Telefonas Klaustukas

Renginių kalendorius

„Wernerio Herzogo pasauliai“: filmo „Gyvybės ženklai“ peržiūra
2019 m. spalio 1 d. 18.00 val. 

Goethe’s institutas Lietuvoje, bendradarbiaudamas su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, šį rudenį tęsia projektą „Wernerio Herzogo pasauliai“ ir pristato antrąją režisieriaus filmų programos dalį.

Goethe’s institutas jau trejus metus organizuoja W. Herzogo filmų vertimą ir režisieriaus filmų archyvą atvirose Lietuvos erdvėse pristato nemokamai. Visi programos filmai rodomi originalo kalba su lietuviškais subtitrais. Nacionalinės bibliotekos lankytojai filmus galės žiūrėti kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį nuo 18 val. Į antrosios dalies programą įtraukta 11 filmų; antradieniai bus skirti vaidybiniams, ketvirtadieniai – dokumentiniams filmams.

W. Herzogas – vienas reikšmingiausių naujojo vokiečių kino režisierių, kurio kūryba apima vaidybinius ir dokumentinius filmus, jo darbai įvertinti daugybe apdovanojimų. Per ilgai trunkančią sėkmingą karjerą kūrėjas praplėtė kino, kaip meno rūšies, galimybes ir pristatė platų žanrų spektrą. Jo filmai atspindi kultūrų bei gyvenamųjų aplinkų įvairovę, nagrinėja psichologinių kraštutinumų apraiškas. W. Herzogas žavisi veikėjais, kurie savo noru atsiduria ekstremaliose situacijose ir plečia žmogaus galimybių ribas.

W. Herzogas gimė 1942 m. rugsėjo 5 d. Miunchene. Augo valstiečių šeimoje Aukštutinės Bavarijos kalnuose. Miunchene studijavo istoriją ir vokiečių literatūrą, taip pat mokėsi Pitsberge (JAV). 1961 m., būdamas devyniolikos, sukūrė savo pirmąjį filmą. Nuo tada režisavo, rašė scenarijus arba prodiusavo. Su jo vardu siejama daugiau nei 60 vaidybinių ir dokumentinių filmų.

Žymus režisierius yra išleidęs daugiau nei dešimt knygų, režisavo daug operų. Šiuo metu gyvena Miunchene ir Los Andžele. Jungtinėse Amerikos Valstijose jį lydi tokia pat sėkmė kaip ir Vokietijoje. Daugiau informacijos apie režisierių rasite čia ›


„Gyvybės ženklai“ (Lebenszeichen)

1942 m. sužeistas vokiečių kareivis Strošekas pasiunčiamas į okupuotos Graikijos Koso salą, kur jo laukia reabilitacija. Kita jo užduotis – saugoti ginklų sandėlį. Kartu su juo patruliuoja Meinhardas ir Bekeris. Strošekas su savo žmona graike Nora, kurią vedė tik gavęs ypatingą vadovybės leidimą ir kuri slaugė jį po rimto sužeidimo, gyvena tvirtovėje, kurioje įrengtas minėtas ginklų sandėlis.

Trys kareiviai laiką leidžia kaip išmanydami. Meinhardas meistrauja spąstus tarakonams, Strošekas bando pasigaminti sprogmenų, o Bekeris žavisi senovės graikų rašmenimis ant akmens. Ilgainiui Strošekas ima vis labiau nerimauti. Nei žmona, nei bičiuliai negali paaiškinti šių dvasinių pokyčių priežasties. Matyt, ir nėra kokios nors akivaizdaus paaiškinimo.

Vieno patruliavimo metu Strošekas labai sutrinka, pamatęs šimtus vėjo malūnų. Vidudienio karštyje jam aptemsta protas. Truputį vėliau, per pietus, vidinė įtampa, regis, aprimsta. Kai vienas iš kareivių praneša, kad Strošekas netrukus galės grįžti į tėvynę, šis pašoka ir sušunka: „Tai turbūt dėl vėjo malūnų!“ Strošekui pasimaišo protas...

Režisierius W. Herzogas. Scenarijaus autorius W. Herzogas. Prodiusavo „Werner Herzog Filmproduktion“. Montažo režisierės Beate Mainka-Jellinghaus, Maximiliane Mainka. Kompozitorius Stavros Xarchakos. Operatorius Thomas Mauchas. Vaidina: Peteris Brogle, Wolfgangas Reichmannas, Athina Zacharopoulou, Wolfgangas von Ungernas-Sternbergas.

Filmas rodomas originalo kalba su lietuviškais subtitrais. Vietų skaičius Kino salėje ribotas (22 vietos).

Daugiau informacijos ›

Trumpai apie filmus

Data Vieta Laikas Filmas
Spalio 1 d. Kino salė, V a. 18 val.

Gyvybės ženklai (Lebenszeichen)

1967–1968 m., vaidybinis, 87 min., rež. Werner Herzog 
Spalio 3 d. Kino salė, V a. 18 val.

Paskaitos prieblandoje (Lektionen in finsternis)

1992 m., dokumentinis, 55 min., rež. Werner Herzog 
Spalio  8 d. Kino salė, V a. 18 val.

Strošekas (Stroszek)

1976 m., vaidybinis, 108 min., rež. Werner Herzog 
Spalio 10 d. Kino salė, V a. 18 val.

Varpai iš gilumos (Glocken aus der tiefe)

1993 m., dokumentinis, 60 min., rež. Werner Herzog 
Spalio 15 d. Kino salė, V a. 18 val.

Stiklo širdis (Herz aus glas)

1976 m., vaidybinis, 97 min., rež. Werner Herzog 
Spalio 17 d. Kino salė, V a. 18 val.

Laiko ratas (Rad der zeit)

 2003 m., dokumentinis, 80 min., rež. Werner Herzog 
Spalio 22 d. Kino salė, V a. 18 val.

Žydrynė (The wild blue yonder)

2005 m., vaidybinis, 81 min., rež. Werner Herzog 

Naujienos iliustracija