Renginių kalendorius

Vaidybinio filmo „Maža išpažintis“ peržiūra
2018 m. liepos 25 d. 12.00 val. 

Net jeigu liepos mėnesį atostogausite, nepraleiskite galimybės trečiadienio popietėmis apsilankyti Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Kino salėje ir pažiūrėti senus, gerus lietuviškus vaidybinius filmus. Kartu su partneriu – Lietuvos kino centru – savo lankytojams liepos mėnesį demonstruosime du filmus: „Adomas nori būti žmogumi“ ir „Maža išpažintis“.

Liepos 25 d. 12 val. – vaidybinis filmas „Maža išpažintis“ (rež. Algirdas Araminas)

Svetimas – toks jaučiasi aštuoniolikmetis Arūnas. Kūrybinės laisvės troškusi mama dailininkė juodu su tėvu paliko, o tėvo ir sūnaus santykiai eina vis šaltyn – Arūnas negali suprasti tolimo tėvo pasaulio. Dar labiau Arūną sukrečia faktas, kad atjaunėjusi motina gyvena su kitu vyriškiu, o jaunesnysis broliukas jį vadina „dėde Povilu“. Aplinkui – netikrų draugų išdavystės ir nesuprantamos sistemos prievolės veda vienintelės išeities link – viską mesti ir pradėti dirbti. Bet baimė stipresnė už laisvės troškimą. Net draugas Benas, muzikantas ir nepriklausomo gyvenimo propaguotojas, negali padėti ištrūkti. Gal viskas susitvarkys ir atrodys kitaip, kai atsiras šviesiaplaukė Rasa?

Pirmieji režisieriaus A. Aramino darbai sukurti 7-ojo dešimtmečio viduryje, kai kinas, kalbantis apie žmogaus vidines problemas, apie išpažintį sau pačiam, nebuvo gerbiamas taip, kaip filmai apie pokario kovas, tarpusavio konfliktus, socialines problemas. „Šiandien net į galvą neateitų, kad tai galėtų būti neįdomu. Šių dienų modernus kinas mums kalba ir apie žmogaus vidų, ir apie išorinius bei vidinius konfliktus. Tačiau tuomet tai atrodė ne taip svarbu, kaip atviresnių konfliktų temos ar žanrai.  A. Araminas buvo lyriškas režisierius, subtilus. „Surask mane“, „Kai aš mažas buvau“ ir tuo labiau „Maža išpažintis“ – būsenų filmai, filmai apie žmogaus asmeninę erdvę“, – pastebėjimais apie režisieriaus kūrybą restauruoto filmo pristatymo metu dalinosi kino kritikė Rasa Paukštytė.

Scenarijaus autoriai Icchokas Meras, Algirdas Araminas (Vytauto Bubnio apysakos „Arberonas“ motyvais).

Vaidina Andrius Karka, Gediminas Karka, Rūta Staliliūnaitė, Vytautas Kaminskas, Vytautas Kernagis, Monika Mironaitė, Vaiva Mainelytė, Juozas Budraitis.

Linkime malonių įspūdžių Nacionalinės bibliotekos Kino salėje.

Sausis
P A T K Pn Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Parodos