Mokymai

Nacionalinėje bibliotekoje planuojame mokymus keliomis temomis:

 • Naudojimosi kompiuteriu pagrindai: konsultacijos senjorams
 • Mokymų programa senjorams: „Muzikavimo valanda: žingsnis po žingsnio“
 • Vartotojo ABC. Supažindinama su bibliotekoje ir nuotoliniu būdu teikiamomis paslaugomis, aptarnavimo tvarka;
 • Skaitykite bibliotekos elektronines knygas (www.ibiblioteka.lt);
 • Suskaitmenintas kultūros paveldas (www.epaveldas.lt);
 • Išgirskite: muzika duomenų bazėje „Naxos Music Library“;
 • Pažintis su natografijos programa „Sibelius“;
 • Muzikos kūrimo, atlikimo ir prodiusavimo programos „AbletonLive“ mokymai;
 • Muzikos kūrimo, atlikimo ir prodiusavimo programos „GarageBand“ mokymai;
 • Kaip sudaryti literatūros ir šaltinių sąrašą: darbas su „Refworks“;
 • Mokslo darbams: paieškos mokslinėse duomenų bazėse pagrindai;
 • Informacinis raštingumas: el. valdžios paslaugos;
 • Tūkstantis knygų kišenėje – skaitykime el. knygas;
 • Teisės aktų paieška lietuviškoje teisinėje duomenų bazėje „Infolex“ (mokymai, skirti pažengusiems vartotojams);
 • Teismų praktikos bylų paieška lietuviškoje teisinėje duomenų bazėje „Infolex“ (mokymai, skirti pažengusiems vartotojams).

Mokymai teikiami nemokamai, tačiau būtina registracija.


Naudojimosi kompiuteriu pagrindai: konsultacijos senjorams. Mokymuose pagerinsite kompiuterinio raštingumo žinias, susipažinsite su interneto pradžiamoksliu.

 • Mokymai nevyks.

Mokymų programa senjorams: „Muzikavimo valanda: žingsnis po žingsnio“. Šioje programoje nedidelėse grupėse mokysime muzikuoti, groti pianinu senjorus, neturinčius muzikinio išsilavinimo, tačiau besidominčius muzika ir norinčius išmokti naujų įgūdžių.

 • Mokymai nevyks.

Vartotojo ABC: susipažinkite su bibliotekos paslaugomis ir aptarnavimo tvarka. Mokymuose akcentuojami lankytojams aktualiausi aptarnavimo aspektai, pristatomos pagrindinės paslaugos ir svarbiausios naudojimosi jomis taisyklės.

 • Mokymai nevyks.

Skaitykite bibliotekos el. knygas internete (www.ibiblioteka.lt). Mokymuose pristatoma galimybė skaityti Nacionalinės bibliotekos prenumeruojamas lietuviškas el. knygas portale www.ibiblioteka.lt, supažindinama su jų paieškos procesu, skolinimosi ir naudojimosi sąlygomis.

 • Mokymai nevyks.

Suskaitmenintas kultūros paveldas (www.epaveldas.lt). Mokymuose supažindiname su virtualaus elektroninio paveldo portalo www.epaveldas.lt turiniu, paieška, informacijos peržiūra. Pristatome lietuvių literatūros klasikos kūrinių elektroninių knygų biblioteką (e. klasika).

 • Mokymai nevyks.

Mokslo darbams: paieškos mokslinėse duomenų bazėse pagrindai. Mokymuose supažindiname su Nacionalinės bibliotekos prenumeruojamomis užsienio duomenų bazėmis, pristatome vieno langelio principu vykdomą paiešką, naudojantis „EBSCO Discovery Service“, informuojame, kokiomis paslaugomis gali naudotis virtualūs vartotojai.

 • Mokymai nevyks.

Tūkstantis knygų kišenėje – skaitykime el. knygas. Mokymuose supažindinama su galimybe skaityti el. knygas legaliai ir nemokamai. Pristatysime Nacionalinės bibliotekos prenumeruojamas lietuviškas el. knygas portale www.ibiblioteka.lt, lietuvių literatūros klasikos kūrinių el. knygų biblioteką svetainėje www.epaveldas.lt, sužinosite apie galimybę skaityti el. knygas užsienio kalbomis.

 • Mokymai nevyks.

Išgirskite: muzika duomenų bazėje „Naxos Music Library“. Mokymuose pristatoma Nacionalinės bibliotekos prenumeruojama muzikos duomenų bazė, kurioje pateikiami klasikinės, džiazo, pasaulio folkloro, šiuolaikinės populiariosios, roko muzikos įrašai. Susipažinsite su paieškos galimybėmis ir naudojimosi sąlygomis.

 • Mokymai nevyks.

Pažintis su natografijos programa „Sibelius“. Mokymuose išmoksite programos funkcionalumo pagrindų, pagrindinių programos įrankių naudojimo. Baigę mokymus žinias galėsite pritaikyti savo poreikiams: muzikos teorijos ar muzikinio rašto įsisavinimui, klausos lavinimui, muzikos instrumentų ir tembrų pažinimui, muzikinio teksto rašymui, naudojant MIDI klaviatūras, kūrinių aranžavimui, kūrybai, leidybai ir kt.

 • Mokymai nevyks.

Muzikos kūrimo, atlikimo ir prodiusavimo programos „AbletonLive“ mokymai. Mokymuose supažindiname, kaip pasinaudojant šia programa muzikines idėjas paversti objektyvia išraiška. Pristatomos šios programos kūrybiniai ir techniniai aspektai: „Ableton Live“ pagrindinės funkcijos, dialogo langai ir parametrai; MIDI valdikliai ir jų ryšys su „Ableton Live“; garso takelių kūrimas naudojant garso įrašus ir virtualius instrumentus; įrašinėjimo procesas; garso efektų ir kitų įrašų redagavimo priemonių naudojimas; trumpas įvadas į prodiusavimą.

 • Mokymai nevyks.

Muzikos kūrimo, atlikimo ir prodiusavimo programos „GarageBand“ mokymai. Mokymuose supažindinama su viena nesudėtingiausių muzikos kūrimo programų, skirtų „Mac“ kompiuteriams. Pristatoma galimybė, kaip naršyti gausioje garsų bibliotekoje, kaip naudoti virtualius instrumentus ir panaudoti juos savo kūrybinėms užgaidoms. 

 • Mokymai nevyks.

Kaip sudaryti literatūros ir šaltinių sąrašą: darbas su „Refworks“. Mokymuose supažindiname su bibliografinių nuorodų ir straipsnių tvarkymo programa „Refworks“. Pristatomos šios programos galimybės, kurios leidžia kaupti ir tvarkyti iš prenumeruojamų užsienio duomenų bazių ar kitų informacijos šaltinių surinktus bibliografinius duomenis, grupuoti juos pagal temas ar kitus požymius, redaguoti, keistis jais su kolegomis, rengti bibliografinius nuorodų sąrašus, įterpti cituojamo teksto pirminio šaltinio informaciją ir kt.

 • Mokymai nevyks.

Informacinis raštingumas: el. valdžios paslaugos. Mokymuose pristatomos elektroninių valdžios vartų portalo www.epaslaugos.lt paslaugos, kurios gelbsti siekiant padaryti savo gyvenimą patogesnį.

 • Mokymai nevyks.

Teisės aktų paieška lietuviškoje teisinėje duomenų bazėje „Infolex“. Mokymai pažengusiems vartotojams. Mokymuose supažindinama, kaip susirasti reikalingą teisės aktą. Pristatomi konkretaus dokumento ryšiai su kitais nacionaliniais ir Europos Sąjungos teisės aktais, projektais, lydimąja medžiaga, bylomis. Supažindinama su posisteme „ES teisės aktai“ ir kitomis funkcijomis, individualiais ir įmonės katalogais, naujienlaiškiais, teisėkūra, segtuvais, skaičiuoklėmis, žodynais.

 • Mokymai nevyks.

Teismų praktikos bylų paieška lietuviškoje teisinėje duomenų bazėje „Infolex“. Mokymai pažengusiems vartotojams. Mokymuose supažindinama, kaip susirasti reikalingas bylas naudojant įvairius „Infolex“ teismų praktikos paieškos filtrus. Pristatoma, kaip rastų bylų sąraše suprasti šalia pateikiamų rezultatų rodomą papildomą teisinę informaciją, ryšius su kitomis bylomis ir cituojamais teisės aktais. Supažindinama su posisteme „Rinktinė“, ES praktikos apžvalgomis ir kitomis funkcijomis: individualiais ir įmonių katalogais, naujienlaiškiais, teisėkūra, segtuvais, skaičiuoklėmis, žodynais.

 • Mokymai nevyks.

Dėmesio! Mokymai „Infolex“ teisės aktai ir teismų praktika, skirti dažnai ir daug dirbantiems su lietuviška teisine duomenų baze „Infolex“. Jei esate pradedantysis vartotojas ar norite tiesiog susipažinti su šia sistema, kad galėtumėte ja naudotis bibliotekoje, kviečiame į šiuos mokymus registruotis el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.


Mokymų trukmė – iki 1 val. Jei numatytas mokymų laikas nėra tinkamas, o jūs registruojatės drauge su kitais asmenimis ir sudarote 3 ar daugiau žmonių grupę, susisiekite su mumis el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., suderinsime jums patogų mokymų laiką. Mokymai vedami lietuvių kalba, užsiėmimų metu lankytojai gali naudotis savo nešiojamaisiais kompiuteriais.


Savarankiško mokymosi medžiaga

 • Mokomoji medžiaga „Efektyvus elektroninių mokslo informacijos išteklių naudojimas“
  Mokomojoje medžiagoje patariama, kaip tinkamai parengti mokslinį straipsnį, teisingai cituoti šaltinius ir sudaryti naudotos literatūros sąrašus. Mokomąją medžiagą sudaro 12 temų, kiekvienoje iš jų yra vaizdo klipai ir paskaitos, teorinė dalis, pateiktys, savikontrolės testai, nuorodos į informacijos šaltinius bei rekomenduojamą medžiagą.
Liepa
P A T K Pn Š S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Parodos

2020 m. gegužės 25 d. – rugpjūčio 30 d.
Bežodžių knygų kolekcija
2020 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2020 m. liepos 7 d. – liepos 13 d.
Paroda „(Ne)galia, kuri kuria naują teatrą“
2020 m. birželio 11 d. – liepos 19 d.
Paroda „Auksinio skriestuvo istorija: plantenai per šimtmečius“
2020 m. liepos 1 d. – rugsėjo 13 d.
Paroda „Mėlynų gelmių gėlės“
2020 m. birželio 1 d. – rugpjūčio 10 d.
Respublikinė vaikų piešinių paroda „Tautodailės lobynai“

YouTubeFacebookLinkedInInstagram