Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinio registro liudijimų įteikimas
2019 m. rugsėjo 20 d. 13.00 val.

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyksiančioje iškilmingoje ceremonijoje bus įteikti liudijimai dokumentinio paveldo saugotojams, kurių pateikti šeši dokumentai ar jų kolekcijos įrašomi į UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ nacionalinį registrą. Nacionalinio komiteto „Pasaulio atmintis“ nariai ir nepriklausomi dokumentinio paveldo ekspertai vienam iš jų suteikė regioninę, o penkiems – nacionalinę reikšmę.

Šiais metais į Nacionalinį registrą įrašomi Elijo ben Saliamono Zalmano (Vilniaus Gaono) publikuoti darbai, saugomi Nacionalinėje bibliotekoje; Simono Daukanto originaliosios kūrybos ir vertimų autografai, saugomi Lietuvių literatūros ir tautosakos institute, Nacionalinėje bibliotekoje ir Vilniaus universiteto bibliotekoje; Stasio Ušinsko filmas „Storulio sapnas“ ir lėlių-marionečių brėžiniai, saugomi jo dukters Rasos Ušinskaitės ir Lietuvos centriniame valstybės archyve; Martyno Mažvydo autografas, saugomas Vilniaus universiteto bibliotekoje; „Amžinosios šlovės kapitolijus“, saugomas Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje; Neformalios lituanistinės mokyklos Kretingos bernardinų vienuolyne dokumentų kolekcija, saugoma Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje, Vilniaus universiteto bibliotekoje ir Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos šv. Kazimiero provincijos Kretingos Apreiškimo vienuolyno bibliotekoje.

Taigi Nacionalinis registras, kuriame šiuo metu yra 68 dokumentai ar jų kolekcijos (35 iš jų pripažinti regioninės (europinės) ir 33 – nacionalinės reikšmės dokumentais), pasipildys dar šešiais objektais.

Iškilmingos ceremonijos metu dokumentinio paveldo saugotojai, pristatę jį įrašyti į Nacionalinį registrą, papasakos apie šių dokumentų išskirtinumą. Ant didžiųjų bibliotekos laiptų bus eksponuojama minėtų dokumentų nuotraukų paroda. Po ceremonijos dalyviai bus pakviesti apsilankyti Nacionalinės bibliotekos Dokumentų konservavimo ir restauravimo centre arba dalyvauti ekskursijoje po biblioteką.

UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ nacionalinio registro papildymo renginį organizuoja Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatas, Nacionalinis komitetas „Pasaulio atmintis“ ir Nacionalinė biblioteka.

Trumpai apie renginį

Data rugsėjo 20 d.
Laikas 13 val.
Vieta Konferencijų salė, V a.
Trukmė 1,5 val.
Dalyvavimas įėjimas laisvas
Organizatoriai Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatas, Nacionalinis komitetas „Pasaulio atmintis“ ir Nacionalinė biblioteka
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“

 Naujienos iliustracija