Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

Filmo „Mes dainuosim“ (rež. Robert Mullan) peržiūra
2019 m. sausio 11 d. 12.00 val. 

Pirmą metų mėnesį Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje bus pristatyti trys lietuvių režisierių filmai. Žiūrovai kino seansuose galės prisiminti Sausio 13-osios įvykius Lietuvoje, įsigilinti į žymios asmenybės Algirdo Juliaus Greimo kino portretą ir leistis į linksmą, ironišką, įspūdingą gyvenimo kelionę. Bibliotekos lankytojai sausio mėnesį pamatys „Mes dainuosim“, „Cherchez Greimas“ (liet. „Ieškoti Greimo“) ir „Gustavo nuotykiai“. Daugiau ›


Filmas „Mes dainuosim“ (rež. Robert Mullan)

Sausio 13-oji, nors ir nėra tikroji Nepriklausomybės atgavimo diena, dažnam lietuviui ji tolygiai reikšminga. Galbūt dėl to, kad tą šiurpią naktį žuvo 13 Lietuvos laisvės gynėjų (dar vienas nuo sunkių sužalojimų mirė vėliau), kurie tapo mūsų valstybės naujausios istorijos laikų didvyriais.

„Mes dainuosim“ – tai vaidybinis filmas apie 1991 m. Sausio 13-osios įvykius Lietuvoje. Pasakojama apie kelias šeimas, sausio 12-osios vakarą skubėjusias iš Ignalinos, Klaipėdos, Kauno ir Medininkų, kad galėtų prisidėti ir ginti savo šalies vardą Vilniuje prie Televizijos bokšto ir Parlamento rūmų. Filme atkurtas ankstus Sausio 13-osios rytas, kai sovietų kariuomenė panaudojo jėgą prieš taikius ir nekaltus protestuotojus. Filmo laidotuvių scenos primins graudžius įvykius Vilniaus Katedros aikštėje ir paskutinėje laisvės gynėjų kelionėje į Antakalnio kapines. Filmas „Mes dainuosim“ baigiasi retorišku klausimu: tankai gali grįžti, ar mes būsime tam pasiruošę?

Robertas Mullanas geriausiai Lietuvoje žinomas kaip filmų „Laiškai Sofijai“, „Gitel“ ir „Mes dainuosim“ režisierius ir scenarijaus autorius. Vaidybinis filmas „Laiškai Sofijai“ 2013 m. pelnė ne vieną „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą. Vaidybinis filmas „Mes dainuosim“ 2016 m. nominuotas „KINFO apdovanojimuose 2016“.

„Mes dainuosim“ filmavosi aktoriai Dovilė Karaliūtė, Ramunė Skardžiūnaitė, Justas Vanagas, Šarūnas Zenkevičius, Agnė Sunklodaitė, Tauras Čižas, Perlis Vaisieta, Janina Gudzinevičiūtė-Radaitienė, Liubomiras Laucevičius, Aistė Diržiūtė, Darius Petkevičius, Justa Valinskas, Eglė Špokaitė, Asta Satnkūnaitė, Eglė Valdkevičiūtė, Evaldas Leskauskas ir kt. Filmo prodiuseris Artūras Dvinelis. Operatorius Dmitrijus Gribanovas. Filmo dailininkas Andrius Zubkaitis.

Vietų skaičius Kino salėje ribotas (22 vietos).

Linkime gerų įspūdžių.

Trumpai apie filmą

Diena
Vieta
Laikas
Filmas
Sausio 11 d.
Kino salė, V a.
12 val.

„Mes dainuosim“
2015 m., vaidybinis, 90 min., lietuvių k., rež. R. Mullan

Filmas „Mes dainuosim“ (rež. Robert Mullan)