Renginių kalendorius

Lietuvos politikos forumas
2019 m. liepos 11 d. 19.00 val.

Liepos 11-ąją, Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos išvakarėse, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje skaitomiausias naujienų portalas Lietuvoje DELFI pradeda naują iniciatyvą – Lietuvos politikos forumą – naują idėjų generavimo, diskusijų ir strategijos kūrimo tradiciją šalyje.

Kokias ambicijas gali sau kelti Lietuva artimiausius penkerius metus?

Žinomi Lietuvos politologai, politikai, ekonomistai, saugumo ir užsienio politikos ekspertai, visuomenininkai pristatys savo vizijas ir diskutuos apie tai, ko Lietuva gali pasiekti per artėjančius penkerius metus? Kokia valstybė norime būti, kokius tikslus sau, kaip šaliai ir visuomenei, keliame? Kas slypi žodžiuose „gerovės valstybė“?

Renginį moderuosiantis žurnalistas Edmundas Jakilaitis tiki, kad politikos forumas taps ne vienkartiniu renginiu, o visus dėl bendro tikslo suburiančia tradicija.

„Prezidentas duoda tam tikrą toną, nubrėžia kryptį, tačiau bet kuriuo atveju jis neveikia vienas. Politikos forumas galėtų būti tam tikra platforma, kurioje kas kažkiek laiko skirtingų sričių profesionalai galėtų dalytis idėjomis, kokiu keliu Lietuva turėtų eiti vienoje ar kitoje srityje. Šis forumas prieš pat inauguraciją yra pirmas bandymas sutelkti įvairiausių sričių specialistus tam, kad išgirstume jų idėjas ir pasiūlymus. Be to, tai yra puiki proga vilniečiams ir miesto svečiams ateiti ir tiesiogiai dalyvauti diskusijoje M. Mažvydo bibliotekoje“, – sakė E. Jakilaitis.

Specialioje dviejų valandų trukmės DELFI transliacijoje iš Nacionalinės bibliotekos svarbiausiomis šiuo metu Lietuvai temomis pranešimus skaitys skirtingų sričių specialistai.

Kultūros istorikas, publicistas ir visuomenininkas Darius Kuolys savo pranešime gvildens temą „Visuomenės ir valstybė: kokio santykio ieškome?“ Ar galima Lietuvoje sugrąžinti diskusijų kultūrą, ar reikia ją sukurti? Kaip stiprinti visuomenės įsitraukimą į valstybės gyvenimą: politinį, visuomeninį, kultūrinį. Kaip stiprinti visuomenės pasitikėjimą ir tikėjimą savo valstybe?

Kaip šiandienos politiką veikia socialiniai tinklai? Kokios siekiame politinės ir bendravimo kultūros Lietuvoje. Diskusijoje šia tema taip pat dalyvaus politikai Gabrielius Landsbergis, Marija Aušrinė Pavilionienė, Tomas Tomilinas ir Vytauto Didžiojo universiteto docentas, žurnalistas Rytis Zemkauskas.

„Užsienio ir saugumo politika: kokia tarptautinė Lietuvos ambicija?“ tema įžvalgomis dalysis ir pranešimą skaitys Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas, Politologijos katedros profesorius Šarūnas Liekis.

Apie tai, kaip stiprinti Lietuvos saugumą, gerinti užsienio politiką, kokią kryptį ir strategiją pasirinkti Lietuvai pasaulyje, su kokiais iššūkiais galime susidurti netolimoje ateityje, taip pat diskutuos Andrius Kubilius, Vygaudas Ušackas, Albinas Januška, Kęstutis Girnius ir Margarita Šešelgytė.

Dar vienas Lietuvos politikos forumo pranešėjas – ekonomistas, Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis. Jis kalbėdamas apie ekonomiką dalysis žiniomis ir įžvalgomis tema „Kaip šaliai šuoliuojant į priekį nepalikti savų?“ Kaip valstybei suderinti investicinės aplinkos gerinimą, investicijų pritraukimą, gerai mokamų darbo vietų kūrimą ir talentų išlaikymą su siekiu mažinti socialinę atskirtį, pajamų nelygybę ir skurdą.

Kitaip tariant – kaip pasiekti gerovės visiems Lietuvos gyventojams, nieko nepaliekant nuošalyje. Ką iš tiesų reiškia gerovės valstybė ir ką turi daryti Lietuva, kad tokia valstybe taptų? Diskusijoje taip pat dalyvaus ekonomistai Romas Lazutka ir Žygimantas Mauricas.

Lietuvos politikos forumas – iniciatyva, kviečianti visus dalyvauti ir teikti idėjas, ko Lietuva galėtų pasiekti skirtingose srityse, jei būtų rastas bendras sutarimas, išsikelti bendri tikslai ir uždaviniai. Ir, žinoma, kokie tie tikslai ir uždaviniai turėtų būti, kad Lietuva taptų klestinčia, saugia ir visiems teisinga gerovės valstybe.

Susitikime viešuose ekspertų, mokslininkų ir politikų debatuose Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje ir kurkime naujas tradicijas drauge.

Kviečiame stebėti renginio tiesioginę transliaciją ›

Šaltinis www.DELFI.lt

Trumpai apie renginį

Data Liepos 11 d.
Laikas 19 val.
Vieta erdvė prie vitražo, atrijus, III a.
Trukmė 2 val.
Dalyvavimas įėjimas laisvas
Organizatorius naujienų portalas DELFI
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“


Rugsėjis
P A T K Pn Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Parodos

2020 m. rugsėjo 17 d. – spalio 23 d.
Iliustracijų paroda „Pažiūrėk, ar skamba“
2020 m. liepos 28 d. – spalio 4 d.
Inos Budrytės paroda „Sapnai kiekvienai dienai“
2020 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2020 m. rugsėjo 22 d. – lapkričio 22 d.
Nacionalinės bibliotekos darbuotojų kūrybos paroda
2020 m. rugpjūčio 24 d. – spalio 3 d.
Paroda „Pašventęs visas savo jėgas šalies švietimui ir laisvei“
2020 m. rugsėjo 28 d. – spalio 4 d.
Paroda-susitikimas „66 metai ne kartu...“
2020 m. rugsėjo 7 d. – spalio 4 d.
Vieno eksponato parodoje pirmasis istorinis romanas apie Lietuvą

YouTubeFacebookLinkedInInstagram