Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

Meno edukacija „Kūrinių peržiūra ir aptarimas“
2019 m. gegužės 9 d. 17.00 val.

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje jau beveik 9 mėnesius vyksta kūrybiškumą išlaisvinančios meno edukacijos. Gana intensyvus mokymų ciklas kiekvieną savaitę kviesdavo kūrybinguosius lankytojus realizuoti savas idėjas. Edukacijų vedėja menininkė Eglė Jovaišaitė gegužės mėnesį kvies į edukacijos dalyvių kūrinių peržiūrą, susitikimą su akvarelės tapytoju Tomu Raimundu Jovaiša ir kartu keliauti akvarelės kūrimo keliu.


Kūrinių peržiūra ir aptarimas

Meno edukacijų ciklo dalyviai – vyresnių klasių moksleiviai ar senjorai – kiekvienos pamokos metu galėdavo susipažinti su vis kita dailės kompozicijos tema, į ją pasigilinti. „Visas ciklas apėmė mokymąsi dirbti su pieštuku, tušu, akvarele, guašu. Komponuoti pradėjome nuo taško. Vėliau jis pajudėjo, perėjo į liniją, ši susiformavo į figūras ir formas. Atsirado spalva, dėmė, vienos spalvos tapyba – monochromija, spalviniai deriniai. Mes susipažinome su natiurmortu, koliažu, asambliažu, popieriaus gamyba, monotipija. Teorinė ir praktinė dalys turėjo savo klasikinį pagrindą – tai modernistinės tapybos, Rytų šalių kūrėjų meninė patirtis, kuri nurodė, kaip reikia komponuoti paveikslą“, – pasakoja edukacijų vedėja E. Jovaišaitė.

Dar nesibaigus šių metų meno edukacijų ciklui, kilo noras parodyti nueito kelio rezultatus. Kūrinių peržiūroje bus galima susipažinti su meno edukacijų dalyvių darbais, kurie bus sugrupuoti pagal temas. Darbus po renginio edukacijų dalyviai galės atsiimti. Visi besidomintieji menu galės dalyvauti darbų ir kompozicijos užduočių aptarime bei diskusijoje.

Renginys be registracijos.

Trumpai apie meno edukaciją

Diena Laikas Trukmė Vieta Renginio turinys
Gegužės 9 d. 17 val. 1,5 val. Meno erdvė, V a. Kūrinių peržiūra ir aptarimas

Naujienos iliustracija