Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

Filmo „Leitis“ (rež. Andrius Bartkus) peržiūra ir susitikimas su autoriais
2019 m. vasario 14 d. 18.00 val. 

Paskutinį žiemos sezono mėnesį Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia kino mėgėjus mėgautis įspūdingomis, gyvomis istorijomis. Žiūrėsite meninius, dokumentinius ir istorinius filmus, susitiksite su jų autoriais ir režisieriais. Nepraleiskite progos įgyti žinių, patirti neišdildomų įspūdžių ar prisiminti reikšmingų istorijų. Vasario mėnesio kino programa ›


Filmo „Leitis“ (rež. Andrius Bartkus) peržiūra

Visus mėgstančius istoriją ir kiną kviečiame į istorinio epo „Leitis“ peržiūrą ir susitikimą su šio filmo kūrėjais. „Leita“ – senovinis žodis, reiškiantis kariuomenę. Leičiai – karių luomas, kariuomenės dalis. Filme vaizduojamas XIII a. valstybės kūrimosi priešaušris, metas, kai Lietuva augo ir stiprėjo.

1247 m. į kaimo seniūno sodybą atvyksta elitinis karys – leitis. Kunigaikščio pageidavimu seniūnas privalo organizuoti pasienio žvalgybą. Seniūnas išsiunčia savo sūnų – jauną ir kovose neužgrūdintą jaunuolį, ir šis su leičiu iškeliauja į pasienį. Įprasta užduotis vyrams tampa rimtu išbandymu: grasina ne tik priešo kariai, bet ir neįžengiamose giriose sutiktos keistos, mistinės būtybės. Patirties ir titulo kaina – gyvybė. Tai legendomis ir padavimais apipinta viduramžių Lietuva.

Plačiau apie filmą papasakos patys autoriai – režisierius Andrius Bartkus ir scenarijaus bendraautoris, klubo „Leitgiris“ vadovas Vytautas Navickas.

Režisierius, operatorius, montažo režisierius A. Bartkus. Scenarijaus autoriai Rasa Ylaitė, V. Navickas. Dailininkai V. Navickas, Gitana Striaukaitė. Kostiumų dailininkai V. Navickas, G. Striaukaitė. Muziką kūrė Justinas Štaras. Prodiuseris Saulius Bartkus.

Filmo anonsas ›

Trumpai apie renginį

Diena
Vieta
Laikas
Filmas
Vasario 14 d. Konferencijų salė, V a. 18 val.

„Leitis“
2018 m., istorinė drama, 44 min., rež. A. Bartkus.
Susitikimas su rež. A. Bartkumi ir scenarijaus bendraautoriu V. Navicku.

Naujienos iliustracija