Telefonas Klaustukas

Renginių kalendorius

Meno edukacija „Trijų dimensijų koliažas“
2019 m. kovo 19 d. 17.00 val.

Pavasarį Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia toliau dalyvauti meno edukacijose. Kultūros projektų vadovė Eglė Jovaišaitė tęsia ciklą ir kovo mėnesį supažindins su koliažo faktūromis ir tekstūromis, trijų dimensijų koliažu. Šįkart sukursime jau turinčius apimtį objektus naujuose kontekstuose.

Trijų dimensijų koliažas

Asambliažas (pranc. assemblage – rinkinys, junginys, sankaupa) – modernizmo dailės rūšis, susijusi su dadaistų, „Fluxus“ krypties meniniais eksperimentais, kai erdviniai kūriniai iš daiktų pritvirtinami ant įrėmintos plokštumos ar sudedami į dėžutes. Asambliažas jungia skulptūros ir tapybos raiškos priemones. Tai trijų dimensijų koliažas. Pasirinkti objektai (pranc. objet trouvé) reljefiškai tvirtinami prie pagrindo – sukuriamas erdvinis-plastinis paveikslas. Čia forma ne modeliuojama iš medžiagos kaip skulptūroje, bet surenkama iš nemeninių objektų, radinių gatvėje ar kitose netikėtose erdvėse. Daiktas toks, koks jis buvo su savo paskirtimi ir funkcija, gali tapti bet kuo. Jis sukuriamas naujame kontekste, tarsi atrišamas nuo ankstesnių „įsipareigojimų“ ir įprasminamas kitaip, kita menine ir estetine mintimi.

Puikus šeštojo ir septintojo dešimtmečių „Fluxus“ menininkas Namas June’as Paikas rinko televizorius ir statė iš jų erdvines konstrukcijas. Arba tai galėjo būti nuavėti batai, palikti gatvėje prie konteinerio išmesti. Tačiau paryčiais, slinkdamas pro šalį, profesionalus asambliažo kūrėjas pastebės šiuos batus ir panaudos juos savo paveiksle, taip aplenkdamas bebatį benamį. Sėkmingai pardavęs kūrinį menininkas įdarbins valkatą ir nupirks jam batus. Beje, paveiksle batų apskritai gali nelikti nė kvapo. Pavyzdys rodo atvirą požiūrį, o tai be galo svarbu ugdyti siekiant kūrybinio mąstymo.

Per pamoką mes neisime į gatves ir nerinksime įdomesnių detalių. Pakaks ramiai dėlioti, jungti, lankstyti ar paklijuoti tai, ką turėsime po ranka.

Norėtume pažymėti, kad viena tema išsiplečia į dvi pamokas. Edukacijos dalyviui suteikiama galimybė pirmoje pamokoje pradėti darbą, o kitoje pabaigti.

Būtina registracija. Registracijos formą galite rasti čia ›

Trumpai apie edukacijas

Diena Laikas Trukmė  Vieta Meno edukacija
Kovo 19 d. 17 val. 1,5 val. Meno erdvė, V a. Trijų dimensijų koliažas

Naujienos iliustracija