Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

Programos „Wernerio Herzogo pasauliai“ filmo „Mano mylimiausias priešas“ peržiūra
2019 m. gegužės 2 d. 18.00 val. 

Werneris Herzogas, vienas reikšmingiausių naujojo vokiečių kino režisierių, sukūrė nemažai vaidybinių ir dokumentinių filmų, gavusių daugybę apdovanojimų ir nominacijų. Per ilgai trukusią sėkmingą karjerą W. Herzogas praplėtė kino, kaip meno rūšies, galimybes ir atvėrė platų žanrų spektrą. Jo filmuose nagrinėjama kultūrų ir gyvenamųjų aplinkų įvairovė, psichologiniai žmonių kraštutinumai. Jis žavisi veikėjais, kurie savo noru atsiduria ekstremaliose situacijose ir plečia žmogaus galimybių ribas.

Goethe’s institutas Lietuvoje, bendradarbiaudamas su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, pristato režisieriaus filmų programą. Goethe’s institutas jau trejus metus organizuoja W. Herzogo filmų vertimą ir norėtų režisieriaus filmų archyvą padaryti prieinamą Lietuvos visuomenei. Visi filmai bus rodomi originalo kalba su lietuviškais subtitrais. Keletas lietuviškai subtitruotų filmų plačiajai publikai bus pristatyti pirmą kartą. Daugiau ›


Filmas „Mano mylimiausias priešas“ (Mein liebster Feind), 1999 m.

W. Herzogas, dar būdamas visai jaunas, žavėjosi aktoriumi Klausu Kinskiu. Trylikmetis W. Herzogas kartu su motina gyveno viename Miuncheno-Švabingo pensione, o pamišęs, nuolat triukšmą keliantis K. Kinskis buvo jo kaimynas. Šiame filme W. Herzogas pasakoja, kaip kartą K. Kinskis užsidarė vonios kambaryje ir dvi dienas viską daužė tol, kol aplink teliko dulkės.

Filmas „Mano mylimiausias priešas“ pasakoja apie aplinkiniams nesuprantamą W. Herzogo ir paslaptingojo aktoriaus K. Kinskio neapykantos kupiną meilę, apie didelį aktoriaus ir režisieriaus pasitikėjimą vienas kitu ir apie ketinimus nužudyti vienas kitą. Tai pagarbos išreiškimas priešininkui, kuris taip pat gali būti geriausias draugas.

Režisierius – W. Herzog. Prodiuseris – „Werner Herzog Filmproduktion“, „Cafe Production“, „Zefir Film Kooproduction“ BBC užsakymu, bendradarbiaujant WDR, „Arte“, BR, YLE ir „Independent Film Channel“. Operatorius – Peter Zeitlinger. Scenarijaus autorius – W. Herzog. Montažas – Joe Bini. Muzika – Popol Vuh. Pasakoja – W. Herzog. Dalyvauja Claudia Cardinale, Justo Gonzales, W. Herzog, Klaus Kinski, Eva Mattes, Benino Moreno Placido, Beat Presser, Guillermo Rios, Andres Vicente.

Vokietija, 99 min., 35 mm, spalvotas

Vietų skaičius Kino salėje ribotas (22 vietos).

Trumpai apie programos „Wernerio Herzogo pasauliai“ filmą

Data Laikas Vieta Filmas
Gegužės 2 d. 18 val. Kino salė, V a. Mano mylimiausias priešas (Mein liebster Feind), 1999 m., 99 min.

Naujienos iliustracija