Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

Susitikimas su akvarelės tapytoju Tomu Raimundu Jovaiša
2019 m. gegužės 16 d. 17.00 val.

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje jau beveik 9 mėnesius vyksta kūrybiškumą išlaisvinančios meno edukacijos. Gana intensyvus mokymų ciklas kiekvieną savaitę kviesdavo kūrybinguosius lankytojus realizuoti savas idėjas. Edukacijų vedėja menininkė Eglė Jovaišaitė gegužės mėnesį kvies į edukacijos dalyvių kūrinių peržiūrą, susitikimą su akvarelės tapytoju Tomu Raimundu Jovaiša ir kartu keliauti akvarelės kūrimo keliu.


Susitikimas su akvarelės tapytoju Tomu Raimundu Jovaiša

Paskutinį pavasario mėnesį – gegužę – spalvos gamtoje persišviečia ir dengia viena kitą. Tai – laikas, kai vieni augalai jau pradeda žydėti, kiti tik skleidžiasi. Tokia skaidrumo ir erdviškumo būsena lengvai randa savo išraišką akvarelinėje tapyboje. Meno edukacijoje turėsime retą galimybę susitikti ir pabendrauti su akvarelės tapytoju Tomu Raimundu Jovaiša. Dailininkas konstruktyviai ir kartu poetiškai pasidalins savo kūrybine patirtimi, atsakys į rūpimus klausimus, pasiūlys nuodugnesnį akvarelinės tapybos suvokimą.

Akvarelė (lot. aqua, it. acqua – vanduo) – tapybos technika, kai liejama vandenyje ištirpintais, itin skaidriais dažais. Vandeniniai dažai gaminami iš smulkiai sutrintų augalinės, gyvulinės kilmės arba cheminių pigmentų ir vandenyje tirpaus rašiklio su kai kuriomis priemaišomis (medumi, glicerinu ir konservuojančiomis medžiagomis, dažniausiai fenolu). Akvarelės technika buvo puikiai žinoma jau senovės Egipte: šia technika ant papiruso buvo vaizduojamos scenos iš mirusiųjų gyvenimo. Akvarelės raida labai suaktyvėjo Atgimimo epochoje. Tuo metu šios technikos ribų ieškojo vokiečių dailininkas Albrechtas Düreris (1471–1528). Šiuolaikinės lietuvių akvarelinės tapybos pradžia siejama su pirmosiomis lietuvių dailės parodomis, kuriose buvo eksponuojamos M. K. Čiurlionio, Antano Žmuidzinavičiaus akvarelės. Kaip žanras, akvarelė susiformavo XX a. trečiajame dešimtmetyje. Ypatingi nuopelnai šioje srityje tenka Kajetonui Sklėriui, atskleidusiam iki tol lietuvių dailėje neregėtas akvarelės galimybes, Jonui Buračui, kuris akvarelės meno mokėsi Paryžiaus salonuose.

Reikia registruotis ›

Trumpai apie meno edukaciją

Diena Laikas Trukmė Vieta Renginio turinys
Gegužės 16 d. 17 val. 1,5 val. Meno erdvė, V a. Susitikimas su akvarelės tapytoju Tomu Raimundu Jovaiša

Naujienos iliustracija