir saviraiškos poreikiams. Čia pristatomi Nacionalinės bibliotekos archyvai, lankytojai kviečiami į bibliotekos specialistų rengiamas edukacijas, kamerines meno ir archyvines parodas, kitus renginius. Pažinimo erdvė sudaro galimybę atsitraukti nuo įprastos aplinkos ir veiklos, atrasti naujų kultūros reiškinių ir priemonių kūrybiškam mąstymui ugdyti ir lavinti.

Pažinimo erdvėje vyksta:

 • Nacionalinės bibliotekos specialistų rengiamos edukacinės programos, projektai, veiklos, edukacinės teminės parodos ir renginiai;
 • Nacionalinės bibliotekos dokumentų, rinkinių, kolekcijų ir teminių leidinių, restauruotų objektų pristatymai;
 • vertingo dokumentinio paveldo, jo tyrimų, restauravimo darbų aktualizavimo, reikšmingų kultūros ženklų, įvykių ir asmenybių pristatymai;
 • tradicinio ir šiuolaikinio meno parodos.

2022 m. Pažinimo erdvei suteiktas Laimės Lukošiūnienės salės pavadinimas. Laimė Gabrielė Lukošiūnienė (1934–2021) beveik keturis dešimtmečius darbavosi Nacionalinėje bibliotekoje. Jos iniciatyva, Nacionalinėje bibliotekoje imtos rengti meno kūrinių ekspozicijos, šalies ir tarptautinės parodos. L. Lukošiūnienė rengė iškilmingus jų atidarymus, rūpinosi, kad meno kūriniai atsidurtų tradicinėje bibliotekos erdvėje ir taip būtų ugdomas skaitytojų estetinis suvokimas.

Vėlyvuoju sovietmečiu bibliotekos Meno skyrius garsėjo kaip vieta, kurioje, L. Lukošiūnienės pastangomis, buvo pristatoma kokybiška, tačiau ne visai į sovietinio oficialaus vaizduojamojo meno kanonus telpanti dailė. L. Lukošiūnienės dėka Nacionalinėje bibliotekoje buvo surengtos šiandien žymiausių Lietuvos menininkų, sulaukusių tarptautinio pripažinimo, pirmosios parodos. Šarūnas Sauka, Algis Skačkauskas, Vaidotas Žukas, Dalia Kasčiūnaitė, Vincas Kisarauskas, Leonardas Gutauskas, Živilė Jasutytė, Ričardas Bartkevičius, Dalia Matulaitė, Vladas Vitkauskas, Jurga Ivanauskaitė, Paulius Normantas – tai tik keletas garsių menininkų, savo darbais puošusių bibliotekos erdvės.

„Tuomet neturėjome nei parodoms pritaikytų stendų, nei pakabinimo įrangos, net tinkamų virvių, popieriaus, stiklo, paveikslus kabinančių darbininkų, transporto eksponatams vežioti. Turėjome tik entuziazmo, tuščias sienas ir penkių metrų aukščio kopėčias, kurias iš vietos galėjo pajudinti tik du stiprūs vyrai“, – apie parodų rengimo pradžią Nacionalinėje bibliotekoje yra pasakojusi L. Lukošiūnienė.

Plačiau apie L. Lukošiūnienės knygas, straipsnius bei atsiminimus apie surengtas parodas galite paskaityti čia.

Lietuvos nacionalinė televizija yra parengusi laidą „Legendos“ apie L. Lukošiūnienę, ją galima pasižiūrėti čia.

Pažinimo erdvėje-Laimės Lukošiūnienės salėje esame atviri skirtingų patirčių, išsilavinimo ir įvairių amžiaus grupių žmonėms, norintiems dalyvauti kūrybiškumą ir saviraišką skatinančiose veiklose, bei Nacionalinės bibliotekos lankytojams, norintiems susipažinti su bibliotekos saugomu paveldu.

Erdvė dirba Nacionalinės bibliotekos darbo valandomis, ją rasite adresu Gedimino pr. 51, V a., 535 kab. Visais klausimais dėl Pažinimo erdvės nuomos renginiams prašome kreiptis el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Daugiau informacijos apie erdvių renginiams nuomą rasite čia ›.

TV studija

Nacionalinės bibliotekos TV studija – profesionaliai įrengta vaizdo studija, kurioje filmuojamos ir montuojamos laidos, pokalbiai, diskusijos, taip pat rengiamos tiesioginės transliacijos internetu į šalies bibliotekas bei viešuosius interneto prieigos taškus.

TV studijoje vykdomos transliacijos įvairiomis temomis – nuo finansų valdymo iki sveiko gyvenimo būdo, nuo naujausių IT paslaugų iki aktualios analitikos, nuo mados, dizaino iki dailės, literatūros.

Nacionalinės bibliotekos TV studijoje savo laidas transliuoja šalies ministerijos, švietimo institucijos, įvairios tarnybos, asociacijos ir kt.

Pasiekti rūpimą auditoriją galite dviem būdais – rinkdamiesi tiesioginę transliaciją arba įrašą.

Tiesioginė transliacija iš TV studijos (1 vnt.) – 260 eur (be PVM)
Tiesioginė transliacija iš renginio LNB erdvėse (1 vnt.) – 520 eur (be PVM)
Filmavimo ir montažo paslauga (1 vnt.) – 210 eur (be PVM).

Norintys pasinaudoti tik profesionaliai įrengta patalpa, gali išsinuomoti TV studiją. Vienos valandos nuomos kaina – 169 Eur (be PVM). Išsinuomoję studiją galėsite patys daryti vaizdo įrašus, fotografuoti ar pan.       

Visais klausimais dėl TV studijos prašome kreiptis el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba tel. 8 675 70591.

Transliacijos vykdomos ir įrašai daromi Nacionalinės bibliotekos darbo valandomis adresu Gedimino pr. 51, VI a., 610 kab.

Tiesioginių transliacijų, bendradarbiaujant su valstybės institucijomis, asociacijomis ir t. t., pavyzdžiai ›

Vaikų užimtumo centras „Žaisloteka“

Vaikų užimtumo centras „Žaisloteka“ – Nacionalinės bibliotekos erdvė, kurioje tėveliai, norintys pasinaudoti bibliotekos paslaugomis, gali palikti savo mažuosius skaitytojus ir tyrinėtojus dirbančių specialistų priežiūrai. Paslauga teikiama nemokamai.

Kviečiame susipažinti su lankymosi „Žaislotekoje“ taisyklėmis:

 1. Tėvelių prašome susipažinti su „Žaislotekos“ taisyklėmis (atsisiųsti PDF ›), pasirašyti registracijos žurnale ir užpildyti klausimyną.
 2. Kad galėtume džiaugtis švara ir jaukumu, į „Žaisloteką“ atvykusių vaikų prašome nusiauti batus, būti su kojinėmis ar kita vidaus avalyne.
 3. Maistą, gėrimus ar savus žaislus prašome palikti už „Žaislotekos“ ribų (pvz., Nacionalinės bibliotekos II a. esančiose rakinamose spintelėse).
 4. „Žaislotekoje“ esantis turtas priklauso Nacionalinei bibliotekai, juo naudojasi visi „Žaislotekos“ lankytojai, tad prašome jį saugoti ir tausoti.
 5. Sporto olimpiadų Vaikų užimtumo centre nerengsime. Čia kartu žaisime ramius žaidimus.
 6. „Žaislotekoje“ vaikus palikti gali tie tėveliai, kurie naudojasi Nacionalinės bibliotekos paslaugomis; vaikų amžius – nuo 3 iki 7 metų
 7. „Žaislotekoje“ vykstančių edukacijų metu bibliotekos darbuotojas prižiūri tik jose dalyvaujančius vaikus.
 8. Kartu su vaiku „Žaislotekoje“ gali likti ir jį atlydėjęs asmuo. Tokiu atveju vaiko priežiūra patikima atlydėjusiam asmeniui.
 9. Tėveliai privalo nedelsdami pasiimti savo vaiką:
  a) jei personalas pastebi ligos simptomų,
  b) jei vaikas verkia ir neįmanoma jo nuraminti,
  c) jei mažylis neklauso bibliotekos darbuotojų.
 10. Jei paliktas vaikas neklausys, nedrausmingai elgsis, niokos „Žaislotekos“ inventorių ar net žalos kitus vaikus, esančius Vaikų užimtumo centre, rimtai svarstysime, ar jį priimti kitą kartą.
 11. Vaiką užimtumo centre galima palikti ne ilgiau kaip keturioms valandoms; „Žaislotekoje“ vaikai nėra maitinami.
 12. Vaiką gali pasiimti tik asmuo, atvedęs jį į „Žaisloteką“.

Darbo laikas

Darbo laikas: rugsėjo–birželio mėn.liepos–rugpjūčio mėn. 

„Žaisloteką“ rasite Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamente, I a., adresu Gedimino pr. 51, Vilnius.

Jei kiltų klausimų, susisiekite su mumis el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba tel. (8 5) 239 8676.

Laukiame jūsų. Aukime kartu!