Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

„Kelias į namus“ su Rimantu Kmita
2019 m. gegužės 3 d. 12.00 val. 

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su LRT kviečia keliauti į žymių Lietuvos kultūros žmonių namus. Dokumentinis ciklas „Kelias į namus“ – apybraižos, kuriose aplankysime garsių žmonių tėviškes, jiems ypač brangias Lietuvos vietas. Kelionėje patys sau atsakysime į klausimus, kokios aplinkybės, kokie įvykiai ir žmonės lėmė jų kūrybinį kelią. Tai ir kelionė laiku – kai grįžtama į vaikystę, mokyklos, jaunystės metus. Ji padės analizuoti išskirtinių asmenybių likimus.

Dokumentinis ciklas „Kelias į namus“ buvo ne kartą apdovanotas Lietuvos radijo ir televizijos komisijos radijo ir televizijos laidų konkurse „Pragiedruliai“. Net trys kūrybinės grupės sukurti pasakojimai laimėjo geriausių televizijos laidų konkurso „Pragiedruliai“ premiją: apie rašytoją Birutę Jonuškaitę, aktorę Gražiną Balandytę ir dailininkus brolius dvynius Algirdą ir Remigijų Gataveckus, užaugusius vaikų namuose. Šie menininkai apybraižose „Kelias į namus“ atvirai, jautriai papasakojo apie savo vaikystės ir jaunystės patirtis.

Kūrybinė grupė užfiksavo daugiau nei 100 iškilių Lietuvos kultūros žmonių, todėl „Kelią į namus“ drąsiai galima vadinti Lietuvos kultūros metraščiu. Penktadieniais 12 val. Nacionalinėje bibliotekoje bus galima pažiūrėti dokumentinę apybraižą „Kelias į namus“.

Kūrybinė grupė: scenarijaus autorės, redaktorės Ingrida Laimutytė ir Ginta Liaugminienė, pagrindinis vaizdo ir garso operatorius Haroldas Klevinskas, režisierius Aleksas Matvejevas.


„Kelias į namus“ su Rimantu Kmita

Kartu su poetu, prozininku Rimantu Kmita keliausime į Šiaulius. „Aš nekalbėsiu kažkaip ypatingai, kad labai myliu  Šiaulius, pasiilgstu ir noriu grįžti į juos gyventi. Visą laiką ir sukasi variantai, kas būtų, jeigu būtų, jeigu dabar, pavyzdžiui, grįžtum gyventi. Man atrodo, kad aš įsimylėjau tuos Šiaulius, apie kuriuos rašiau.“ Rašytojas pasidalins prisiminimais apie Šiaulių gyvenimą pirmaisiais Nepriklausomybės metais, sugulusiais į jo knygą „Pietinia kronikas“, apsilankys savo mokykloje, susitiks su kūno kultūros mokytoju bei regbio treneriu ir pakvies susipažinti su savo mama Elena Kmitiene. R. Kmita aistringas regbio žaidėjas. Aistra šiam žaidimui kilo jau mokyklos metais. „Regbis – tokia sporto šaka, kai reikia naglumo ir vyriško charakterio, tai tą charakterį jis tada turėjo“, – prisimins kūno kultūros mokytojas Jonas Klapatauskis.

Apybraižos bus rodomos lietuvių k. Vietų skaičius Kino salėje ribotas (22 vietos).

Trumpai apie filmą

Diena
Laikas
Vieta
Filmas
Gegužės 3 d. 12 val. Kino salė, V a.

„Kelias į namus“ su Rimantu Kmita
2017 m., dokumentinis, 31 min., rež. A. Matvejevas

Naujienos iliustracija