Telefonas Klaustukas

Renginių kalendorius

Meno edukacija „Koliažo faktūros ir tekstūros“
2019 m. kovo 5 d. 17.00 val.

Pavasarį Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia toliau dalyvauti meno edukacijose. Kultūros projektų vadovė Eglė Jovaišaitė tęsia ciklą ir kovo mėnesį supažindins su koliažo faktūromis ir tekstūromis, trijų dimensijų koliažu. Šįkart sukursime jau turinčius apimtį objektus naujuose kontekstuose.

Koliažo faktūros ir tekstūros

Įsijautus į koliažo platybes, savaime taip nutinka, kad tenka nerti giliau. Klijuojant kartono fragmentą prie plastmasinio žaisliuko sienelės, susiformuoja jau įgijęs apimtį objektas, galbūt dėžė. Tai  daiktas erdvėje, jau turintis ribas, sienas, gylį. Žvelgti jau reikia iš visų pusių, net į vidų. Atskiras kūrinys gali būti vadinamas objektu. Vis dėlto nesileisime spekuliuoti madingais terminais, tiesiog patirsime mažųjų plastikos formų atsiradimą iš popieriaus, kartono, nereikalingų audinių ar kitų netikėtų medžiagų.

Estetinis kūrinio formavimas ir išgyvenimas visuomet yra netikėtas. Tai nauja patirtis. Jai atsiverti padeda tinkamas nusiteikimas, pastanga. Naujų priemonių ir medžiagų pritaikymas ugdo taktilinius gebėjimus, leidžia drąsiau ir atviriau komunikuoti su savimi ir sociumu. Kaip visuomet apžvelgsime skirtingų laikotarpių menininkų objektus, erdvines instaliacijas, tinkamas šiai pamokai. Praktinėje dalyje, inspiruoti jau įvykdytų meninių objekto galimybių, kursime ir atrasime autentišką savo suvokimą.

Norėtume pažymėti, kad viena tema išsiplečia į dvi pamokas. Edukacijos lankytojui suteikiama galimybė pirmoje pamokoje pradėti darbą, o kitoje pabaigti.

Būtina registracija. Registracijos formą galite rasti čia ›

Trumpai apie edukaciją

Diena Laikas Trukmė  Vieta Meno edukacija
Kovo 5 d. 17 val. 1,5 val. Meno erdvė, V a. Koliažo faktūros ir tekstūros

Naujienos iliustracija