Renginių kalendorius

Knygos „Laiškai iš Bordo“ pristatymas
2018 m. lapkričio 20 d. 18.30 val.

Įdomus ir mėgstamas darbas, stabilios pajamos, vaikų mokslai ir būreliai neturi būti inkaras, sulaikantis gyvenimo laivą saugiame namų uoste ir užgožiantis tikruosius norus. Tuo įsitikinusi žinoma psichoterapeutė, gydytoja, šeimų konsultantė ir laiminga septynių vaikų mama Aurima Dilienė. Moteris prieš trejus metus paliko gimtinę ir su šeima išvyko į Prancūziją. Pirmuosius įspūdžius apie gyvenimą svečioje šalyje ir persikraustymą lydėjusias mintis A. Dilienė sudėjo į knygą „Laiškai iš Bordo“, kurią išleido leidykla „Alma littera“. Į naujos knygos sutiktuves Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje kviečiame visus, besidominčius šeimos tarpusavio santykiais, vidinio augimo galimybėmis, asmenybės branda. 

Devynių asmenų šeimą į nuotykį Prancūzijoje pastūmėjo A. Dilienės noras pakeisti gyvenimo būdą ir geriau pažinti save. Apsvarsčiusi kitus galimus variantus, autorė pasirinko Bordo regioną, pardavė savo namą Vilniuje ir kartu su vyru, vaikais ir kate pajudėjo Prancūzijos link.

„Persikėlus į Prancūziją, mūsų šeimos gyvenimo būdas tapo visiškai kitoks. Be to, pakeitus aplinką, lengviau keistis ir pačiam žmogui, nes tai yra tarsi pagalba iš šalies. Savo profesinėje praktikoje dažnai susiduriu su žmonėmis, kurie užduoda klausimus apie tikruosius savo norus. Vieną dieną supratau, kad ir pati noriu atsakyti į šį klausimą ir susipažinti su tikrąja savimi. Nors išvykimas iš Lietuvos nebuvo vien rožėmis klotas, tačiau man to labai reikėjo“, – emigracijos pradžią atsimena A. Dilienė.

„Laiškai iš Bordo“ – itin asmeniškas ir tikrus įvykius atspindintis autorės monologas, paliečiantis pačias įvairiausias temas. Skaitytojai knygoje ras pirmųjų A. Dilienės šeimos gyvenimo metų Prancūzijoje istoriją, o šį pasakojimą papildys ir kita – vidinė – autorės kelionė.

„Lietuva ir Prancūzija – skirtingo dydžio šalys, tad ir darbo kultūra jose visai kita. Prancūzija – mandagumo, orumo, savigarbos ir tolerancijos pavyzdys. Esu laiminga būdama čia ir dar pati mokausi savyje ugdyti šias savybes, kurių lietuviams taip trūksta. Tiesa, emocijos visur išlieka tos pačios, todėl esu įsitikinusi, kad mūsų išorinis pasaulis yra mūsų vidinės savijautos atspindys“, – sako į savo knygos pristatymą kviesdama A. Dilienė.

Renginį Nacionalinėje bibliotekoje moderuos Vitalija Pilipauskaitė-Butkienė („Alma littera“).

Trumpai apie knygos pristatymą

Data lapkričio 20 d.
Laikas 18.30 val.
Vieta Konferencijų salė, V a.
Trukmė 2 val.
Dalyvavimas įėjimas laisvas
Partnerė leidykla „Alma littera“
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“ ir www.aurimadiliene.com

Knygos „Laiškai iš Bordo“ pristatymas

Balandis
P A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Parodos

2019 m. kovo 26 d. – balandžio 28 d.
Fotografijų paroda „Wernerio Herzogo pasauliai“
2019 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2019 m. balandžio 1 d. – balandžio 28 d.
Paroda „Džiaugsmo sulaukę: šv. Velykų sveikinimai ir liudijimai“
2019 m. sausio 7 d. – rugpjūčio 7 d.
Pasaulio lietuvių bendruomenės leidinyje paskelbtos „Lietuvių chartijos“ paroda
2019 m. kovo 22 d. – balandžio 28 d.
Pavasario paroda 2019
2019 m. kovo 20 d. – balandžio 30 d.
Tarptautinės vaikų knygos dienos plakatų paroda
2019 m. gegužės 10 d. – liepos 21 d.
Restauruotų dokumentų paroda „Pro captu lectoris“