Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap
2016 m. gruodžio 15 d.

Nacionalinėje bibliotekoje apdovanoti inovatyviausi mokytojai ir mokyklų vadovai

Gruodžio 14 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko iškilmingas renginys – „Inovatyviausių mokytojų apdovanojimai 2016“. „Inovatyviausio mokytojo“ vardas suteiktas 6 pagrindinėse nominacijose, taip pat įteiktos ir 4 papildomos nominacijos. Pirmą kartą įgyvendinta iniciatyva susilaukė didelio susidomėjimo, buvo gauta per 200 paraiškų daugiau nei iš 100 Lietuvos mokyklų.

Inovatyviausiais išrinktiems mokytojams įteikti diplomai, simbolinės statulėlės ir piniginiai prizai. Be to, jie laimėjo ir kelionę į užsienyje vykstančią tarptautinę konferenciją. „Vienas iš mūsų apdovanojimų kriterijų buvo nuolatinis tobulėjimas, tad pagalvojome, kokia geriausia dovana gali būti žmogui, kuris džiaugiasi galėdamas nuolat mokytis. Dar daugiau galimybių mokytis! Todėl sutarėme, kad kartu su mokytojais nuspręsime, į kokias konferencijas jie nori vykti, ir apmokėsime visas kelionės išlaidas“, – pasakojo Žinių ekonomikos forumo direktorius Arminas Varanauskas.

Renginyje dalyvavo 200 mokytojų, mokyklų vadovų, savivaldybių, verslo ir kitų organizacijų atstovų. Jų pasveikinti atvyko Ministro Pirmininko patarėja švietimui ir mokslui Unė Kaunaitė, Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko pavaduotojas Mantas Adomėnas bei švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Jie džiaugėsi, kad šis renginys yra įrodymas, jog Lietuvoje turime puikių mokytojų, tad apie juos turime kalbėti garsiau ir rodyti kaip geruosius pavyzdžius.

Nugalėtojais išrinkti:

  • Inovatyviausia biologijos, chemijos mokytoja − Janė Liutkienė, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija;
  • Inovatyviausia fizikos mokytoja − Rigonda Skorulskienė, Kauno jėzuitų gimnazija;
  • Inovatyviausia kalbų mokytoja (gimtosios ir užsienio) − Staselė Riškienė, Šiaulių r. Kuršėnų Pavenčių mokykla;
  • Inovatyviausias matematikos, IT mokytojas – Žydrūnas Tautvydas, Alytaus Panemunės pagrindinė mokykla ir Prienų r. Balbieriškio pagrindinė mokykla;
  • Inovatyviausias menų, technologijų mokytojas – Marius Narvilas, Vilniaus jėzuitų gimnazija;
  • Inovatyviausia socialinių dalykų mokytoja (istorija, pilietiškumas, geografija, ekonomika, dorinis ugdymas) – Loreta Latvienė, Kauno jėzuitų gimnazija;
  • Metų neformaliojo švietimo STEAM srityje teikėjas − „M-Lab“ („Meškėnų laboratorija“);
  • Tarptautiškiausia mokykla − Šiaulių Lieporių gimnazija;
  • Metų mokyklos vadovas – Rimtas Baltušis, Panevėžio r. Velžio gimnazija;
  • Metų publikos mokytoja – Edita Dijokienė, Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazija.

Laimėtojus išrinko ekspertų komisija, sudaryta iš nominacijų steigėjų ir švietimo ekspertų. Komisijoje dalyvavo: UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ generalinis direktorius, Baltijos regiono viceprezidentas Algimantas Markauskas, UAB „Altechna“, UAB „Eksma“, UAB MGF „Šviesos konversija“ atstovas ir įmonės „Optolita“ direktorius Dainius Tumosa, Nacionalinės bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas, UAB „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius Ainis Kavaliauskas, UAB „Juodeliai“ generalinis direktorius Andrius Zimnickas, Žinių ekonomikos forumo direktorius Arminas Varanauskas, AB Vakarų laivų gamyklos generalinis direktorius Arnoldas Šileika, Švietimo mainų paramos fondo direktorė Daiva Šutinytė, UAB „Šviesa“ direktorė Jurgita Nacevičienė, Švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo departamento direktorė Žydronė Žukauskaitė-Kasparienė, Ugdymo plėtotės centro direktorius Giedrius Vaidelis, programos „Renkuosi mokyti“ plėtros vadovė Erika Danienė.

Nacionalinė biblioteka buvo „Inovatyviausio kalbų mokytojo (gimtosios ir užsienio)“ nominacijos steigėja. Įteikdamas šį apdovanojimą, Nacionalinės bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. R. Gudauskas teigė: „Kiekvienam medikui, teisininkui, fizikui reikia kalbos, be jos bus neįmanoma paaiškinti tam tikrų reiškinių, spręsti problemų, tad šalia ugdomų disciplinų kalba turi eiti greta. Tačiau užsienio kalbos mokėjimas sukuria sąlygas pažinti kitą kultūrą iš arčiau. Ir ne tik kultūrą – ji atveria žmogui galimybes mąstyti plačiau, būti tikram, kad išverstas tekstas buvo gerai interpretuotas.“

Renginyje visiems dalyviams buvo įteiktas specialus Žinių ekonomikos forumo išleisto trumpraščio numeris „Jeigu tapčiau švietimo ir mokslo ministru…?“, kuriame sudėtos inovatyviausių mokytojų rinkimuose dalyvavusių mokytojų ir mokyklų vadovų mintys, atsakant į klausimą: „Koks būtų Jūsų pirmas darbas, tapus švietimo ir mokslo ministru?“

Daugiau informacijos galima rasti interneto svetainėje www.mokytojuapdovanojimai.lt.