Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

Kritinio mąstymo mokymai „Išmokime debatuoti“
2019 m. gegužės 21 d. 17.30 val.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka tęsia debatų mokymų programą lankytojams ir kviečia į gegužės mėnesio užsiėmimus.

Nuo pat seniausių laikų diskusijos yra įprasta žmonių gyvenimo dalis: diskutuojama šeimose, bendruomenėse, politikos ar verslo organizacijose. Viena iš seniausių diskusijų formų – debatai. Tai kalbos menas, kurio tikslas yra mokytis, kaip įtikinti auditoriją, kad kalbėtojo pozicija aktualiu klausimu yra svaresnė nei oponentų. Bet ar tai viskas, ką gali suteikti debatai?

Dalyvaudami šiuose mokymuose sužinosite, kas yra debatai, ir galėsite patys įsijausti į politikų ir visuomenininkų vaidmenį – debatuodami nagrinėti valstybei, bendruomenei ar konkrečiam žmogui svarbius klausimus. Mokydamiesi argumentuotai ir sklandžiai dėstyti mintis, įsiklausyti į priešingą nuomonę ir kritiškai vertinti pateikiamus argumentus, suprasite, kodėl debatuojame ir kuo gauti įgūdžiai gali praversti net kasdienėse gyvenimo situacijose.

Programos kūrėja – Nacionalinės bibliotekos Paslaugų departamento vyriausioji bibliografė Marija Pečiulytė, buvusi ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Debatų klubo prezidentė, turi žinių ir įgūdžių, kuriais noriai pasidalins su mokymų dalyviais.

„Mūsų mokymų tikslas – paskatinti užsiėmimų dalyvius tapti pranešėjais ir klausytojais, kad jie vienas iš kito mokytųsi – tiek iš klaidų, tiek iš gerų pavyzdžių. Esu tikra, kad kiekvienas žiūri žinias, skaito, domisi gyvenimu, supranta vyraujančias moralės normas, tereikia tik pristatyti esminius debatavimo aspektus ir argumentavimo principus, kad kiekvienas galėtų kurti argumentus paskirta tema, dalyvautų debatuose ir ugdytų kritinį mąstymą“, – sako M. Pečiulytė. 

Mokymuose bus aptarti įvairūs debatavimo aspektai: debatavimo ir retorikos istorija (Antikos ir modernieji debatai); kritinio mąstymo ir informacijos analizavimo įgūdžiai; struktūrinio kalbėjimo mokymasis; argumentavimas (argumentų tipai ir trūkumai, emociniai ir loginiai argumentai).

Trumpai apie mokymus

Data gegužės 7, 14, 21, 28 d.
Laikas 17.30 val.
Vieta Meno erdvė, V a., 535 kab.
Trukmė 1,5–2 val.
Dalyvavimas būtina registracija
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“

Naujienos iliustracija