Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

„Kelias į namus“ su Rasa Samuolyte
2019 m. gegužės 31 d. 12.00 val. 

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su LRT kviečia keliauti į žymių Lietuvos kultūros žmonių namus. Dokumentinis ciklas „Kelias į namus“ – apybraižos, kuriose aplankysime garsių žmonių tėviškes, jiems ypač brangias Lietuvos vietas. Kelionėje patys sau atsakysime į klausimus, kokios aplinkybės, kokie įvykiai ir žmonės lėmė jų kūrybinį kelią. Tai ir kelionė laiku – kai grįžtama į vaikystę, mokyklos, jaunystės metus. Ji padės analizuoti išskirtinių asmenybių likimus.

Dokumentinis ciklas „Kelias į namus“ buvo ne kartą apdovanotas Lietuvos radijo ir televizijos komisijos radijo ir televizijos laidų konkurse „Pragiedruliai“. Net trys kūrybinės grupės sukurti pasakojimai laimėjo geriausių televizijos laidų konkurso „Pragiedruliai“ premiją: apie rašytoją Birutę Jonuškaitę, aktorę Gražiną Balandytę ir dailininkus brolius dvynius Algirdą ir Remigijų Gataveckus, užaugusius vaikų namuose. Šie menininkai apybraižose „Kelias į namus“ atvirai, jautriai papasakojo apie savo vaikystės ir jaunystės patirtis.

Kūrybinė grupė užfiksavo daugiau nei 100 iškilių Lietuvos kultūros žmonių, todėl „Kelią į namus“ drąsiai galima vadinti Lietuvos kultūros metraščiu. Penktadieniais 12 val. Nacionalinėje bibliotekoje bus galima pažiūrėti dokumentinę apybraižą „Kelias į namus“.

Kūrybinė grupė: scenarijaus autorės, redaktorės Ingrida Laimutytė ir Ginta Liaugminienė, pagrindinis vaizdo ir garso operatorius Haroldas Klevinskas, režisierius Aleksas Matvejevas.


„Kelias į namus“ su Rasa Samuolyte

„Aktorius nėra atlikėjas, aktorius yra kūrėjas, nes jeigu tu atlikinėtum komandas, tai ir būtų siauras, neįdomus niekam reikalas ir tada tu pats ribotai jaustumeisi“, – sako iš Panevėžio kilusi garsi Lietuvos aktorė Rasa Samuolytė. „Kelias į namus“ prasidės pašte, vietoje, kur studentiškais metais R. Samuolytė skambindavo į tėvų namus mamai, pasibaigus stipendijai ar tiesiog norėdama pasiguosti, ir suks į R. Samuolytė vaikystės miestą Panevėžį. Kartu su savo vaikystės studijos draugais aktoriumi Donatu Juzėnu ir aktore Sandra Juzėniene keliaus į Panevėžio vyskupijos Sielovaidos centrą, kur tuomet buvo įsikūrusi dramos studija, čia ir prasidėjo jos, kaip aktorės, karjera. Taip pat užsuks pas aktorę Gražiną Urbonavičiūtę ir jos sūnų Šarūną, pas kuriuos lėkdavo kiekvieną kartą atvykusi iš Vilniaus į Panevėžį. G. Urbonavičiūtė ištrauks šūsnį laiškų, kuriuos R. Samuolytė rašydavo G. Urbonavičiūtei, tai nustebins pačią R. Samuolytę. Juk šiais laikais niekas laiškų neberašo.

Apybraižos bus rodomos lietuvių k. Vietų skaičius Kino salėje ribotas (22 vietos).

Trumpai apie filmą

Diena
Laikas
Vieta
Filmas
Gegužės 31 d. 12 val. Kino salė, V a.

„Kelias į namus“ su Rasa Samuolyte
2018 m., dokumentinis, 31 min., rež. A. Matvejevas

Naujienos iliustracija