Telefonas Klaustukas

Renginių kalendorius

Programos „Wernerio Herzogo pasauliai“ filmo „Nosferatu, nakties vaiduoklis“ peržiūra
2019 m. balandžio 16 d. 18.00 val. 

Werneris Herzogas, vienas reikšmingiausių naujojo vokiečių kino režisierių, sukūrė nemažai vaidybinių ir dokumentinių filmų, gavusių daugybę apdovanojimų ir nominacijų. Per ilgai trukusią sėkmingą karjerą W. Herzogas praplėtė kino, kaip meno rūšies, galimybes ir atvėrė platų žanrų spektrą. Jo filmuose nagrinėjama kultūrų ir gyvenamųjų aplinkų įvairovė, psichologiniai žmonių kraštutinumai. Jis žavisi veikėjais, kurie savo noru atsiduria ekstremaliose situacijose ir plečia žmogaus galimybių ribas.

Goethe’s institutas Lietuvoje, bendradarbiaudamas su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, pristato režisieriaus filmų programą. Goethe’s institutas jau trejus metus organizuoja W. Herzogo filmų vertimą ir norėtų režisieriaus filmų archyvą padaryti prieinamą Lietuvos visuomenei. Visi filmai bus rodomi originalo kalba su lietuviškais subtitrais. Keletas lietuviškai subtitruotų filmų plačiajai publikai bus pristatyti pirmą kartą. Daugiau ›


Filmas „Nosferatu, nakties vaiduoklis“ (Nosferatu – Phantom der Nacht), 1978 m.

Vismaras, Bydermejerio stiliaus laikai: Džonatanas Harkeris iš maklerio Renfieldo gauna užduotį nuvykti į Transilvaniją pas grafą Drakulą, nes šis Vismare nori pirkti namą. Nepaisydamas žmonos Liusi nuojautų, rumunų valstiečių ir čigonų perspėjimų, jis iškeliauja į apgriuvusią grafo pilį. Ten jis sužino, kad grafas yra vampyras, kurio naktinių kraugerysčių jis taip pat neišvengia. Džonatanas gali pabėgti tik tada, kai grafas su karstais, pripiltais maru užkrėstos žemės, bus pakeliui į Vismarą. Lavonų laivas, kurio visą įgulą kelionėje pražudė Drakula, įplaukia į uostą...

Režisierius – W. Herzog. Prodiuseris – „Werner Herzog Filmproduktion“. Montažas – Beate Mainka-Jellinghaus. Muzika: Popol Vuh, Florian Fricke, Richard Wagner, Charles Gounod, Vok Ansambli Gordela. Operatoriai Jörg Schmidt-Reitwein, Michael Gast. W. Herzogo scenarijus pagal Henriko Galeeno pjesę ir Bramo Stokerio romaną „Drakula“. Vaidina Klaus Kinski, Isabelle Adjani, Bruno Ganz, Ronald Topor, Jacques Dufilho, Walter Ladengast, Dan van Husen, Carsten Bodinus, Martje Grohmann (-Herzog), Ryk de Goozer ir kiti.

Vokietija, 107 min., 35 mm, spalvotas, 1978 m.

Vietų skaičius Kino salėje ribotas (22 vietos).

Trumpai apie programos „Wernerio Herzogo pasauliai“ filmus

Data Laikas Vieta Filmas
Balandžio 16 d. 18 val. Kino salė, V a. Nosferatu, nakties vaiduoklis (Nosferatu – Phantom der Nacht), 1978 m., 107 min.
Balandžio 18 d. 18 val. Kino salė, V a. Vodabiai – saulės piemenys (Wodaabe – Hirten der Sonne), 1989 m., 51 min.
Balandžio 23 d. 18 val. Kino salė, V a. Voicekas (Woyzeck), 1979 m., 80 min.
Balandžio 25 d. 18 val. Kino salė, V a.

Tamsos imperijos aidai (Echos aus einem düsteren Reich), 1990 m., 90 min.

Balandžio 30 d. 18 val. Kino salė, V a. Žalioji kobra (Cobra verde), 1987 m., 111 min.
Gegužės 2 d. 18 val. Kino salė, V a. Mano mylimiausias priešas (Mein liebster Feind), 1999 m., 99 min.

Naujienos iliustracija