Telefonas Klaustukas
2021 m. vasario 22 d.

Nacionalinės bibliotekos veikla karantino laikotarpiu

Vadovaudamasi Vyriausybės nutarimu „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ nuo 2020 m. lapkričio 7 d. karantino laikotarpiu Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka vykdys savo veiklą užtikrindama ir laikydamasi valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovo nustatytų reikalavimų bei visuomenės sveikatos saugos ir higienos reikalavimų. Dėkojame bibliotekos lankytojams už supratingumą ir atsakingumą.

DARBO LAIKAS
Pirmadieniais–sekmadieniais 10.00–18.00 val.

KĄ TURITE ŽINOTI:

Karantino laikotarpiu Nacionalinė biblioteka savo patalpose vykdo fizinį lankytojų aptarnavimą tik išduodant knygas į namus ir jas priimant naudojantis savitarnos terminalu:

  • Knygas rekomenduojame užsisakyti internetu, tačiau prireikus galima jas rezervuoti telefonu (8 5) 249 7028 (iš Laisvalaikio ir Bendrųjų fondų), (8 5) 239 8563 (iš Vaikų ir jaunimo literatūros departamento fondo). Rekomenduojame pirmiausia užsisakyti knygas, gauti patvirtinimą, kad jos paruoštos, ir tik tada eiti į biblioteką. DĖMESIO! Laikinai sutrikus ryšiui, norint rezervuoti knygas telefonu, prašome skambinti mob. +370 683 43904.
  • Knygas patogiausia ir saugiausia grąžinti bekontakčiu būdu, naudojantis II a. esančiu savitarnos aparatu arba knygų grąžinimo dėže šalia pagrindinio įėjimo.

Reikalavimai lankytojams:

  • Vyresni nei 6 metų lankytojai Nacionalinėje bibliotekoje gali būti tik su tinkamai dėvimomis apsauginėmis kaukėmis (dengiančiomis nosį ir burną). Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Lankytojas, nedėvintis apsaugos priemonės dėl šios priežasties, turėtų darbuotojui parodyti neįgalumo nustatymo pažymėjimą. Lankytojai, nedėvintys nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių, neaptarnaujami ir paslaugos neteikiamos, išskyrus aukščiau nurodytas išimtis.
  • Į pastatą neįleidžiami lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (pvz. karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).
  • Lankytojai prašomi eilėse prie knygų ir kitų leidinių paėmimo / atidavimo laikytis ne mažesnio kaip 2 m atstumo vienas nuo kito (taip pat ir personalo).
  • Patalpose galima būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius.
  • Lankytojai prašomi laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (prisidengti nosį ir burną vienkartine nosinaite arba kosėti ar čiaudėti į sulenktos alkūnės vidinę pusę) ir tinkamos rankų higienos (dažnai plauti rankas vandeniu ir muilu arba naudoti dezinfekcinį skystį).
  • Aplinkos valymas, dezinfekcija ir vėdinimas bibliotekoje atliekami keletą kartų per dieną, vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis.
  • Karantino laikotarpiu delspinigiai neskaičiuojami.

Maloniai kviečiame naudotis Nacionalinės bibliotekos teikiamomis nuotolinėmis paslaugomis. Daugelį savo renginių lankytojams biblioteka pristatys nuotoliniu būdu. Sekite mūsų naujienas socialinėje erdvėje ir Nacionalinės bibliotekos svetainėje www.lnb.lt

Likime sveiki ir saugūs.