Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

Filmo „Romas, Tomas ir Josifas“ (rež. Lilija Vjugina) peržiūra
2019 m. kovo 22 d. 12.00 val. 

Kai literatų iš Maskvos šeima – Liudmila ir Andrejus Sergejevai pirmą kartą atvyko ilsėtis į Palangą, jie net negalėjo įsivaizduoti, kokią įtaką tai turės XX a. literatūros istorijai ir kad jie taps jungiamąja grandimi, savotišku tilteliu „Rytai–Vakarai“, nutiestu sovietiniais laikais.

Palangoje sutuoktiniai susipažino ir susidraugavo su poetu Tomu Venclova, jam netrukus pristatė savo draugą Josifą Brodskį. Pakvietė J. Brodskį atvažiuoti į Vilnių ir jis ėmė dažnai lankytis Lietuvoje, kur ne tik rašydavo puikius eilėraščius, bet ir gydėsi dvasines žaizdas. Lietuvos sostinėje poetas pirmą kartą iš T. Venclovos išgirdo apie lenkų ir lietuvių rašytoją Česlavą Milošą, su kuriuo susipažino jau emigracijoje. Vėliau poetai padėjo T. Venclovai emigruoti iš SSRS.

Šių trijų „amžiaus sūnų“ kai kurie likimų bruožai nuostabiai panašūs. Visi pasitraukė iš Rytų imperijos. Visi gyveno (gyvena) JAV, greičiau tapusiomis bendro likimo vieta, nei vienintele išsigelbėjimo sala. Visi – Amerikos universitetų profesoriai. Du iš jų – Nobelio premijos laureatai. Visus juos sieja ne tik emigrantų likimas, bet ir meilė Lietuvai. „Vilno man yra atskaitos taškas ir galimybė, būtent NORMALUMO GALIMYBĖ“, – rašė Č. Milošas. Tokia pat „normalumo galimybe“ Vilnius tapo ir Josifui Brodskiui.

Filmo pagrindinis rėmėjas Lietuvos Kino Centras. Scenarijaus autorė ir režisierė L. Vjugina. Operatoriai Aleksandra Mamajeva, Kęstutis Plevokas, Andrius Seliuta, Audrius Zelenius. Prodiuserė Teresa Rožanovska.

Filmas bus rodomas lietuvių k. Filmo anonsą galite peržiūrėti čia ›

Vietų skaičius Kino salėje ribotas (22 vietos).