Renginių kalendorius

„Wernerio Herzogo pasauliai“: filmo „Strošekas“ peržiūra
2019 m. spalio 8 d. 18.00 val. 

Goethe’s institutas Lietuvoje, bendradarbiaudamas su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, šį rudenį tęsia projektą „Wernerio Herzogo pasauliai“ ir pristato antrąją režisieriaus filmų programos dalį.

Goethe’s institutas jau trejus metus organizuoja W. Herzogo filmų vertimą ir režisieriaus filmų archyvą atvirose Lietuvos erdvėse pristato nemokamai. Visi programos filmai rodomi originalo kalba su lietuviškais subtitrais. Nacionalinės bibliotekos lankytojai filmus galės žiūrėti kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį nuo 18 val. Į antrosios dalies programą įtraukta 11 filmų; antradieniai bus skirti vaidybiniams, ketvirtadieniai – dokumentiniams filmams.

W. Herzogas – vienas reikšmingiausių naujojo vokiečių kino režisierių, kurio kūryba apima vaidybinius ir dokumentinius filmus, jo darbai įvertinti daugybe apdovanojimų. Per ilgai trunkančią sėkmingą karjerą kūrėjas praplėtė kino, kaip meno rūšies, galimybes ir pristatė platų žanrų spektrą. Jo filmai atspindi kultūrų bei gyvenamųjų aplinkų įvairovę, nagrinėja psichologinių kraštutinumų apraiškas. W. Herzogas žavisi veikėjais, kurie savo noru atsiduria ekstremaliose situacijose ir plečia žmogaus galimybių ribas.

W. Herzogas gimė 1942 m. rugsėjo 5 d. Miunchene. Augo valstiečių šeimoje Aukštutinės Bavarijos kalnuose. Miunchene studijavo istoriją ir vokiečių literatūrą, taip pat mokėsi Pitsberge (JAV). 1961 m., būdamas devyniolikos, sukūrė savo pirmąjį filmą. Nuo tada režisavo, rašė scenarijus arba prodiusavo. Su jo vardu siejama daugiau nei 60 vaidybinių ir dokumentinių filmų.

Žymus režisierius yra išleidęs daugiau nei dešimt knygų, režisavo daug operų. Šiuo metu gyvena Miunchene ir Los Andžele. Jungtinėse Amerikos Valstijose jį lydi tokia pat sėkmė kaip ir Vokietijoje. Daugiau informacijos apie režisierių rasite čia ›


„Strošekas“ (Stroszek)

Gatvės muzikantas ir baladžių atlikėjas Brunas Strošekas paleidžiamas iš kalėjimo. Kalėjimo viršininkas perspėja vyrą, kad nebegertų alkoholio, kuris buvo visų jo bėdų priežastis. Brunas duoda „tikrą vengrišką garbės žodį“ – vos tik išėjęs už kalėjimo vartų, iškart pasuka į alaus barą, kad alaus buteliu atšvęstų sugrįžimą į laisvę.

Vis dėlto Brunas nusprendžia pradėti naują gyvenimą. Kai jis sutinka prostitutę Evą, kuri Bruno bute pasislepia nuo žiauraus sutenerio, prasideda jų nesėkminga meilės istorija. Buvęs Evos draugužis nepalieka moters ramybėje, todėl pora ir kaimynas senukas Šeicas nusprendžia išvykti pas pastarojo sūnėną į Jungtines Amerikos Valstijas, Viskonsiną. Eva įsitikinusi, kad Amerikoje kiekvienam pavyksta prasigyventi. Taip Pleinfilde, kuris, tiesą sakant, tėra dviejų greitkelių sankryža, kurioje stovi keli fermerių namai, degalinė ir motelis, skirtas tolimųjų reisų vairuotojams, prasideda jų naujas gyvenimas. Tačiau netrukus jų svajonės sudūžta...

Filmo apdovanojimai: 1978 m. Vokietijos kino kritikų geriausio filmo prizas.

Režisierius, idėjos ir scenarijaus autorius W. Herzogas. Operatorius Thomas Mauchas. Montažo režisierė Beate Mainka-Jellinghaus. Scenografijos autorius Henningas von Giercke. Garso režisierius Haymo Henry Heyderis. Vaidina: Bruno S., Eva Mattes, Clemensas Scheitzas, Pittas Bedewitzas, Wilhelmas von Homburgas.

Filmas rodomas originalo kalba su lietuviškais subtitrais. Vietų skaičius Kino salėje ribotas (22 vietos).

Daugiau informacijos ›

Trumpai apie filmus

Data Vieta Laikas Filmas
Spalio  8 d. Kino salė, V a. 18 val.

Strošekas (Stroszek)

1976 m., vaidybinis, 108 min., rež. Werner Herzog 
Spalio 10 d. Kino salė, V a. 18 val.

Varpai iš gilumos (Glocken aus der tiefe)

1993 m., dokumentinis, 60 min., rež. Werner Herzog 
Spalio 15 d. Kino salė, V a. 18 val.

Stiklo širdis (Herz aus glas)

1976 m., vaidybinis, 97 min., rež. Werner Herzog 
Spalio 17 d. Kino salė, V a. 18 val.

Laiko ratas (Rad der zeit)

 2003 m., dokumentinis, 80 min., rež. Werner Herzog 
Spalio 22 d. Kino salė, V a. 18 val.

Žydrynė (The wild blue yonder)

2005 m., vaidybinis, 81 min., rež. Werner Herzog 

Naujienos iliustracija

Sausis
P A T K Pn Š S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

YouTubeFacebookLinkedInInstagramFlickr