Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

Gretos Alice komiksų paroda „Mėlynasis krokodilas“
nuo 2018 m. birželio 20 d.
iki 2018 m. liepos 8 d.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas kviečia užsukti į jaunosios kartos iliustruotojos Gretos Alice (1992 m.) komiksų parodą, skirtą ir vaikams, ir jau ūgtelėjusiems komiksų mėgėjams.

Šiais metais baigusi Vilniaus dailės akademijos magistrantūros studijas G. Alice aktyviai dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje, veda kūrybos seminarus vaikams ir suaugusiesiems, Iliustruoja knygas ir žurnalus.

Parodoje „Mėlynasis krokodilas“ G. Alice pristato savo geriausią draugą mėlynąjį krokodilą, kuris kasdien patiria vis naujų nuotykių: netikėtai prisimena ir susidraugauja su savo uodega, lygiai taip pat netikėtai ją ir pameta, užsiauginą didžiulį pomidorinį namą ir jame apsigyvena, mokosi sveikos gyvensenos krimsdamas morkas ir bandydamas įvairius sportinius pratimus, nardo po drabužių spintą ieškodamas sau tinkamo komplekto, atsiduria milžiniškame rožiniame daugiabutyje ir taip įsijaučia į knygose pasakojamas istorijas, kad lengvai tampa jų herojumi.

Pasitelkdama komikso žanrą Greta kuria vizualias pasakas be teksto, tad vaikai gali laisvai interpretuoti ir vaizdais sukurti savų istorijų. Tai lyg filmai be teksto, vaikams telieka juos įgarsinti.

Komikso žanras Lietuvoje sparčia plinta, jau darosi įprasta vienam kito klustelėti: kokius komiksus mėgsti ar kokį paskutinį skaitei? Deja, to negalime pasakyti apie vaikams skirtus leidinius. O juk vaikiški komiksai skatina juos kurti, svajoti ir analizuoti vaizdus. Šioje parodoje eksponuojami darbai bus įdomūs tiek jaunesnio, tiek vyresnio amžiaus skaitytojams, tai universalios vizualios istorijos, kviečiančios pasinerti į spalvingą, kupiną nuotykių ir netikėtumų komiksų pasaulį.

Kviečiame apsilankyti.

Trumpai apie renginį

Data birželio 20 d. ­– liepos 8 d.
Laikas bibliotekos darbo valandomis
Vieta Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas, I a.
Dalyvavimas įėjimas laisvas
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“