Telefonas Klaustukas

Renginių kalendorius

Frankofonijos dienos Nacionalinėje bibliotekoje. 20 frankofoniškosios literatūros metų lietuvių kalba
2019 m. kovo 28 d. 18.00 val.

Kovo 20-oji – Tarptautinė frankofonijos diena, visame pasaulyje minima nuo 1990 m. Lietuva nuo 2000 m. tapo Tarptautinės Frankofonijos organizacijos nare stebėtoja. Frankofonija simbolizuoja bendrystę, solidarumą ir taiką – šia proga visame pasaulyje organizuojama daugybė šventinių ir kultūrinių renginių. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Prancūzų institutu ir Užsienio reikalų ministerija tarptautinei dienai paminėti paruošė turtingą programą. Lankytojai galės susipažinti su prancūziškąja kasdienybės estetika Lietuvoje, pasinerti į savitas, frankofoniškąsias istorijas ir išgirsti, kaip Kristijono Donelaičio poema „Metai“ skamba prancūziškai. Su visa Frankofonijos dienų programa galite susipažinti čia ›


20 frankofoniškosios literatūros metų lietuvių kalba

Prancūzų institutas Lietuvoje skatina frankofoniškosios literatūros vertimą į lietuvių kalbą pagal Oskaro Milašiaus paramos leidybai programą. Nuo 1998 m. pagal šią programą buvo paremta daugiau kaip 230 knygų leidyba. Šioje kolekcijoje yra ne tik gražiausių prancūzų kalba parašytų klasikinių tekstų, bet ir skaitytojų ar kritikų pamėgtų šiuolaikinių grožinės literatūros kūrinių. Neapeita ir vaikų bei humanitarinė literatūra, suteikianti galimybę praplėsti savo žinias bei geriau pažinti nūdienos pasaulį.

Minint Oskaro Milašiaus paramos leidybos programos dvidešimtmetį Nacionalinėje bibliotekoje kolekciją apžvelgs prof. dr. Genovaitė Dručkutė, prof. dr. Vytautas Bikulčius ir vertėjas, redaktorius Paulius Garbačiauskas. Renginio metu bus dalijamas Lietuvoje pasirodžiusių ir pagal šią programą remtų knygų katalogas. Laukiame pačių įvairiausių skaitytojų Nacionalinės bibliotekos Konferencijų salėje, V a.

Trumpai apie renginį

Data kovo 28 d.
Laikas 18 val.
Vieta Konferencijų salė, V a.
Dalyvavimas įėjimas laisvas
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“

Naujienos iliustracija