Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

Filmo „Lituanie, mano laisve“ (rež. Martina Jablonskytė) peržiūra ir susitikimas su autore
2019 m. vasario 15 d. 12.00 val. 

Paskutinį žiemos sezono mėnesį Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia kino mėgėjus mėgautis įspūdingomis, gyvomis istorijomis. Žiūrėsite meninius, dokumentinius ir istorinius filmus, susitiksite su jų autoriais ir režisieriais. Nepraleiskite progos įgyti žinių, patirti neišdildomų įspūdžių ar prisiminti reikšmingų istorijų. Vasario mėnesio kino programa ›


Filmo „Lituanie, mano laisve“ (rež. Martina Jablonskytė) peržiūra

Tai dokumentinis filmas apie drąsią avantiūrą 1919 metais Paryžiuje. Istorijos vingiais mus veda linksma, smalsi lietuvė, užaugusi ir baigusi mokslus Paryžiuje. Kartu su ja susipažįstame su įdomiomis asmenybėmis, klaidžiuose archyvų labirintuose ieškome nuotraukų ir kino kadrų, tų išraiškingų detalių, iš kurių kaip mozaiką dėliojame istoriją, nutikusią lygiai prieš šimtą metų. Sekdami dominančios istorijos pėdsakais atsiduriame Paryžiuje, kuris netikėtai pats tampa svarbiu filmo personažu.

Siekdama atskleisti lietuvių delegacijos darbo 1919-ųjų Paryžiaus taikos konferencijoje motyvus ir aplinkybes, kūrėjų komanda ieškojo dokumentinės medžiagos archyvuose, gilinosi į Aldonos Gaigalaitės monografiją „Lietuva Paryžiuje 1919 metais“, Laimono Tapino knygą „Septynios vienatvės Paryžiuje“, Petro Klimo, Juozo Gabrio atsiminimus, Oskaro Milašiaus laiškus ir tekstus, jo poeziją. O. Milašius, lenkų kilmės prancūzų poetas, lietuvių delegaciją pakėlęs į naują lygį, ganėtinai staiga ir mistiškų išgyvenimų įkvėptas, nemokėdamas lietuvių kalbos ir niekada Lietuvoje nebuvęs, ėmė ir pasirinko savo gyvenimą skirti valstybei, kuri politiškai dar net ir neegzistavo. Filme kalbinamas prancūzų istorikas Julienas Gueslinas taikliai ir aktualiai apibendrino, kad pasaulio istorijoje nieko nėra nulemta iš anksto, svarbus kiekvienas žingsnis, kiekviena asmeninė istorija. Tik smulkiems veiksmams susisumavus nutinka didieji istorijos įvykiai.

Filmą pristatys režisierė M. Jablonskytė.

Režisierė M. Jablonskytė. Žurnalistė Akvilė Kabašinskaitė. Operatorius Audrius Zelenius. Garso režisierė Iveta Macevičiūtė. Prodiuserė Teresa Rozanovska.

Filmo anonsas ›

Vietų skaičius Kino salėje ribotas (22 vietos).

Trumpai apie renginį

Diena
Vieta
Laikas
Filmas
Vasario 15 d. Kino salė, V a. 12 val.

„Lituanie, mano laisve“
2018 m., dokumentinis, 62 min., rež. M. Jablonskytė.
Susitikimas su rež. M. Jablonskyte.

Naujienos iliustracija