Renginių kalendorius

„Metų knygos rinkimai“. Susitikimas su rašytojomis L. S. Černiauskaite ir G. Grušaite
2018 m. gruodžio 20 d. 17.30 val.

Į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką grįžta gyvi pokalbiai su autoriais, kurių kūriniai nominuoti „Metų knygos“ titului. Šiemet į susitikimus su skaitytojais kviesime ne tik po vieną rašytoją, bet ir jų poras.

„Metų knygos“ renginių ciklą Nacionalinė biblioteka lapkričio 20 d. pradės „Tyto albos“ išleista Rūtos Oginskaitės knyga „Gib a kuk. Žvilgtelėk“ (moderatorius Daumantas Todesas). Lapkritį taip pat lauks susitikimas su dviem poezijos kategorijoje nominuotų knygų autoriais: Greta Ambrazaite ir Gintaru Bleizgiu. Pokalbį su jais ves literatūrologė Lina Buividavičiūtė. Gruodį vyks dar du susitikimai su „Metų knygų rinkimams“ nominuotų kūrinių autoriais: su poetais Tomu Petruliu ir Mariumi Buroku (moderatorė literatūrologė dr. Virginija Cibarauskė), taip pat Laura Sintija Černiauskaite ir Gabija Grušaite, kurias kalbins literatūrologė doc. dr. Žydronė Kolevinskienė. Daugiau apie knygų pristatymus ›

Su knygomis susipažinti ir jas skaityti kviečiame į Nacionalinės bibliotekos Lituanistikos skaityklą. Knygas rasite ekspozicijoje „Metų knygų rinkimai 2018“ (pirmame skaityklos aukšte).


Susitikimas su rašytojomis Laura Sintija Černiauskaite ir Gabija Grušaite

Antroje gruodžio pusėje skaitytojų laukia dar vienas susitikimas su dviem „Metų knygos rinkimuose“, suaugusiųjų knygos kategorijoje, nominuotomis rašytojomis: Laura Sintija Černiauskaite ir Gabija Grušaite. Susitikimą su viešniomis moderuos literatūrologė doc. dr. Ž. Kolevinskienė.

Iš ankstesnių L. S. Černiauskaitės romanų ir novelių įsimintinas itin savitas motinos ir vaiko temos aiškinimas – neretai vieniša mama su vaiku nepritampa prie šiurkščios aplinkos, patiria aplinkinių pažeminimą. Romane „Šulinys“ siužetas pasukamas kitu kampu – auka tampa nusikaltėle. Žlugus vienišos mamos Juditos viltims, kad mylimasis paliks žmoną ir ateis pas ją, šoko būsenos ji įstumia dukrelę į šulinį. Rašytoja, vaizduodama komplikuotus šeiminius santykius nūdienos visuomenėje, įtraukia ir skaitytoją į svarstymus, kas privedė moterį iki tokio nesuvokiamo nusikaltimo, kaip tokią dramą išgyvena moteris ir aplinkiniai.

Nuo pat pirmosios knygos savo skaitytojų ratą subūrusi Gabija Grušaitė į šių metų geriausios knygos rinkimus pateko su antruoju romanu „Stasys Šaltoka: vieneri metai“ (Lapas, 2017). Tomas Vaiseta pabrėžia, kad antrajam G. Grušaitės romanui būdingi bene du svarbiausi dalykai: pirma, romano siužetas atsiskleidžia kaip sąmoninga pastanga „sulaužyti ar išlipti iš tam tikro lietuvių literatūros rėmo ir šis sprendimas pasiteisina“; antra, į lietuvių literatūrą autorė „įnešė iš tiesų šiuolaikinio stiliaus (...), o kartu – ir turbūt svarbiausia – neišduotos literatūros“. Romanas „Stasys Šaltoka“ už egzistencinių patirčių įprasminimą chaotiškame kosmopolitiniame dabarties pasaulyje buvo įvertintas Jurgos Ivanauskaitės premija. Įdomu, ką rašytojai lems šių metų geriausios knygos rinkimai?

Trumpai apie knygų pristatymus

Data
Laikas
Vieta
Knyga
Daugiau informacijos
Lapkričio 20 d. 18 val Renginių erdvė, III a. „Gib a kuk. Žvilgtelėk“, Rūta Oginskaite Facebook ›
Lapkričio 21 d. 17.30 val Valstybingumo erdvė, II a. „Trapūs daiktai“, Greta Ambrazaitė
„Xeranthemum“, Gintaras Bleizgys
Facebook ›
Gruodžio 4 d. 18 val Valstybingumo erdvė, II a. „Švaraus buvimo“, Marius Burokas
„Triukšmo gyvatė“, Tomas Petrulis
Facebook ›
Gruodžio 20 d. 17.30 val Valstybingumo erdvė, II a. „Šulinys“, Laura Sintija Černiauskaitė
„Stasys Šaltoka“, Gabija Grušaitė
Facebook ›

„Metų knygos rinkimai“. Susitikimas su rašytojomis L. S. Černiauskaite ir G. Grušaite

Balandis
P A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Parodos

2019 m. kovo 26 d. – balandžio 28 d.
Fotografijų paroda „Wernerio Herzogo pasauliai“
2019 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2019 m. balandžio 1 d. – balandžio 28 d.
Paroda „Džiaugsmo sulaukę: šv. Velykų sveikinimai ir liudijimai“
2019 m. sausio 7 d. – rugpjūčio 7 d.
Pasaulio lietuvių bendruomenės leidinyje paskelbtos „Lietuvių chartijos“ paroda
2019 m. kovo 22 d. – balandžio 28 d.
Pavasario paroda 2019
2019 m. kovo 20 d. – balandžio 30 d.
Tarptautinės vaikų knygos dienos plakatų paroda
2019 m. gegužės 10 d. – liepos 21 d.
Restauruotų dokumentų paroda „Pro captu lectoris“