Renginių kalendorius

Nacionalinis žmogaus teisių forumas
2018 m. gruodžio 10 d. 

„Visi žmonės gimsta laisvi ir lygūs savo orumu ir teisėmis. Jiems yra suteiktas protas ir sąžinė, ir jie turi elgtis vienas su kitu kaip broliai“ (Visuotinė žmogaus teisių deklaracija, 1 str.).

Tarptautinės žmogaus teisių dienos proga, minint 70-ąsias Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos pasirašymo metines, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pirmą kartą organizuojamas Nacionalinis žmogaus teisių forumas. Susivienijusi akademinė, valstybinio ir nevyriausybinio sektoriaus ir tarptautinė bendruomenė kvies diskutuoti apie esamą situaciją ir tai, ką galime padaryti, kad Lietuvoje būtų gera gyventi visų tautybių, rasių, tikėjimų, lyčių, socialinių padėčių, įsitikinimų ar pažiūrų žmonėms.

„Visuotinė žmogaus teisių deklaracija pasirašyta prieš 70 metų, tačiau jos idėjos Lietuvą pasiekė tik atkūrus Nepriklausomybę. Žmogaus teisių užtikrinimas įtvirtintas Lietuvos Respublikos  Konstitucijoje ir kituose įstatymuose. Deja, visuomenės apklausos rodo, kad tolerancija ir nediskriminavimas vis dar išlieka siekiamybė. Kyla klausimas, ar Lietuvai pavyko sukurti atvirą ir tolerantišką visuomenę, kurioje su kiekvienu žmogumi būtų elgiamasi pripažįstant jo įgimtą orumą ir žmogiškąją vertę“, – klausia Vytauto Didžiojo universiteto profesorė Milda Ališauskienė, atkreipdama dėmesį į švietimo svarbą ugdant žmogaus teisių supratimą Lietuvos mokyklose.

Rytinėje programos dalyje ekspertai klaus, kokią žmogaus teisių kultūrą kuriame Lietuvos mokyklose, aptars, ar tinkamai šalyje veikia nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusių asmenų apsaugos sistema. Po pietų bus kalbama apie manipuliaciją rinkėjais ir rinkimais, dalyviai taip pat kels šiuolaikinės prekybos žmonėmis problemas. Paralelinėse sesijose dalyviai galės susipažinti su pirmą kartą pristatomu tyrimu apie translyčių asmenų padėtį Lietuvoje, neseniai pradėtais rengti e. mokymais apie diskriminaciją darbuotojams ir darbdaviams. Verslo atstovai pasidalys gerąja patirtimi integruojant lygias galimybes į vidinę organizacijos politiką, o ekspertai svarstys, kaip tinkamai nustatyti Lietuvos tautinių mažumų politikos standartus.

Dėmesys šiemet skiriamas ir moksleiviams – rašinių konkurso „Kodėl žmogaus teisės turi būti pagrindas mano gyvenime?“ laureatai diskutuos apie Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos aktualumą šiandien. Forume „Jaunimo linija“ pristatys knygą „Draugo laiškai“, kurioje surinkti tikrų žmonių laiškai ir emocinę pagalbą teikiančių savanorių atsakymai. Diskusijoje bus svarstoma, kodėl emocinė sveikata Lietuvoje stigmatizuojama ir kodėl svarbu nesigėdyti kalbėti apie sunkumus. Forumą užbaigs „Nepatogaus kino“ seansas – bus rodomas režisierės Delphine Dhilly filmas „Seksas be sutikimo“, po jo vyks diskusija

Nacionaliniame žmogaus teisių forume diskutuos daugiau nei 60 šalių ir užsienio ekspertų, visuomenininkų, žurnalistų, politikų, žmogaus teisių aktyvistų, diplomatų, verslo atstovų, moksleivių ir studentų.

Programą rasite čia ›

Trumpai apie renginį

Data gruodžio 10 d.
Laikas 10–20 val.
Vieta įvairios Nacionalinės bibliotekos erdvės
Dalyvavimas dalyvių skaičius ribotas, prašome registruotis čia ›
Organizatoriai Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, Lietuvos neįgaliųjų forumas, Lietuvos Respublikos Seimas, Užsienio reikalų ministerija, Lietuvos Seimo kontrolierių įstaiga, Vytauto Didžiojo universitetas, Žmogaus teisių organizacijų koalicija
Partneriai ir rėmėjai JAV, Kanados, Norvegijos ir Švedijos diplomatinės atstovybės Lietuvoje, Nacionalinė biblioteka, „Jaunimo linija“, RIMI, „Barclays“, Lietuvos žurnalistų sąjunga, „15min.lt, LRT“, „Nanook“, žurnalas „IQ“
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“ › Nacionalinio žmogaus teisių forumo puslapyje ›
Svarbu diskusijose bus užtikrintas lietuvių–anglų, anglų–lietuvių, lietuvių gestų kalbų vertimas

Gegužė
P A T K Pn Š S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Artimiausi renginiai

Parodos

2020 m. gegužės 25 d. – rugpjūčio 30 d.
Bežodžių knygų kolekcija
2020 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2020 m. kovo 5 d. – gegužės 31 d.
Paroda „...nuo šiol vėl Nepriklausoma. Kovo 11“
2020 m. kovo 9 d. – birželio 14 d.
Paroda „Kelias į Laisvę. Lietuva 1988–1991 metais“
2020 m. sausio 31 d. – gegužės 31 d.
Paulinos Mongirdaitės fotografijų paroda

YouTubeFacebookLinkedInInstagram