Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

Dokumentinio filmo „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“ peržiūra
2018 m. birželio 1 d. 18.00 val. 

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka primena, kad ir vasaros sulaukus kino seansai lauks savų žiūrovų. Jiems parengta turininga programa, kviečianti prisiminti senesnius filmus ir pasidomėti naujais. Visą birželio mėnesio filmų programą rasite čia ›


Dokumentinio filmo „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“ peržiūra

Kino klubo nariams pristatome Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Azijos studijų centro neseniai sukurtą dokumentinį filmą, kuriame Kauno ir Japonijos santykiai atskleidžiami per keturias asmenybes, prieš Antrąjį pasaulinį karą palaikiusias ryšius tarp šių dviejų šalių. Tai – Jukičis Fukudzava, pirmasis japonas, paminėjęs ir aprašęs Kauną dienoraštyje, kai 1862 m. kartu su 36 japonų misija keliavo per Lietuvą traukiniu ir čia trumpam išlipo pasivaikščioti. Pirmųjų lietuviškų knygelių apie Japoniją autorius Steponas Kairys 1905 m. buvo sužavėtas nedidelės tolimos valstybės, kuri sugebėjo nugalėti dešimteriopai didesnę Rusiją ir įkvėpė lietuvių ryžtą siekti nepriklausomybės. Net kelis kartus Japoniją aplankęs žurnalistas ir keliautojas Matas Šalčius 1929 m. ryžosi šią šalį iš Kauno pasiekti… motociklu. Ir galiausiai – diplomatas Čijunė Sugihara, 1940 m. savo žygdarbiu suvienijęs abi tautas.

Projektas pradėtas vykdyti 2017 m. vasarą, jį remia Tarptautinis Tošibos fondas (TIFO). Kūrėjų komandai priklauso VDU darbuotojai dr. Aurelijus Zykas, dr. Linas Didvalis ir Kristijonas Jakubsonas. Filme 20 Japonijos ir Lietuvos visuomenės veikėjų pristato istorijas iš skirtingų perspektyvų. Filmas dvikalbis: japonų ir lietuvių kalba, su subtitrais, tad gerai suprantamas abiem tautoms.

Renginyje dalyvaus filmo kūrėjai. Po filmo peržiūros skiriama laiko klausimams ir atsakymams. Renginio trukmė – 1 val. 30 min.

Trumpai apie renginį

Data birželio 1 d.
Laikas 18 val.
Vieta Konferencijų salė, V a.
Dalyvavimas įėjimas laisvas
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“

Plakatas