Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

Meno edukacija „Prisiminimų dėžutė“ – „Vėjas ir uola“
2019 m. gegužės 28 d. 17.00 val.

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pradedamas naujas meno edukacijų ciklas „Prisiminimų dėžutė“. Šis keturių pamokų ciklas išsiskiria tuo, kad edukacijų metu mokomoji medžiaga, t. y. originalios knygos, bus demonstruojama iš bibliotekos fondų.

Remiantis amerikiečių menininko Josepho Cornellio kūryba, galima sukurti integralų meno ir dailės pradmenų mokymosi metodą. Edukacijų lankytojai ne tik atliks geometrinės kompozicijos užduotis popieriaus lape, bet ir perkels kūrybinį mąstymą į erdvę – kurs asambliažą. Baigiamasis vaizdas apsiribos nedidele dėže, kurioje bus sukomponuoti objektai. Visa tai bus sukurta iš nebenaudojamų dėžučių, popieriaus, kartono, medžiagų atraižų.

J. Cornellis kūrė Jungtinėse Amerikos Valstijose (1903–1972). Jį inspiravo renesanso laikų prisiminimų dėžutės. Į jas žmonės dėdavo laiškus, kvepalų buteliukus, plunksnakočius, plaukų sruogas, įvairius niekučius. Menininkas savaip perteikė šiuos atminties objektus – neiliustratyviai, konceptualiau. Menotyrininkai jo kūrybą bandė apibrėžti kaip poetinio dadaisto, „Fluxus“, popmeno atstovo, kūrusio asambliažus. J. Cornellio objektai – tai kasdienybės atspindžiai, buities daiktai, jaukiai „sudėti“ į rėmus ar seną vonios spintelę. Čia galima naujai atrasti ir transcenduoti šią nebenaudojamų daiktų poetiką.

Gegužės 28 d. 17 val. – Vėjas ir uola

Antroje pamokoje žaismingi ir atsipalaidavę, tačiau visiškai susikaupę studijuosime tris pagrindines formas – trikampį, kvadratą ir apskritimą meninėje kompozicijoje. Šios pagrindinės formos atsiskleidžia mūsų stebimo menininko J. Cornellio kūryboje. Analizuodami jo darbus, klausydamiesi muzikos, nesunkiai suvoksime šių formų svarbą kompozicinėje struktūroje. Išmoksime „skaityti“ paveikslą, kai pamatysime didelių ir mažų formų santykius, nustatysime, kur yra kūrinio svorio centras ir kur link veda kompoziciniai elementai.

Reikia registruotis ›

Trumpai apie edukacijas

Diena Laikas Trukmė Vieta Meno edukacija
Gegužės 14 d. 17 val. 1,5 val. Muzikavimo erdvė, V a. Jaunaties dienoraštis
Gegužės 28 d. 17 val. 1,5 val. Muzikavimo erdvė, V a. Vėjas ir uola