Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

Programos „Wernerio Herzogo pasauliai“ filmo „Gašerbrumas – Šviečiantis kalnas“ peržiūra
2019 m. balandžio 11 d. 18.00 val. 

Werneris Herzogas, vienas reikšmingiausių naujojo vokiečių kino režisierių, sukūrė nemažai vaidybinių ir dokumentinių filmų, gavusių daugybę apdovanojimų ir nominacijų. Per ilgai trukusią sėkmingą karjerą W. Herzogas praplėtė kino, kaip meno rūšies, galimybes ir atvėrė platų žanrų spektrą. Jo filmuose nagrinėjama kultūrų ir gyvenamųjų aplinkų įvairovė, psichologiniai žmonių kraštutinumai. Jis žavisi veikėjais, kurie savo noru atsiduria ekstremaliose situacijose ir plečia žmogaus galimybių ribas.

Goethe’s institutas Lietuvoje, bendradarbiaudamas su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, pristato režisieriaus filmų programą. Goethe’s institutas jau trejus metus organizuoja W. Herzogo filmų vertimą ir norėtų režisieriaus filmų archyvą padaryti prieinamą Lietuvos visuomenei. Visi filmai bus rodomi originalo kalba su lietuviškais subtitrais. Keletas lietuviškai subtitruotų filmų plačiajai publikai bus pristatyti pirmą kartą. Daugiau ›


Filmas „Gašerbrumas – Šviečiantis kalnas“ (Gasherbrum – Der leuchtende Berg), 1984 m.

Kelionė į Himalajus garsiojo alpinisto Reinholdo Messnerio pėdomis. R. Messneris kartu su Hansu Kammerlanderiu ketino įveikti dvi 8 tūkstančių metrų aukščio viršukalnes – Gašerbrumą I ir Gašerbrumą II. Ši ekspedicija unikali tuo, kad abi viršukalnės buvo šturmuojamos viena po kitos, be nakvynės stovykloje, be deguonies ir turint tik vieną kuprinę. Pasirengimo laikotarpiu režisierius turėjo progą pasikalbėti su R. Messneriu apie ankstesnes ekspedicijas ir apie dramatišką jo brolio ir kitų alpinistų žūtį. Filme gausu ir paties R. Messnerio filmuotų vaizdų, kurie byloja apie tai, koks pavojingas ir sėkmingas buvo šis sumanymas.

Scenarijaus autorius ir režisierius – W. Herzog. Operatorius – Rainer Klausmann. 2-asis operatorius – Jorge Vignati. Kadrai nuo Karakorumo viršukalnės – Reinhold Messner. Montažo režisierė – Maximiliane Mainka. Garso režisierė – Christine Ebenberger. Muzika: Florian Fricke (Popol Vuh), Renate Knaup, Daniel Fichelscher. Vaidina Reinhold Messner, Hans Kammerlander. Gamintojas – „Lucki Stipetić für Werner Herzog Filmproduktion“. Bendrasis gamintojas – „Süddeutscher Rundfunk“ (Štutgartas). Filmavimo vieta – Karakorumas (Pakistanas). Televizijos premjera (Vokietijoje) – 1985 m. birželio 23 d.

Vokietija, 45 min., 16 mm, spalvotas, 1984 m.

Vietų skaičius Kino salėje ribotas (22 vietos).

Trumpai apie programos „Wernerio Herzogo pasauliai“ filmus

Data Laikas Vieta Filmas
Balandžio 11 d. 18 val. Kino salė, V a. Gašerbrumas – Šviečiantis kalnas (Gasherbrum – Der leuchtende Berg), 1984 m., 45 min.
Balandžio 16 d. 18 val. Kino salė, V a. Nosferatu, nakties vaiduoklis (Nosferatu – Phantom der Nacht), 1978 m., 107 min.
Balandžio 18 d. 18 val. Kino salė, V a. Vodabiai – saulės piemenys (Wodaabe – Hirten der Sonne), 1989 m., 51 min.
Balandžio 23 d. 18 val. Kino salė, V a. Voicekas (Woyzeck), 1979 m., 80 min.
Balandžio 25 d. 18 val. Kino salė, V a.

Tamsos imperijos aidai (Echos aus einem düsteren Reich), 1990 m., 90 min.

Balandžio 30 d. 18 val. Kino salė, V a. Žalioji kobra (Cobra verde), 1987 m., 111 min.
Gegužės 2 d. 18 val. Kino salė, V a. Mano mylimiausias priešas (Mein liebster Feind), 1999 m., 99 min.

Naujienos iliustracija