Renginių kalendorius

Vaidybinio filmo „Adomas nori būti žmogumi“ peržiūra
2018 m. liepos 4 d. 12.00 val. 

Net jeigu liepos mėnesį atostogausite, nepraleiskite galimybės trečiadienio popietėmis apsilankyti Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Kino salėje ir pažiūrėti senus, gerus lietuviškus vaidybinius filmus. Kartu su partneriu – Lietuvos kino centru – savo lankytojams liepos mėnesį demonstruosime du filmus: „Adomas nori būti žmogumi“ ir „Maža išpažintis“.

Liepos 4 d. 12 val. – vaidybinis filmas „Adomas nori būti žmogumi“ (rež. Vytautas Žalakevičius)

Ikikarinis Kaunas. Pagrindinis filmo herojus Adomas – jaunas gražus vyras, turintis dailią merginą Liucę. Tačiau jis neturtingas, neturi nei darbo, nei pastogės. Adomas glaudžiasi senoje baržoje pas keistuolį Kapitoną, jo vaidmenį sukūrė legendinis lietuvių teatro režisierius Juozas Miltinis. Adomas ir Liucė svajoja išvykti į tolimą egzotišką Amerikos šalį, kur pasibaigtų jų pilnas nepriteklių egzistavimas, kur išsipildytų jų gražaus gyvenimo fantazijos. Bet Liucė patinka ir pagyvenusiam „Amerikonui“, ketinančiam jai užrašyti savo restoraną, ir Dausai. Ir šis, palikęs biurą, aibes skolų ir potencialių emigrantų, neria su nesusivokiančia mergina į užsienį. Vargu ar Adomo svajonėms lemta išsipildyti. 

„Pirmasis meniškai vientisas ir reikšmingas lietuvių vaidybinis filmas. Kaunietis V. Žalakevičius su meile atkuria savojo miesto atmosferą, neslėpdamas ikikarinių jo socialinių kontrastų, emigracijos rykštės […]. Ekrane jaučiama gerų įtakų: fatališka baržos nuotaika, Kapitono linija primena prancūzų poetinį realizmą, net konkretų Jeano Vigo šedevrą „Atalanta“. (Saulius Macaitis, lfc.lt)

Scenarijaus autoriai Vytautas Sirijos Gira, Vytautas Žalakevičius (pagal Vytauto Sirijos Giros romaną „Buenos Airės“). Vaidina Vytautas Puodžiukaitis, Audronė Bajerčiūtė, Juozas Miltinis, Stasys Petronaitis, Valerijonas Derkintis, Vaclovas Blėdis, Donatas Banionis.

Vasaris
P A T K Pn Š S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

YouTubeFacebookLinkedInInstagram