Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

Koncertas „Gražiausi Stanislovo Moniuškos vokaliniai kūriniai“
2019 m. gegužės 24 d. 15.00 val.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka vykdo edukacinį projektą „Klausomės Stanislovo Moniuškos“ (UNESCO minimai kompozitoriaus 200-ųjų gimimo metinių sukakčiai). Maloniai kviečiame į vieną iš šio ciklo renginių – ansamblio „RAMuzika“ koncertą, kuriame skambės gražiausi kompozitoriaus vokaliniai kūriniai.

„Vilniuje tuo metu buvo labai populiarus fortepijonas. Pavasarį ir vasarą beveik iš kiekvieno namo sklido fortepijono garsai ir dainos. Kompozitoriui kilo mintis, kad savo kūryba jis gali prie to prisidėti. Be to, matė, kad dainos, išleistos Berlyne, ir keletas naujų, išspausdintų savomis lėšomis jau grįžus į Vilnių, turėjo nemenką pasisekimą. S. Moniuška ėmėsi energingai rašyti naujas dainas. Ar jos turės vertę, pirmiausia nustatydavo namuose. Jam talkino visa šeima. Namų aplinkoje aptardavo naujus sumanymus, dainų tekstus, skambindavo atskirus fragmentus, kad įsitikintų, ar kūrinys prieinamas mėgėjams, rengdavo mažus koncertus draugams, pažįstamiems.“ (R. Šalna)

Koncertą pristatys ir komentuos muzikologė Beata Baublinskienė.

Trio solistė – sopranas Aistė Širvinskaitė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventė, garsių Lietuvos vokalo pedagogų Reginos Maciūtės, Irenos Milkevičiūtės ir Virgilijaus Noreikos auklėtinė. Atlikėja koncertavo su kameriniu ansambliu „Musica Humana“, kūrė vaidmenis Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto, Klaipėdos muzikiniame ir kituose teatruose, atliko solo partijas oratorijos žanro kūriniuose.

Šiuo metu solistė rengia solines programas, yra dažna tarptautinio festivalio „Operetė Kauno pilyje“ ir tarptautinio Pažaislio muzikos festivalio dalyvė.

Iš Kauno kilusi smuikininkė Miglė Dikšaitienė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventė, šiuo metu daug dėmesio skirianti kameriniam muzikavimui. Smuikininkė penkiolika metų grojo tarptautiniame kameriniame orkestre „Kremerata Baltica“, šiuo metu yra Šv. Kristoforo kamerinio orkestro smuikininkė ir įkvėptais muzikos garsais džiugina muzikos meno gerbėjus visame pasaulyje.

Kita kaunietė – Rūta Blaškytė, po septynerių metų koncertmeisterės darbo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre sugrįžusi į gimtąjį miestą. Greta darbo su vokalistais Kauno valstybiniame muzikiniame teatre bei Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje ji kaip solistė ir kamerinės muzikos atlikėja dalyvauja literatūriniuose-muzikiniuose projektuose, drauge su kitais garsiais Lietuvos menininkais atlikdama programas, skirtas Edvardui Griegui, Hectorui Berliozui, Česlavui Milošui ir kitoms legendinėms meno pasaulio asmenybėms. Kartu su kolegėmis, susibūrusiomis į ansamblį „RAMuzika“, dažnai pasirodo įvairių miestų scenose.

Neturėsiančius galimybės dalyvauti koncerte kviečiame stebėti tiesioginę transliaciją per Nacionalinės bibliotekos „YouTube“ kanalą ›

Trumpai apie koncertą

Data gegužės 24 d.
Laikas 15 val.
Vieta atrijus, III a. (prie vitražo)
Trukmė 1,5 val.
Dalyvavimas įėjimas laisvas
Partneris Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija
Rėmėja Lietuvos kultūros taryba
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“