Renginių kalendorius

Tarptautinė atvirosios prieigos savaitė. Filmo „Paywall: The Business of Scholarship“ peržiūra
2018 m. spalio 23 d. 12.00 val. 

Kasmet vykstanti Tarptautinė atvirosios prieigos savaitė primena šios prieigos svarbą mokslo ir švietimo raidai ir kviečia mokslo ir akademinę bendruomenę, o kartu ir visą visuomenę dalyvauti renginiuose aktualiomis žinių ir informacijos sklaidos temomis.

Atviroji prieiga (angl. Open Access) yra nemokama ir laisva prieiga prie recenzuojamų mokslinių žurnalų ir kitų mokslinių leidinių. Tai alternatyva mokamiems moksliniams žurnalams, kurių ribota prieiga neleidžia pasiekti naujausios ir svarbiausios mokslinių tyrimų informacijos. Jos judėjimas vadovaujasi principu, kad kiekvienas asmuo turi teisę susipažinti su naujausiais moksliniais tyrimais, ypač kai jie yra viešai finansuojami.

Šiais metais spalio 22–28 d. vykstanti atvirosios prieigos savaitė kviečia „Kurti teisingus pagrindus atviroms žinioms“ (angl. „Designing Equitable Foundations for Open Knowledge“). Šūkis pasirinktas siekiant atkreipti dėmesį į problemas, su kuriomis valstybės, mokslo įstaigos ir leidėjai susiduria šiuo – perėjimo į atvirosios prieigos modelį – periodu. Daugiau ›

Nacionalinė biblioteka šios savaitės metu kviečia jus į filmo Paywall: The Business of Scholarship peržiūrą, kuriame nagrinėjamas dabartinis mokslo žurnalų leidyklų modelis, jo trūkumai ir giliau supažindinama su priežastimis, dėl kurių atviroji prieiga yra vis labiau remiama pasaulio akademijos bendruomenių.

Atvirosios prieigos savaitės detalesnę informacija rasite Open Access Week oficialiame puslapyje (anglų k.)

Trumpai apie filmą

Data spalio 23 d.
Laikas 12 val.
Vieta Kino salė, V a.
Trukmė 1 val. 5 min.
Dalyvavimas įėjimas laisvas
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“ ›
Svarbu maloniai prašome gerbti vieniems kitus ir atvykti laiku; vėluojantys žiūrovai į salę nebus įleidžiami. Renginys vyks anglų kalba.

Filmo „Paywall: The Business of Scholarship“ peržiūra

Kovas
P A T K Pn Š S
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31