Renginių kalendorius

„SCA kryptys“. Meistriškumo seminaras „Margarethe von Trotta: gyvenimas ir darbai“
2018 m. lapkričio 14 d. 15.00 val.

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje bus pristatomos kino industrijos aktualijos, praktiniai ir teoriniai kino proceso iššūkiai. Jau dešimt metų „Scanoramos“ industriniame renginyje „SCA kryptys“ kino kūrėjai skatinami tobulinti praktinius įgūdžius, rengti projektų pristatymus (pitching), rengtis bendriems gamybos projektams, diskutuoti aktualiomis teisinės informacijos ir autorystės gynimo temomis. „SCA kryptys“ sukuria galimybę susipažinti su pripažintais autoriais ir savo kūrybinį kelią pradedančiais sėkmės debiutantais, kurių jau pirmieji darbai sulaukdavo dėmesio tarptautiniuose festivaliuose.

Meistriškumo seminaras „Margarethe von Trotta: gyvenimas ir darbai“

Naujosios Vokietijos kino bangos varomąja jėga laikoma Margarethe von Trotta mintimis apie kūrybą, Ingmarą Bergmaną ir patirtį kine dalinsis meistriškumo seminare „Margarethe von Trotta: gyvenimas ir darbai“. Vena įtakingiausių naujojo Vokietijos kino režisierių, ne kartą pelniusi apdovanojimus Venecijos kino festivalyje, tarp jų – ir aukščiausią apdovanojimą „Auksinį liūtą“, laimėjusi prizą Berlynalėje, tris kartus dalyvavusi Kanų konkursinėje programoje kovoje dėl „Auksinės palmės šakelės“. M. von Trotta pradėjo kaip aktorė, dirbo su tokiais režisieriais kaip Volkeris Schlöndorffas, Raineris Werneris Fassbinderis ir Herbertas von Achternbuschas. Jos darbai nusipelnė aukšto įvertinimo ir atkreipė I. Bergmano dėmesį. M. von Trotta save laiko nepriklausomo kino kūrėja ir siekia visose medijose išlaikyti autorinį požiūrį. Naujausias darbas – dokumentinis filmas „Ingmaro Bergmano beieškant“ – nominuotas „Golden Eye“ apdovanojimui Kanuose. Taip pat meistriškumo seminare dalyvaus M. von Trotta sūnus Felixas Moelleris – dokumentinių filmų režisierius. F. Moelleris kartu su M. von Trotta pristatė filmą šių metų Kanų kino festivalyje. Aktorius ir režisierius sukūręs 7 dokumentinius filmus, tarp jų – ir televizijai.

Visi „SCA krypčių“ renginiai vyks anglų kalba ir yra atviri visiems kino profesionalams bei norintiems jais tapti. Registracija būtina. Daugiau informacijos apie „SCA kryptis“ rasite čia ›

Trumpai apie „SCA kryptis“

Data Laikas Vieta Tema Dalyvavimas

Lapkričio 10 d.

12 val.

Meno erdvė, V a. „Aktorių atranka, peržengianti valstybių sienas“

Registracija ›
Lapkričio 10 d. 15 val. Meno erdvė, V a. „Animacinio serialo prodiusavimo ypatumai: „Kiaulytė Peppa“ atvejis“

Registracija ›
Lapkričio 14 d. 12 val. Meno erdvė, V a. „Autorinis kinas šiandien – pasiekti žiūrovą“

Registracija ›
Lapkričio 14 d. 15 val. Meno erdvė, V a. „Margarethe von Trotta: gyvenimas ir darbai“ Registracija › 

Logotipas

Sausis
P A T K Pn Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Parodos