Renginių kalendorius

Programos „Wernerio Herzogo pasauliai“ filmo „Tamsos imperijos aidai“ peržiūra
2019 m. balandžio 25 d. 18.00 val. 

Werneris Herzogas, vienas reikšmingiausių naujojo vokiečių kino režisierių, sukūrė nemažai vaidybinių ir dokumentinių filmų, gavusių daugybę apdovanojimų ir nominacijų. Per ilgai trukusią sėkmingą karjerą W. Herzogas praplėtė kino, kaip meno rūšies, galimybes ir atvėrė platų žanrų spektrą. Jo filmuose nagrinėjama kultūrų ir gyvenamųjų aplinkų įvairovė, psichologiniai žmonių kraštutinumai. Jis žavisi veikėjais, kurie savo noru atsiduria ekstremaliose situacijose ir plečia žmogaus galimybių ribas.

Goethe’s institutas Lietuvoje, bendradarbiaudamas su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, pristato režisieriaus filmų programą. Goethe’s institutas jau trejus metus organizuoja W. Herzogo filmų vertimą ir norėtų režisieriaus filmų archyvą padaryti prieinamą Lietuvos visuomenei. Visi filmai bus rodomi originalo kalba su lietuviškais subtitrais. Keletas lietuviškai subtitruotų filmų plačiajai publikai bus pristatyti pirmą kartą. Daugiau ›


Filmas „Tamsos imperijos aidai“ (Echos aus einem düsteren Reich), 1990 m.

Žurnalistas Michaelis Goldsmithas, remdamasis įvairių liudininkų pasakojimais, bando kurti diktatoriaus Jeano-Bédelio Bokassos, valdžiusio Centrinės Afrikos Respubliką nuo 1966 m. sausio 1 d. iki 1979 m. rugsėjo 20 d., paveikslą. Kai M. Goldsmithas kaip užsienio korespondentas rengė reportažą apie J. B. Bokassos karūnaciją, jis buvo palaikytas šnipu ir per nesusipratimą įkištas į kalėjimą – telekso pranešimas su jo reportažo tekstu palaikytas užšifruota informacija, nes buvo neįskaitomas. Žurnalistas grįžta į įkalinimo vietą ir tarsi bando atgaivinti ano meto režimo galią. Jis lankosi lemtingose vietose (diktatoriaus vilose, zoologijos sode, kalėjimuose), kalbina paskutinę diktatoriaus žmoną Augustine Assemat, kai kurias kitas iš 18 jo žmonų, nesuskaičiuojamą daugybę vaikų, advokatus, taip pat Davidą Dacką, kuris buvo Centrinės Afrikos Respublikos prezidentas iki J. B. Bokassos ir po jo. Be šios medžiagos rodomi ir archyviniai kadrai iš teismo proceso, per kurį J. B. Bokassa už padarytus nusikaltimus buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos, taip pat nukankintų žmonių nuotraukos ir prašmatnios imperatoriaus karūnavimo ceremonijos vaizdai.

Scenarijaus autorius ir režisierius – W. Herzog. Operatorius – Jörg Schmidt-Reitwein. 2-asis operatorius – Martin Manz. Montažo režisierius – Rainer Standke. Specialusis konsultantas – Michael Goldsmith. Prodiuseris – Walter Saxe. Montažo režisieriaus asistentas – Thomas Balkenhol. Garso režisierius – Harald Maury. Muzika: Béla Bartok, Sergej Prokofjev, Witold Lutoslawski, Dmitrij Šostakovič, Franz Schubert, Johann Sebastian Bach, Esther Lanardier. Vaidina Michael Goldsmith, François Gilbault, Augustine Assemat, Francis Szpiner, David Dacko, Marie-Reine Hassen. Gamintojai – „Sera Filmproduktion“ ir „Werner Herzog Filmproduktion“. Bendrasis gamintojas – „Films Sans Frontiéres“, Paryžius. Filmavimo vieta – Centrinės Afrikos Respublika.

Vokietija, 90 min., 16 mm, spalvotas.

Vietų skaičius Kino salėje ribotas (22 vietos).

Trumpai apie programos „Wernerio Herzogo pasauliai“ filmus

Data Laikas Vieta Filmas
Balandžio 25 d. 18 val. Kino salė, V a.

Tamsos imperijos aidai (Echos aus einem düsteren Reich), 1990 m., 90 min.

Balandžio 30 d. 18 val. Kino salė, V a. Žalioji kobra (Cobra verde), 1987 m., 111 min.
Gegužės 2 d. 18 val. Kino salė, V a. Mano mylimiausias priešas (Mein liebster Feind), 1999 m., 99 min.

Naujienos iliustracija

Liepa
P A T K Pn Š S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Parodos

2020 m. gegužės 25 d. – rugpjūčio 30 d.
Bežodžių knygų kolekcija
2020 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2020 m. liepos 7 d. – liepos 13 d.
Paroda „(Ne)galia, kuri kuria naują teatrą“
2020 m. birželio 11 d. – liepos 19 d.
Paroda „Auksinio skriestuvo istorija: plantenai per šimtmečius“
2020 m. liepos 1 d. – rugsėjo 13 d.
Paroda „Mėlynų gelmių gėlės“
2020 m. birželio 1 d. – rugpjūčio 10 d.
Respublikinė vaikų piešinių paroda „Tautodailės lobynai“

YouTubeFacebookLinkedInInstagram