Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

Renginys, skirtas estų literatūros klasikui A. Hansenui Tammsaare’i ir jo kūrybai
2019 m. gegužės 3 d. 17.00 val.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Estijos ambasada Vilniuje ir leidykla „Krantų redakcija“ maloniai kviečia į šiais metais išleistos estų literatūros klasiko Antono Hanseno Tammsaare’s penkiatomio epinio romano „Tiesa ir teisingumas“ IV knygos pristatymą.

Rašytojas (tikrasis vardas ir pavardė – Antonas Hansenas, 1878–1940) yra vienas iškiliausių estų literatūros klasikų. Reikšmingiausias jo kūrinys – penkiatomis epinis romanas „Tiesa ir teisingumas“ (1926–1933). Romanas vaizduoja XIX ir XX amžių sandūros Estijos visuomenės raidą, atskleidžia plačią kaimo ir miesto gyvenimo panoramą. Pasak prancūzų literatūrologo Philippe’o Chardino, „Tiesa ir teisingumas“, viena vertus, yra nacionalinis epas, kita vertus, tai „kosmopolitinis“ romanas, kurį parašė Europos kultūra persismelkęs autorius. Kūrinys sudaro išskirtinę ir originalią kelių europietiškų kultūros žanrų sintezę. Ketvirtoje romano dalyje veiksmas vyksta jau nepriklausomoje Estijoje, Taline, ekonomikos krizės metais. Kūrinyje vaizduojama pagrindinio veikėjo Indreko Paso ir jo žmonos Karinos santuokos drama. Kova dėl asmeninės laimės atveda Indreką į sunkią dvasinę krizę. Didelę įtaką tam turėjo ir visa aplinka, išgyvenanti aukščiausią dvasinių vertybių devalvaciją.

Renginyje dalyvaus Vytauto Didžiojo universiteto Kultūrų studijų katedros profesorė dr. Sigutė Radzevičienė, literatūrologė Rima Pociūtė, knygos vertėja Danutė Sirijos Giraitė.

Pokalbį moderuos humanitarinių mokslų dr. Helmutas Šabasevičius.

Trumpai apie renginį

Data gegužės 3 d.
Laikas 17 val.
Vieta Meno erdvė, V a., 535 kab.
Trukmė 1,5 val.
Dalyvavimas įėjimas laisvas
Organizatorė leidykla „Krantų redakcija“
Partnerė Estijos ambasada Vilniuje
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“

 

Naujienos iliustracija