Konsultacijos ir mokymai

Nacionalinė biblioteka siūlo naudotis socialinių ir humanitarinių mokslų informacijos paieškos konsultantų pagalba. Užsisakykite individualią konsultaciją, kurios metu supažindinsime su biblioteka ir jos teikiamomis paslaugomis, padėsime susigaudyti informacijos šaltinių gausoje, patarsime, kaip ieškoti Jus dominančios informacijos, atsakysime į Jūsų klausimus.

Siūlome pagalbą:

 • ieškant teminės, faktografinės, adresinės informacijos jus dominančia tema;
 • sudarant bibliografinių nuorodų sąrašą;
 • atrenkant jus dominančios temos dokumentus, esančius Nacionalinėje bibliotekoje;
 • sužinant apie naujus Nacionalinės bibliotekos išteklius ir paslaugas;
 • atliekant paiešką prenumeruojamose duomenų bazėse ir atvirosios prieigos ištekliuose;
 • tvarkant iš duomenų bazių atsirinktas bibliografines nuorodas ir straipsnius;
 • sudarant asmeninę bibliografiją.

Informacijos paieškos šaltiniai:

 • Nacionalinės bibliotekos elektroniniai katalogai;
 • Nacionalinės bibliotekos dokumentų fondai;
 • Nacionalinės bibliotekos prenumeruojamos duomenų bazės;
 • atvirosios prieigos ištekliai;
 • kitų bibliotekų informacijos ištekliai.

Norėdami gauti pagalbą informacijos paieškos klausimais, užsisakyti individualią konsultaciją, pasiūlyti bibliotekai įsigyti leidinius Jus dominančia tema, prašome rašyti Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..


Siūlome naudotis informacijos paieškos pagalba

 • Ieškote informacijos? Nuo ko pradėti? Kaip rasti ir užsakyti leidinį? (Atsisiųsti PDF ›)
 • Kaip rasti bibliografinę informaciją apie reikalingą straipsnį? (Atsisiųsti PDF ›)
 • Kaip vieno langelio principu atlikti informacijos paiešką visose Nacionalinės bibliotekos prenumeruojamose užsienio duomenų bazėse ir įvairiuose atvirosios prieigos ištekliuose? (Vaizdo įrašas ›pateiktis ›)
 • Kaip naudotis naujomis portalo www.ibiblioteka.lt paslaugomis? (Vaizdo įrašas ›)
 • Kas yra „IMF eLIBRARY“? Kokią informaciją šioje duomenų bazėje galite rasti? (Atsisiųsti PDF ›)

Siūlome naudotis informacijos paieškos pagalba portale www.ibiblioteka.lt


Siūlome naudotis informacijos paieškos pagalba portale www.epaveldas.lt


Patarimai kaip efektyviai naudotis Infolex paieškos sistema


 

Nacionalinėje bibliotekoje planuojame mokymus keliomis temomis.

Nacionalinės bibliotekos paslaugos:

 • Vartotojo ABC. Supažindinama su bibliotekoje ir nuotoliniu būdu teikiamomis paslaugomis, aptarnavimo tvarka;
 • Skaitykite lietuviškas elektronines knygas (www.ibiblioteka.lt);
 • Suskaitmenintas kultūros paveldas (www.epaveldas.lt);
 • Valstybinės ir nacionalinės bibliografijos leidiniai;
 • Pažintis su natografijos programa „Sibelius“.

Informacinis raštingumas:

 • Rastos informacijos tvarkymas („Refworks“);
 • Informacijos paieška prenumaruojamose duomenų bazėse ir atvirosios prieigos ištekliuose;
 • Informacinis raštingumas: el. valdžios paslaugos;
 • Teisės aktų paieška lietuviškoje teisinėje duomenų bazėje „Infolex“ (mokymai, skirti pažengusiems vartotojams);
 • Teismų praktikos bylų paieška lietuviškoje teisinėje duomenų bazėje „Infolex“ (mokymai, skirti pažengusiems vartotojams).

Mokymai teikiami nemokamai, tačiau būtina registracija.

Mokymų trukmė – iki 1 val., susitikimo vieta – III a., prie vitražo. Jei numatytas mokymų laikas nėra tinkamas, o jūs registruojatės drauge su kitais asmenimis ir sudarote 3 ar daugiau žmonių grupę, susisiekite su mumis el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., suderinsime jums patogų mokymų laiką.

Mokymai vedami lietuvių kalba, užsiėmimų metu lankytojai gali naudotis savo nešiojamaisiais kompiuteriais.


Mokymų grafikas gegužės mėnesį

Vartotojo ABC. Supažindinama su bibliotekoje ir nuotoliniu būdu teikiamomis paslaugomis, aptarnavimo tvarka. Mokymuose akcentuojami lankytojams aktualiausi aptarnavimo aspektai, informacijos paieškos galimybės, pristatomos pagrindinės paslaugos ir svarbiausios naudojimosi jomis taisyklės.


Skaitykite lietuviškas elektronines knygas (www.ibiblioteka.lt). Mokymuose pristatoma galimybė skaityti Nacionalinės bibliotekos prenumeruojamas lietuviškas el. knygas portale www.ibiblioteka.lt, supažindinama su jų paieškos procesu, skolinimosi ir naudojimosi sąlygomis.


Suskaitmenintas kultūros paveldas (www.epaveldas.lt). Mokymuose supažindinama su virtualaus elektroninio paveldo portalo www.epaveldas.lt turiniu, paieška, informacijos peržiūra. Pristatoma lietuvių literatūros klasikos kūrinių elektroninių knygų biblioteka (e.klasika).


Pažintis su natografijos programa „Sibelius“. Mokymuose išmoksite programos funkcionalumo pagrindų, sužinosite, kaip naudoti pagrindinius programos įrankius. Baigę mokymus žinias galėsite pritaikyti savo poreikiams: mokantis muzikos teorijos ar muzikinio rašto, lavinant klausą, muzikos instrumentams ir tembrams pažinti, muzikiniams tekstams rašyti naudojant MIDI klaviatūras, kūriniams aranžuoti, taip pat kūrybai, leidybai ir kt.

 • Mokymai nevyks

Informacijos paieška prenumeruojamose duomenų bazėse ir atvirosios prieigos ištekliuose. Mokymuose supažindiname su Nacionalinės bibliotekos prenumeruojamomis užsienio duomenų bazėmis ir atvirosios prieigos ištekliais, pristatome vieno langelio principu vykdomą paiešką, naudojantis „EBSCO Discovery Service“, informuojame, kokiomis paslaugomis gali naudotis virtualūs vartotojai.


Rastos informacijos tvarkymas („Refworks“). Mokymuose supažindiname su bibliografinių nuorodų ir straipsnių tvarkymo programa „Refworks“. Pristatomos šios programos galimybės, leidžiančios kaupti ir tvarkyti iš prenumeruojamų užsienio duomenų bazių ar kitų informacijos šaltinių surinktus bibliografinius duomenis, grupuoti juos pagal temas ar kitus požymius, redaguoti, keistis jais su kolegomis, rengti bibliografinius nuorodų sąrašus, įterpti cituojamo teksto pirminio šaltinio informaciją ir kt.


Valstybinės ir nacionalinės bibliografijos leidiniai. Supažindiname su valstybinės ir nacionalinės bibliografijos leidinių rūšimis ir tipais, paskirtimi, naudojimosi jomis galimybėmis.

 • Mokymai nevyks

Informacinis raštingumas: el. valdžios paslaugos. Mokymuose pristatomos elektroninių valdžios vartų portalo www.epaslaugos.lt paslaugos, kurios gelbsti siekiant padaryti savo gyvenimą patogesnį.


Teisės aktų paieška lietuviškoje teisinėje duomenų bazėje „Infolex“ (mokymai, skirti pažengusiems vartotojams). Mokymuose supažindinama, kaip rasti reikalingą teisės aktą. Pristatomi konkretaus dokumento ryšiai su kitais nacionaliniais ir Europos Sąjungos teisės aktais, projektais, lydimąja medžiaga, bylomis. Supažindinama su posisteme „ES teisės aktai“ ir kitomis funkcijomis, individualiais ir įmonės katalogais, naujienlaiškiais, teisėkūra, segtuvais, skaičiuoklėmis, žodynais.


Teismų praktikos bylų paieška lietuviškoje teisinėje duomenų bazėje „Infolex“ (mokymai, skirti pažengusiems vartotojams). Mokymuose supažindinama, kaip susirasti reikalingas bylas naudojant įvairius „Infolex“ teismų praktikos paieškos filtrus. Pristatoma, kaip rastų bylų sąraše suprasti šalia pateikiamų rezultatų rodomą papildomą teisinę informaciją, ryšius su kitomis bylomis ir cituojamais teisės aktais. Supažindinama su posisteme „Rinktinė“, „ES praktika“, apžvalgomis ir kitomis funkcijomis: individualiais ir įmonių katalogais, naujienlaiškiais, teisėkūra, segtuvais, skaičiuoklėmis, žodynais.


Dėmesio! Mokymai „Infolex“ teisės aktai ir teismų praktika, skirti dažnai ir daug dirbantiems su lietuviška teisine duomenų baze „Infolex“. Jei esate pradedantysis vartotojas ar norite tiesiog susipažinti su šia sistema, kad galėtumėte ja naudotis bibliotekoje, kviečiame į šiuos mokymus registruotis el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.


 
Gegužė
P A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Parodos

2018 m. gegužės 9 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2018 m. gegužės 8 d. – birželio 11 d.
Konkurso „Geras dizainas 2018“ nugalėtojų darbų paroda
2018 m. gegužės 4 d. – gegužės 28 d.
Paroda „Lietuvai 100: „Level up“
2018 m. gegužės 21 d. – birželio 21 d.
Paroda „Marijai ir Motinai“
2018 m. gegužės 4 d. – gegužės 27 d.
Vektorinės tapybos darbų paroda „Aš esu“
2018 m. gegužės 3 d. – gegužės 27 d.
„Lietaus vaikų“ fotografijų paroda „Dėlionės“

Kinas

2018 m. gegužės 25 d.
12:00
Filmo „Riešutų duona“ peržiūra