Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

Balandžio mėnesio meno edukacijos
2019 m. balandžio 23 d. 17.00 val.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka tęsia meno edukacijų ciklą. Edukacijų vedėja, menininkė Eglė Jovaišaitė balandžio mėnesį kvies kartu išmėginti senąsias popieriaus gaminimo technologijas ir susipažinti su vaizduojamojo meno šaka – monotipija.

Balandžio 23 d. ir 30 d. 17 val. – Monotipija

Kita šiuolaikiškai taikoma ir integruojama klasikinė technika yra monotipija (mono + gr. τυπος atspaudas) – spaudos technologija, kuria yra padaromas tik vienas atspaudas. Kiekvienas atspaudas unikalus ir originalus, antro tokio paties sukurti neįmanoma, todėl ši patirtis be galo intriguojanti. Tai yra vienas vienintelis bandymas ir tam tikra maloni rizika. Rezultatą pamatysite čia ir dabar.

Pati technologija gali būti naudojama ne tik klasikinės grafikos spaudinyje, bet ir perkeliama į tapybos sritį. Kuriant šiuo būdu, meninės išraiškos siekiama spalvų deriniais, tonų perėjimais, kitais niuansais.

Grafinės monotipijos raiškos priemonės – įvairaus sodrumo tonai ir linijos. Atspaudžiant paprastai naudojama stiklo plokštė. Nupiešto vaizdo dešinė ir kairė pusės atspaude bus pasikeitę vietomis. Be stiklo plokštės, gali būti naudojamas storesnis kartonas ar net šaukštas, arba bet kuris kietas paviršius.

Taip galima kurti paprastus ekslibrisus, vienos spalvos atspaudus, naudoti faktūrines, reljefines medžiagas. Tai yra vienas iš daugelio būdų, kurį galima naudoti kuriant ir atspaudžiant monotipijas mišriu būdu, harmoningai derinant visas monotipijų rūšis.

Reikalinga registracija:

Trumpai apie edukacijas

Diena
Laikas
Trukmė
Vieta
Meno edukacija
Balandžio 23 d.
17 val.
1,5 val.
Meno erdvė, V a.
Balandžio 30 d.
17 val.
1,5 val.
Meno erdvė, V a.