Telefonas Klaustukas

Renginių kalendorius

Programos „Wernerio Herzogo pasauliai“ filmo „Vodabiai – saulės piemenys“ peržiūra
2019 m. balandžio 18 d. 18.00 val. 

Werneris Herzogas, vienas reikšmingiausių naujojo vokiečių kino režisierių, sukūrė nemažai vaidybinių ir dokumentinių filmų, gavusių daugybę apdovanojimų ir nominacijų. Per ilgai trukusią sėkmingą karjerą W. Herzogas praplėtė kino, kaip meno rūšies, galimybes ir atvėrė platų žanrų spektrą. Jo filmuose nagrinėjama kultūrų ir gyvenamųjų aplinkų įvairovė, psichologiniai žmonių kraštutinumai. Jis žavisi veikėjais, kurie savo noru atsiduria ekstremaliose situacijose ir plečia žmogaus galimybių ribas.

Goethe’s institutas Lietuvoje, bendradarbiaudamas su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, pristato režisieriaus filmų programą. Goethe’s institutas jau trejus metus organizuoja W. Herzogo filmų vertimą ir norėtų režisieriaus filmų archyvą padaryti prieinamą Lietuvos visuomenei. Visi filmai bus rodomi originalo kalba su lietuviškais subtitrais. Keletas lietuviškai subtitruotų filmų plačiajai publikai bus pristatyti pirmą kartą. Daugiau ›


Filmas „Vodabiai – saulės piemenys“ (Wodaabe – Hirten der Sonne), 1989 m.

Režisierius W. Herzogas vėl keliauja į Afriką, kur kuria dokumentinį filmą apie vodabius, Sacharos pietuose Sahelio regione gyvenančią klajoklių tautą, kurią dažnai diskriminuoja kaimyninės gentys. Vodabiai save laiko gražiausiais pasaulio žmonėmis ir turi keistų apeigų, per kurias išsidažę ir prašmatniai išsipuošę vyrai šoka ir dainuoja, kad patiktų moterims, kurios per šią grožio ir meilės šventę turi išrinkti patį gražiausią vyrą. Dėl 1984 m. užklupusios baisingos sausros vodabiai buvo priversti palikti Sahelį – ieškodami išsigelbėjimo gražiausi žemės žmonės persikėlė į milžinišką bado ir skurdo teritoriją netoli Alžyro sienos, kur jaučiasi lyg kalėjime.

Scenarijaus autorius ir režisierius – W. Herzog. Operatorius – Jörg Schmidt-Reitwein. Montažas – Maximiliane Mainka. Prodiuseris ir garso režisierius – W. Saxer. Režisieriaus asistentas – Claude Hervaint. Muzika: Charles Gounod, Davin Sänger, Wolfgang A. Mozart, George F. Händel, Giuseppe Verdi. Vaidina klajokliai vodabiai. Gamintojas – „Werner Herzog Filmproduktion“. Bendrieji gamintojai – „Süddeutscher Rundfunk“ (Štutgartas) ir „Arion Productions“. Filmavimo vieta – Pietų Sachara (Nigerio Respublika).

Vokietija, 51 min., 16 mm, spalvotas, 1989 m.

Vietų skaičius Kino salėje ribotas (22 vietos).

Trumpai apie programos „Wernerio Herzogo pasauliai“ filmus

Data Laikas Vieta Filmas
Balandžio 18 d. 18 val. Kino salė, V a. Vodabiai – saulės piemenys (Wodaabe – Hirten der Sonne), 1989 m., 51 min.
Balandžio 23 d. 18 val. Kino salė, V a. Voicekas (Woyzeck), 1979 m., 80 min.
Balandžio 25 d. 18 val. Kino salė, V a.

Tamsos imperijos aidai (Echos aus einem düsteren Reich), 1990 m., 90 min.

Balandžio 30 d. 18 val. Kino salė, V a. Žalioji kobra (Cobra verde), 1987 m., 111 min.
Gegužės 2 d. 18 val. Kino salė, V a. Mano mylimiausias priešas (Mein liebster Feind), 1999 m., 99 min.

Naujienos iliustracija