Telefonas Klaustukas

Renginių kalendorius

Paveikslų ir drožinių paroda „Karalaitė ant stiklo kalno“
nuo 2019 m. vasario 9 d.
iki 2019 m. kovo 13 d.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skaitykloje pristatyta knyga „Karalaitė ant stiklo kalno: dvylika gražiausių lietuvių stebuklinių pasakų ir dar viena“. Išskirtinį lietuviškų pasakų rinkinį iliustravo Marius Jonutis, jo stebinantys paveikslai ir drožiniai papuoš Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skaityklos erdves.

„Atrodytų, kad visos pasakos, sugulusios šioje knygoje, gerai žinomos, vaikystėje ne kartą girdėtos ir skaitytos, daug kartų su jomis džiaugtasi ir verkta, bet ir šiandien jos tokios mielos ir kaskart vis kitokios“, – pasakojo Gytis Vaškelis. Knygų sudarytojas atskleidė, kad M. Jonutis per kelis mėnesius, savęs nestabdydamas, pridrožė kalną paveikslų ir figūrų: paveikslų bent tris dešimtis, figūrėlių, raidžių, kompozicijų – daugiau kaip 70. Viską – šulinėlį, tiltelį, klumpes, šukas, veidrodėlį, devyniagalvį šunį, vienaakę, triakę ir keturakę laumės raganos dukteris, kiekvieną obuolį, dvėselieną, kuri irgi turi savo pavidalą, – galėsite rasti vienoje pasakų knygoje. Fotografas Arūnas Baltėnas kelias dienas sugaišo fotografuodamas tas pasakiškas grožybes – taip M. Jonučio drožiniai tapo iliustracijomis, kurios be jokių specialiųjų technologijų atrodo turinčios erdvinį matmenį ir veržiasi iš knygos.

Knygos pristatymo renginyje išgirsite, kaip buvo kuriama knyga, kaip į ją susiklojo pasakos, kaip jas reikėjo pritaikyti šiuolaikiniam skaitytojui. Sužinosite, kad „goglinti“ yra labai senas lietuviškas žodis, o pasaka „Eglė žalčių karalienė“ iš pradžių vadinosi „Žaltėnė“. Galėsite ne tik pasiklausyti sekamų ir skaitomų pasakų ištraukų, bet ir sužinoti, kur jos saugomos ir kiek jų yra. Kartu bus galima pamatyti dailininko iš medžio drožtas ir į knygą sugulusias figūrėles, tapusias knygos iliustracijomis.

Kviečiame apsilankyti paveikslų ir drožinių parodoje!

Trumpai apie parodą

Data vasario 9 d. – kovo 13 d.
Vieta Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas, I a.
Trukmė 1,5 val.
Dalyvavimas įėjimas laisvas
Partneriai ir rėmėjai Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“