Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

„Kelias į namus“ su Stasiu Eidrigevičiumi
2019 m. balandžio 26 d. 12.00 val. 

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su LRT kviečia balandžio mėnesį keliauti į žymių Lietuvos kultūros žmonių namus. Dokumentinis ciklas „Kelias į namus“ – apybraižos, kuriose aplankysime garsių žmonių tėviškes, jiems ypač brangias Lietuvos vietas. Kelionėje patys sau atsakysime į klausimus, kokios aplinkybės, kokie įvykiai ir žmonės lėmė jų kūrybinį kelią. Tai ir kelionė laiku – kai grįžtama į vaikystę, mokyklos, jaunystės metus – kuri padės analizuoti išskirtinių asmenybių likimus.

Dokumentinis ciklas „Kelias į namus“ buvo ne kartą apdovanotas Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) radijo ir televizijos laidų konkurse „Pragiedruliai“. Net trys kūrybinės grupės sukurti pasakojimai laimėjo geriausių televizijos laidų konkurso „Pragiedruliai“ premiją: apie rašytoją Birutę Jonuškaitę, aktorę Gražiną Balandytę ir dailininkus brolius dvynius Algirdą ir Remigijų Gataveckus, užaugusius vaikų namuose. Šie menininkai apybraižose „Kelias į namus“ atvirai, jautriai papasakojo apie savo vaikystės ir jaunystės patirtis.

Kūrybinė grupė užfiksavo daugiau nei 100 iškilių Lietuvos kultūros žmonių, todėl „Kelią į namus“ drąsiai galima vadinti Lietuvos kultūros metraščiu. Kiekvieną balandžio–birželio mėnesio penktadienį 12 val. Nacionalinėje bibliotekoje bus galima  pažiūrėti dokumentinę apybraižą „Kelias į namus“. Iš viso jų parodysime net dešimt.

Kūrybinė grupė: scenarijaus autorės, redaktorės Ingrida Laimutytė ir Ginta Liaugminienė, pagrindinis vaizdo ir garso operatorius Haroldas Klevinskas, režisierius Aleksas Matvejevas.


„Kelias į namus“ su Stasiu Eidrigevičiumi

Vienas žinomiausių šiuolaikinių lietuvių dailininkų, grafikas ir režisierius ne tik atvers savo dirbtuvių duris, bet ir leis peržvelgti tėviškėje užfiksuotas nuotraukas. Menininko sūnus Ignacy Eidrigevičius atviravo, kad sunku atsakyti į klausimą, ar tėvas lenkas, ar lietuvis, dažniausiai jis prisistato europiečiu. Kelionė į Vilanovą leis pasižvalgyti po Varšuvos plakatų muziejų, o vėliau vyksime į Trakus, kur žvilgtelsime į tuo metu ten vykusią dailininko parodą.

Apybraižos bus rodomos lietuvių k. Vietų skaičius Kino salėje ribotas (22 vietos).

Trumpai apie filmą

Diena
Laikas
Vieta
Filmas
Balandžio 26 d. 12 val. Kino salė, V a.

„Kelias į namus“ su Stasiu Eidrigevičiumi
2016 m., dokumentinis, 31 min., rež. A. Matvejevas

Naujienos iliustracija