Renginių kalendorius

Debatai Nacionalinėje bibliotekoje – išmokime debatuoti
2019 m. balandžio 11 d. 16.30 val.

Nuo pat seniausių laikų diskusijos yra įprasta žmonių gyvenimo dalis: diskutuojama šeimoje, bendruomenėse, politikos ar verslo organizacijose. Viena iš seniausių diskusijų formų – debatai, tai kalbos menas, kurio tikslas yra mokytis, kaip įtikinti auditoriją, kad kalbėtojo pozicija aktualiu klausimu yra svaresnė nei oponentų pozicija. Bet ar tai viskas, ką gali suteikti debatai? Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka tęsia debatų mokymo programą lankytojams ir kviečia į balandžio mėnesio užsiėmimus.

Dalyvaudami šiuose mokymuose susipažinsite, kas yra debatai, ir galėsite patys įsijausti į politikų ir visuomenininkų vaidmenį – debatuodami nagrinėti valstybei, bendruomenei ar konkrečiam žmogui svarbius klausimus. Mokydamiesi argumentuotai ir sklandžiai dėstyti mintis, įsiklausyti į priešingą nuomonę ir kritiškai vertinti pateikiamus argumentus, suprasite, kodėl debatuojame ir kuo gauti įgūdžiai gali praversti net kasdieninėse gyvenimo situacijose.

Programos kūrėja – Paslaugų departamento vyriausioji bibliografė Marija Pečiulytė, buvusi ISM vadybos ir ekonomikos universiteto debatų klubo prezidentė, turi žinių ir įgūdžių, kuriais noriai pasidalins su mokymų dalyviais.

„Mūsų mokymai tikrai nebus formalūs: neateis lektoriai, kurie auditorijai pasakos, kaip ir kas turi būti mąstoma, o kiti tik sėdės ir klausys. Mūsų tikslas – paskatinti užsiėmimų dalyvius tapti tais pranešėjais ir klausytojais, kad jie vienas iš kito mokytųsi – tiek iš klaidų, tiek iš gerų pavyzdžių. Esu tikra, kad kiekvienas žiūri TV žinias, skaito, domisi gyvenimu, supranta vyraujančias moralės normas, tereikia tik pristatyti esminius debatavimo aspektus ir argumentavimo principus, tam, kad kiekvienas galėtų kurti argumentus paskirtai temai ir dalyvautų debatuose. Mano vaidmuo bus pristatyti taisykles, prižiūrėti, kad jų būtų laikomasi, laikytųsi laiko limito ir pan. Taip pat duosiu patarimų, kaip geriau pateikti savo argumentus ar pristatymą“, – sako M. Pečiulytė. Mokymuose bus aptarti tokie debatavimo aspektai: debatavimo ir retorikos istorija (Antikos ir modernieji debatai); kritinio mąstymo / informacijos analizavimo įgūdžiai; struktūrizuoto kalbėjimo mokymasis; argumentavimas (argumentų tipai ir trūkumai, emociniai ir loginiai argumentai).

Registruokitės ir dalyvaukite.

Trumpai apie mokymus

Data
ketvirtadieniais – balandžio 4, 11, 25 d.
šeštadieniais – balandžio 6, 13 d.
Laikas
ketvirtadieniais ­– 16.30 val., šeštadieniais – 13.00 val.
Vieta
Meno erdvė, V a.
Trukmė
1,5–2 val.
Dalyvavimas
būtina registracija
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“

Rugsėjis
P A T K Pn Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Parodos

2020 m. rugsėjo 17 d. – spalio 23 d.
Iliustracijų paroda „Pažiūrėk, ar skamba“
2020 m. liepos 28 d. – spalio 4 d.
Inos Budrytės paroda „Sapnai kiekvienai dienai“
2020 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2020 m. rugsėjo 22 d. – lapkričio 22 d.
Nacionalinės bibliotekos darbuotojų kūrybos paroda
2020 m. rugpjūčio 24 d. – spalio 3 d.
Paroda „Pašventęs visas savo jėgas šalies švietimui ir laisvei“
2020 m. rugpjūčio 31 d. – rugsėjo 27 d.
Paroda „XX a. pradžios Vilniaus vaizdai“
2020 m. rugsėjo 7 d. – spalio 4 d.
Vieno eksponato parodoje pirmasis istorinis romanas apie Lietuvą

YouTubeFacebookLinkedInInstagram