Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

Paroda „Tiltas tarp vaikystės ir dangaus“
nuo 2019 m. rugsėjo 4 d.
iki 2019 m. rugsėjo 30 d.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skaityklos erdvėse veiks Linos Eitmantytės-Valužienės iliustracijų ir jos sūnaus Vykinto Valužio fotografijų paroda „Tiltas tarp vaikystės ir dangaus“ su interaktyviais papildymais.

Tiltą iš vaikystės į dangų L. Eitmantytė-Valužienė pradėjo tiesti mažame jaukiame Kelmės miestelyje, gamtos ir vaikiškų knygų apsuptyje. Vėliau parodos autorė atidavė dalį širdies muzikai besimokydama groti smuiku Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų gimnazijoje. Bet meilė vaikų literatūrai įkvėpė pasirinkti dailininkės iliustruotojos kelią.

Vaikiškų knygų skaitymas ir jų iliustravimas skambant klasikinei muzikai suteikė nuostabių atradimų, įkvėpimų, pažinčių. Šioje parodoje eksponuojamos L. Eitmantytės-Valužienės brangiausių ir mylimiausių autorių knygų iliustracijos. Knygų, kurios buvo perskaitytos balsu savo vaikams, o jų iliustracijos kurtos stebint pastarųjų vaikystės stebuklus ir džiaugsmus. Kas galėjo žinoti, kad, prabėgus dešimčiai metų, prie šių knygų sugrįš sūnus V. Valužis – kompiuterinių technologijų tyrinėtojas ir žinovas – ir suteiks joms naujų šiuolaikiškų akcentų: knygų puslapiai suskambės muzikos garsais ir prabils autoriaus balsu.

O tiltas iš vaikystės į dangų tęsiasi. Žvilgsnį traukia laisvės ir begalybės pojūtis, kai žvelgi į žvaigždėtą dangų. Taip radosi Vykinto fotografijų ciklas „Žvaigždėtas dangus“. Jas lydinčios Linos iliustracijos knygai „Upė, tekanti atgal“ primena – reikia ne tik svajoti, bet ir sekti savo svajonėmis, kad širdis atrastų šviesą ir džiugesį.

Parodą sudaro trys dalys. Pirmojoje – iliustracijos Violetos Palčinskaitės knygoms „Muzika troliui“ (2011) ir „Stebuklinga Mocarto fleita“ (2008–2019), į kurias integruoti muzikos garso įrašai, išklausomi parsisiunčiant į išmanųjį įrenginį programą; antrojoje – iliustracijos Selemono Paltanavičiaus knygoms „Leopardas Leonardas“ (2008), „Maži ežiuko sapnai“ (2016) bei knygų ciklui „Laiškai iš girios“ (2010–2018) su autoriaus įgarsintais tekstais, kuriuos galima klausyti taip pat į išmanųjį įrenginį atsisiuntus specialią programą. Trečiojoje paros dalyje – iliustracijos Jeano Claude‘o Mourlevat knygai „Upė, tekanti atgal“ (2019) ir fotografijų ciklas „Žvaigždėtas dangus“ (2018–2019 m.).

Pirmąją parodos dieną, rugsėjo 4 d., 18 val. vyks ekskursija po parodą kartu su autoriais. Kviečiame dalyvauti.

Trumpai apie renginį

Data rugsėjo 4–30 d.
Ekskursija po parodą rugsėjo 4 d. 18 val.
Vieta Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas, I a.
Dalyvavimas įėjimas laisvas
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“

Naujienos iliustracija